Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pitanje vezano za flush: da li je za flash potrebno korigirati ph vrijednost? pretpostavljam da je odgovor da a u tom slucaju trebat ce mi puuuuno limuna ;-)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Flush u kadi, pod tušem :) naravno, ne cijelu biljku tuširati, samo zemlju :)
Poslije toga, sipaš još po dve litre na svaku biljku vode sa korigiranim pH, ali i ne moraš, ako je to flush pred branje :)
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
doma sam nasao JUPOL-bijela boja za unutrasnje radove...zanima me jer to barem slicno mat bijeloj? ili je mat samo odsjaj(lak) koji mogu namazat nakon ove "obicne" bijele? pomoc neko da nemoram ic kupovat novu mat bijelu ako ce i ova bit ok.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Što bi bojio sa jupolom? Zidove? Ne treba ti ništa drugo, ako su zidovi u pitanju. Malo će ti bit slabija refleksija, ali neznatno po mojoj procjeni.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
nije zid u pitanju,karton(smedji)...a posto sam kratak s lovom gledam kako bi najpovoljnije prosao.razmisljao sam oblozit sa reflektirajucom stranom karimata?!al sam danas naletio na tu boju za zidove sto mi zvuci jednostanije
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
ko sto sam naslov kaze..

sta je bolje ? koje su pozitivne i negativne strane svakog nacina uzgajanja..ako neko moze pojasnit nacin ili nesto slicno

hvala
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
ee dakle danas otiso u potragu za lampama..posto mi je hps sistem preeeskup odnosno nemam sad toliko novaca..
pregledah sve lampe neonke cfl i tako to..i naletio sam na jednu

tež soft light kfc-4u 220-240 2700K 45w (prave snage ) ali neznam koliko lumena ima :/

al nemos vjerovat neke jace od 6500k nisam uspio nac :O

dakle..jel mi moze neko reci koliko bi mi trebalo zarulja tih od 45w za 3 biljke..najvjerovatnije skunk posto najbrze cvjeta... i koliki box bi bio dovoljan za njih ? cisto nako neki savjeti..


unaprjed se zahvaljujem :DD
 
28.07.2011
6
4
0
40
Evo prijatelju ja bih to izveo ovako> 2 zarulje po biljci 2700K 45w i 6500k 45 w znaci 6 komada za tri biljke,a box bi napravio sirine 1 m v 1m i dubine 40cm scrog tehnika da lampe budu sto blize biljkama.



:ridinghorse:
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
mislis da bi to bilo dovoljno ?

a i jebeni je problem sto nisam mogo nac iste te zarulje ali 6500 k ...nikako..morat cu pitat..a i nisu skupe bar koliko se meni cini 69 kn :D lijepa brojka medjuostalom
a u trgovini jednoj u kojoj sam takodjer bio zarulaj od 24 wata 50 kn..nekuzim zasto ...isto 2700 k..

sto mislie iskusniji ?
 
28.07.2011
6
4
0
40
Ja bih se drzao oko 100w cfl sa reflektorom obavezno po biljci.
Reflektor mozes napravit jako dobar za skoro pa nista.
Pogledaj koliko ces na to potrositi novaca i koliko kosta hps.
Psovke su ti nepotrebne...



:ridinghorse:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Loše žarulje, malo lm i ne kontam ovog konjinu, šta baljezga, al to je jedva za nešto malo veće od PC boxa...
69x6=414kn i 270W i možda 12000lm
HPS 250W i Prigušnica dođu 560 kn i imaš 27000lm

12000 upitnih lm je za cca 50x50 jedva
27000 lm je za 80x80

Biraj :)
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
da ali mi je trenutno hps nedostizan..nasao sam dobre zarulje hps-ove sylvania 110w ( tako pise )
i 150 w prigusnica je 226 kn i starter mi covjek nije mogao reci dali imaju na lageru jer se nerazumje haha
e sad jedino kad bi mogao nekako sam iskombinirat prigusnicu..sto je ostvarivo ali puno zajebancije i vjerojatno nekvalitetno..

ubi me ta rasvjeta..sve sam rjesio... materijal za box(drvene ploce) ventilacija ( jedno 8-10 kompjuterskih ventova ) ventilator za strujanje zraka unutar boxa box bi iznutra obljepio obicnom foliom jer mi je najisplativije (znam je lose ali bolje tu ustedit a dat na svjetlu ) i imam vent od usiavaca neznam kolko vata sto jako dobro moze koristit za cooltube ili za ventilaciju u boxu..inace su jaki pa bi ga stavio samo za ispuh a za upuh samo ovorio rupe pa bi samo sukalo zrak unutra..samo puno el struje trosi. kazem manje vise sve sam isplanirao ali me ubi svjetlo.

a sad zlo&naopako dali bi cfl mogao iskorostit ali da bude jaako jako blizu biljke..vidio sam one okrugle zarulje philips imaju 25 W cine mi se zgodno..jedna po biljci ili scrog ili lst nacin.. neka preporuka ? pomagajte bratu hehehe
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Imam jedno pitanje,pravim cool tube za hps 70 w pa me interesuje da li cool tube moze da pukne od toplote ako je staklo suvise tanko?Tj koja debljina stakla mi treba da ne dodje do pucanja??
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
bud_man je napisao(la):
da ali mi je trenutno hps nedostizan..nasao sam dobre zarulje hps-ove sylvania 110w ( tako pise )
i 150 w prigusnica je 226 kn i starter mi covjek nije mogao reci dali imaju na lageru jer se nerazumje haha

Vidi se da se ne razumije :icon_lol:
Ovako...probaj nabavit prigušnicu za tu žarulju koju možeš kupiti. Koliko sam skužio, ima samo takvu u dučanu!?
E sad, to ti je ZAMJENSKA NATRIJEVA, koja MJENJA 125W živinu žarulju, što znaći da trebaš prigušnicu za živinu žarulju od 125W. Slijedeće je pitanje da li ta žarulja u dučanu ima integriran propaljivač ili ne. Ako ima, onda imaš jednu brigu manje :icon_lol:
A da probaš naći neki web shop sa elektro opremom!?
Koliki box planiraš btw?


MrLaki je napisao(la):
Imam jedno pitanje,pravim cool tube za hps 70 w pa me interesuje da li cool tube moze da pukne od toplote ako je staklo suvise tanko?Tj koja debljina stakla mi treba da ne dodje do pucanja??

Ne znam koliko 70W grije, ali sigurno upola manje od 150W koju imam i mogu reći da ne grije pre jako. Bez ventilatora, obično staklo bi vjerojatno puklo, ako bi bilo pre tanko , ali sa ventilatorom koji bi radio cijelo vrijeme dok je žarulja uključena nemaš brige. Nabavi što tanje :)
Međutim, pošto to tako malo grije, predlažem da pokušaš bez stakla rješit temperaturu. Samo predlažem :)
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
zlo&naopako si ducani koje sam gledao imaju prenabijenu cijenu al ozbiljno..je gledam to je kvalitetno i sve to..ali uz malo vise truda moze se usparat dosta para na cijelom boxu opcenito.. a za 3 biljke mi treba.. scrog definitivno nekih 80x30x60 (duzina,dubina,visina ) neznam kolko hps zarulaj mora bit odmaknuta od biljaka da ih nespali

otici cu u nedjelju (ako tad rade ) ili ponedjeljak da vidim to.. ja doso u ducan reko jel imate hps zarulja i odgovarajuce propaljivace i prigusnice covjek bleno u mene O.O i kao zove na mobitel nekog tamo lika pita hahah bilo mi smjesno al idboro xD jos cu pregledat sve pa makar me i skuplje izaslo nema veze bit ce koristeno..da bude za jedan grow opet valja..a bit ce bar za jedno 3-4-5-6 xD

zlo puno hvala :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.