Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.07.2011
30
5
3
51
spojio sam hps i na isi kabel sam spojio dvije stedne zarulje dali moze da mi sad hps slabije svijetli?
 
06.04.2011
35
4
0
45
Pomoc prijatelja dali nesto smeta biljkama sto sam im poskidao veliko lisce ispod grancica jer svetlost ne dopire do donjih cvetova u 23 danu cvetanja.A razgranale su se ko novogodisnje jelke. Pzdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nikakva panika bro, opusteno, nece im biti nista lose, nego jel' to lisce vec pocelo da zuti ili je jos full zeleno, ajd neku fotku tih novogodisnjih jelki, znas da smo svi ovisnici o fotke :)
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
hps treba imat svoj prikljucak na struju jer je reklativno velik potrosac..s tim da i treba malo kvalitetniji ( deblji kabal ) a sto se tice stednih mislim da njih mozes spojit vise na isti kabal ida imnebi trebalo smetat..ali najbolje svaka zarulja svoj kabal ;))
 
20.08.2011
20
3
0
37
zanima me kako da budem sto posto siguran da su mi biljke spremne za berbu? sve imaju kristale oko headova ,ali mi se cini da se nisu jos u potpunosti zapunili, pa ako moze mala pomoc hvala.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Bez slike je nagađanje. Pronađi temu berba/harvest pa usporedi ili daj sliku najbolje.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
jel cuo mozda netko za tehniku stimulacije rasta korjena sa vrbom? u vodu u kojoj se nalazi narezane vrbe stavi se grancica i nakon par dana stvori se korjen. da li je to netko probao na nama dragim nam biljcicama?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
MarcoPolo je napisao(la):
jel cuo mozda netko za tehniku stimulacije rasta korjena sa vrbom? u vodu u kojoj se nalazi narezane vrbe stavi se grancica i nakon par dana stvori se korjen. da li je to netko probao na nama dragim nam biljcicama?

stvarno nikad cuo, a koji deo vrbe se narecka?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pa piše narezanu grančicu vrbe, valjda je u njoj još aktivan hormon tj. bori se za život pa ispušta hormon u vodu
evo dijelovi teksta: "Ako otkinete granu vrbe i piknete je u zemlju ona će rasti. A znate li zašto ? Puna je hormona rasta. Sada čista logika. Imate reznicu koju želite zasaditi stavite je u vodu da pusti korijenje. U tu istu vodu stavite narezanu grančicu vrbe da pusti svoj hormon i vaša reznica će biti ubrzo spremna za sadnju. Vrba(Salix sp.)u aebi sadrži salicilnu kiselinu-biljni plivadon, koji sprečava infekcije reznice u rastvoru pa se bolje i brže zakoreni. Hormon rasta je prisutan u klici ječma pa se zrno koristi kad margotiranja.Za ožiljavanje reznica trba koristiti posude koje ne propuštaju svetlost, zbog razvoja algi i plesni a i zbog fototropizma. Voda treba da je meka, sa rastvorenim solima i komadom drvenog uglja-ćumura u sebi.
Za mineralizaciju se može koristiti bilo koje sredstvo za folijarnu prehranu, poželjno sa mikroelementima i bez klora i to u 1/8 od doze za zalivanje. Naravno ne treba zaboraviti da postoje biljke koje teško ili nikako ne zakorenjuju reznicu"
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
znaci da s majke odrezes klona,ne stavljas nikakav gel za kloniranje nego je stavis u casu s vodom i da unutra ima narezanih grana vrbe jer ona ima te enzime koji ce pomoc da klon pusti korjene?jel sam dobro shvatio?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
tako nekako...bez gela za kloniranje jer hormon rasta u vrbi isto obavlja posao...to sam pročitao, nisam probao...al svakako ću napravit eksperiment
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
MarcoPolo je napisao(la):
tako nekako...bez gela za kloniranje jer hormon rasta u vrbi isto obavlja posao...to sam pročitao, nisam probao...al svakako ću napravit eksperiment

ja sam ove godine probao klona bez icega u cistoj vodi i dobio je koren, eno ga sad u saksiji, odlicno izgleda, a dva nova su u pripremi, bas cu da probam sa vrbom, mozda ubrza proces sto bi bilo super, u cistoj vodi mi je trebalo jedno tri nedelje :( ali sam uspeo :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ima negdje po forumu kloniranje "vrbom" i koliko se sječam iskustva su zadovoljavajuča.
 
06.04.2011
35
4
0
45
PowerSeed je napisao(la):
nikakva panika bro, opusteno, nece im biti nista lose, nego jel' to lisce vec pocelo da zuti ili je jos full zeleno, ajd neku fotku tih novogodisnjih jelki, znas da smo svi ovisnici o fotke :)
Za spoljasnju varijantu znam da im nista ne fali al posto miprvi indor propao da pitam.nisu burke bili zuti.Bili zeleni i zdravi ali mi nije dopiralo svetlo do donjih cvetova pa sam je osisao.Pozdrav
:b_jump:

domaja.jpg
[/URL][/IMG]
Zar nije jelka?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.