Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Ivach je napisao(la):
.....u outdooru biljka procvjeta kad dani postaju kraci i nikako ju nemozes natjerat da procvjeta osim ako nije automatic......mozes nekog automatica posadit vani u 5 mjesecu i sredinom 7 imat harvest pred godisnji.......

Znaci nemoguce ju je nekako naterat? steta, hvala!
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
huana.meri je napisao(la):
evo da se javim ukratko i da vas pitam nešto: :banana_dred:

prekjučer sam stavio 6 sjemenki na klijanje, u tanjurić na par papira ta brisati guzu, zalio ih vodom iz pipe, pokrio s 10 papirića, stavio u kutiju od mog moba, zaklopio i stavio na kraj sobe koji nema prozor, visina metar, kutiju sam bubnuo na zvučnik.

Danas se probudim i odmah zavirio u kutiju, kad ono, 3 veće, tigrastije sjemenke su proklijale, ove tri manje nisu, no vidi se nadutost na dvije, kao da će do sutra izletjeti.
Sjemenke sam dobio od frenda koji ih je dobio na poklon od nekog lika jer su kao sjemenke vrhumske, što god to značilo.

Što se mene tiće samo neka je ženka, ja sretan.

Prije 10 minuta sam te tri stavio na 2 cm u zemlju, malo zalio zemlju, ne prejako, kupovna za cvijeće sa ph 5.7 mislim.
Ovaj puta nisam mješao ništa u zemlju, nikakve ilovače, pjesak stiropor, pa da vidim što može iz te zemlje izrasti osim sjemenki koje sam zapiknuo.
Klice su bile od 2 do 5 milimetara.
Postavio sam ih u čaše od pola litre i upalio svjetlo i ventilaciju, ovaj sam puta isključio 3 lampe 827, sada su samo na 856, također tri.

Zanima me što mislite o tome što sam ih upiknuo u zemlju, neki kažu samo položiti na površinu, no malo sam s mamom spikao, i ona mi kaže da kad sjeme proklija, da je u principu stvar riješena, lagano ga zatrpati i da priroda radi svoje.

Želio bi da sutra upiknem i ostale 3, no evo neka budu samo dvije, uh. Skoro pa mogu reći da sam back in game, :spliff:


wow wow wow, rodile još dvije, ratata tira....
maznem kofi anana i bacam se na pikanje u zemlju, do popodne mi još možda i šesta izbije van, ove 3 od jučer nisu ni provirile iz zemlje, a mi vade mast...:popworm:
 
31.10.2011
5
0
0
47
prostorija za uzgoj je 1.5x1x2.5,pri vrhu je rupa predvidjena za ventilaciju promjera 20cm,dubine oko 30(to je vanjski zid kuce). U vegetaciji cu koristiti hps 250w,u cvijetanju hps600w. Molim za savjete kako najbolje rijesiti ventilaciju. Da li ce za ispuh biti dovoljan neki jaci silent vent(za sanitarije)? U cvijetanju ce mi trebati i neki filter za mirise pa bi htio na pocetku odmah to rijesit,a ne znam kako? Da li da kupim cool tube,pa sa cijevima dovedem izlaz zraka kroz onu rupu i u nju ubacim filter,bitno mi je i da nebude velika buka,mogu si priustit dati i malo vise para za ventilaciju ali zelim to izvesti kako treba. Za cirkulaciju zraka u prostoriji mislim koristiti onaj obican vent na stalku. Poz!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nisam ja je napisao(la):
Imam pitanje dali se moze biljku naterat na silu da procvjeta? s tim da nije na lampe? Recimo da je outdoor?a opet da je nekasapim,nego da postoji neki nacin?? Thx ljudi!

Mozes podici sator svaki dan poslije podne iznad nje i onda ga svako jutro skidati dolje... :icon_lol:
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Sekach je napisao(la):
Mozes podici sator svaki dan poslije podne iznad nje i onda ga svako jutro skidati dolje... :icon_lol:

Hahahahhaa... nedopada mi se ovo,mogo bi,al bi mogo i upast :)
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Imam ja pitanje za elektricare.amperi se racunaju. watti podjeljeno sa voltima,jel tak?ja s am racunao i moja oprema za grow i kucanski aparati(ne svi) kada bi buli ukljuceni odjednom(npr oprema za grow,ves masina,susilica i stednjak) prelazi 35 ampera.a tolki mi je onaj glavni osigurac gore na tavanu.jel to znaci ako prede tih 35A da izgori?i sta znaci kad automatski osigurac(ne sklopka)) zuji.a novi je.20 ampera.jel to znaci da maximalna jacina struje prolazi vec kroz njega,jer kad npr iskljucim neke stvari onda ne zuji.i jel smijem ja npr stavit taj glavni osigurac 40 ampera.(mora se ona sprava kupit za cupat to u bauhausu,100kn)jer ona zica sta ide od stupa do kuce mi se ne cini deblja od 4 kvadrata.cuo sam da svako kucanstvo ima neke limitatore(npr dopustaju max potrosnju od 7kw) pa ako mi netko to moze pojasnit dal ikako mogu vidjet svoj limitator i sta sw dogodi kad se prede tih 7kw
.ili ako me moze neko uputit na neku stranicu di se vide te specifikacije zica,osiguraca itd.da malo skuzim kak to funkcionira sve.malo puno pitanja al eto,neznam kome da se obratim.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Imam ja pitanje za elektricare.amperi se racunaju. watti podjeljeno sa voltima,jel tak?ja s am racunao i moja oprema za grow i kucanski aparati(ne svi) kada bi buli ukljuceni odjednom(npr oprema za grow,ves masina,susilica i stednjak) prelazi 35 ampera.a tolki mi je onaj glavni osigurac gore na tavanu.jel to znaci ako prede tih 35A da izgori?i sta znaci kad automatski osigurac(ne sklopka)) zuji.a novi je.20 ampera.jel to znaci da maximalna jacina struje prolazi vec kroz njega,jer kad npr iskljucim neke stvari onda ne zuji.i jel smijem ja npr stavit taj glavni osigurac 40 ampera.(mora se ona sprava kupit za cupat to u bauhausu,100kn)jer ona zica sta ide od stupa do kuce mi se ne cini deblja od 4 kvadrata.cuo sam da svako kucanstvo ima neke limitatore(npr dopustaju max potrosnju od 7kw) pa ako mi netko to moze pojasnit dal ikako mogu vidjet svoj limitator i sta sw dogodi kad se prede tih 7kw
.ili ako me moze neko uputit na neku stranicu di se vide te specifikacije zica,osiguraca itd.da malo skuzim kak to funkcionira sve.malo puno pitanja al eto,neznam kome da se obratim.
 
06.04.2011
35
4
0
45
Pozdrav drustvance.Imam ja jedno pitanje.Znam da se biljka uzgajana napolju susi cela okrenuta sa sve korenom nagore otresenim od zemlje a video sam da se ove uzgajane unutra suse isto naopacke raskomadane i bez korena .Sad nesto mi nije jasno zasto se jedne suse sa sve korenom a ove druge raskomadane i bez korena?Kakva je razlika ako je marijana,marijana?A sta bi bilo ako bi se unutrasnja biljka susila necupana iz zemnje u mraku bez zalivanja dok se sama ne isusi sama po sebi.Ko sto stoji u mraku 48 sati, samo sto bi ovako provela mnogo veci broj sati da se pati malo vise? Hvala velikim majstorima na pomoci i konkretnim odgovorima.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Ja sam cuo da se biljka susi naopako zato da jos iz stabljike ta hrana ude u vrhove.nelogicno malo.moje misljenje je da se susi naopako zato jer je tako lakse objesit il zakacit na nesto.(mogao si primjetit da ako ti netko ima lavandu,majcinu dusicu ili neku biljlu da je okrene naopako.valjda radi prakticnosti.puno ljudi biljku odnosno raskomadane vrhove susi samo na mrezi polegnute.bitno je da su u mraku i u adekvatnim uvjetima.Biljku drzis u mraku zadnjoh dva dana jer su dokazali navodno da se jos stvori smole vise.ja svaki put iisusim biljku kada ju rezem jer ce ti se tako prije osusit.a obo da ju ostavis u tegli da se osusi...mislim da nista s tim bolje nece biti.
 
06.04.2011
35
4
0
45
hazeboy je napisao(la):
Imam ja pitanje za elektricare.amperi se racunaju. watti podjeljeno sa voltima,jel tak?ja s am racunao i moja oprema za grow i kucanski aparati(ne svi) kada bi buli ukljuceni odjednom(npr oprema za grow,ves masina,susilica i stednjak) prelazi 35 ampera.a tolki mi je onaj glavni osigurac gore na tavanu.jel to znaci ako prede tih 35A da izgori?i sta znaci kad automatski osigurac(ne sklopka)) zuji.a novi je.20 ampera.jel to znaci da maximalna jacina struje prolazi vec kroz njega,jer kad npr iskljucim neke stvari onda ne zuji.i jel smijem ja npr stavit taj glavni osigurac 40 ampera.(mora se ona sprava kupit za cupat to u bauhausu,100kn)jer ona zica sta ide od stupa do kuce mi se ne cini deblja od 4 kvadrata.cuo sam da svako kucanstvo ima neke limitatore(npr dopustaju max potrosnju od 7kw) pa ako mi netko to moze pojasnit dal ikako mogu vidjet svoj limitator i sta sw dogodi kad se prede tih 7kw
.ili ako me moze neko uputit na neku stranicu di se vide te specifikacije zica,osiguraca itd.da malo skuzim kak to funkcionira sve.malo puno pitanja al eto,neznam kome da se obratim.
Buraz oko struje se nesto ne razumem ali mislim da ti niko ne moze odrediti koliko ces struje trositi.Znam da se neki ljudi greju na el kotlu.Tj imaju kotao na struju koji trosi 18 KW na sat.Hvala na odgovoru.Poz
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Ma nisam mislio pitat kolko cu trosit nego sam racunao da ce mi ponekad sva struja bit preko 35A a tolko je glavni osigurac pa hoce li pregorit.jer 35 ampera je nekih 7kw a ponekad kad se potrefi zna tolko vuc.pa me zanima sta ce bit.
 
06.04.2011
35
4
0
45
Pa kazi da se greje!Znaci da on trpi veliko opterecenje Najbolje da kazes matorima da si primetio da zuji i da se greje(ako ti neznaju za tajni hobi)Pa neka ga zamene jacim ili ti ako si u mogucnosti da predjes na neku drugu fazi jer sve to sto si nabrojao od aparata je monofazno znaci trosi samo 1 fazu.Dok bojler,el sporet,ta pecka su na trofaznu(trose 3 faze)Nadam se da sam ti pomogo.Poz
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
pozdrav..
moze li se cijeli grow odraditi sa sylvania 250 2700K Homelight?
 
15.09.2011
21
1
0
38
Daj te mi recite, ovi najdoljnji listovi su mi se pocelis susiti... Citao sam da je to normalno i tak kad je biljoza vec starija.. Interesira me dal ih ja slobodno skinem (potrgam ili odrezem) ili da stoje tako suhi? Ostatak ljepotice je ok :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.