Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
vandalx je napisao(la):
kantu san iznutra već obložio limom na gornjoj strani di su lampe, na vrhu su i 2 ispušna ventilatora a na dnu imam rupu za ulazak zraka, sta se tice lampi isle bi 4 CFL, sumnjam da ce se zapalit.. nisam nov u ovome imam vec iskustvo u PC-growu, zanima me samo jel moze lemon skunk odcvjetat u tome.

Pozz

Naravno da moze vecina biljaka moze da se koriguje sa raznim trenigzima. Za tako mali prostor najbolje neka resetka da se stavi i onda ti biljka raste vodoravno.
Druga stvar na pocetku moga hobija igrom slucaja u jednom od growshopa mi prilazi neki tip jer je cuo pitanja koja sam naveo burazeru. I ladno pocinje spika o box-u i grow-u. Nikad necu zaboraviti sta mi je rekao da ako si u mogucnosti nikada NIKADA box u sobi gde se spava, moze ali da ima izlaz kroz dimljak ili prozor direktno ( da vazduh iz samog box-a izlazi direktno napolje a ne preko prostorije u kojoj se spava. Nije dobro udisati taj vazduh. Moze doci do raznih bakterija i svega ostalog "dobrog" po tvoj organizam. Najverovatnije nece se deseti nista al ja nebi rizikovao. Najbolje kroz dimljak sa filterom i nista se ne oseti. Pa odavno su stariji rekli da se nespava sa cvecem u istoj sobi ili sa puno cveca. Sad dali je to istina ili ne ko bi znao.

Quote Originally Posted by DEDE View Post
Pozz

Neverujem.

Opisi citav postupak, bas da ni jedna da nije krenula?

Nit nam opisao kako nit koliko samo nemojte jer nevalja i sad mi da verujemo. Ovaj post me podseca na postove ljudi koji zaradjuju od nekog brenda pa samo pljuju po drugima. Daj neke detalje opis slike kao dokaz il klip pa da poverujemo. Bez uvrede ovo je napisano za nove generacije sa manje iskustva da neveruju svemu sto pise.
Poz,
opisaću sve nije problem, nemam zašto da se vređam, tu smo da razmenimo informacije.
Naručio sam od Kulu Seedsa 5 semenki Skunk #1, stiglo mi je sve uredno, čak su stavili 10 semenki (inače su najjeftiniji), međutim kad sam stavio na klijanje, baš ni jedna nije proklijala ni posle 2 nedelje čekanja. Imam iskustva pre toga, siguran sam da nije do mene greška, jer sam Nirvanino seme stavljao i 9 od 10 je isklijalo.

To je cela priča, ponavljam, jedina ideja mi je bila da ne bacaju ljudi pare, jeste da su najjeftiniji, ali kvalitet je loš.
Poz


Pozz

Iskreno nisam jos probao koristiti od brenda Kulu. Mozda su ti poslali staro seme koce ga znati. Ako nisu nesto popularni moguce je. Al bas toliki baksuz da ti ni jedna ne proklija strasno. Dali si im pisao ili nazvao ( neznam kako si dosao do semena internet ili shop ) da im kazes sta se desilo.
Sretno sa novim pokusajem.
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
DEDE je napisao(la):
Nije dobro udisati taj vazduh. Moze doci do raznih bakterija i svega ostalog "dobrog" po tvoj organizam. Najverovatnije nece se deseti nista al ja nebi rizikovao. Najbolje kroz dimljak sa filterom i nista se ne oseti. Pa odavno su stariji rekli da se nespava sa cvecem u istoj sobi ili sa puno cveca. Sad dali je to istina ili ne ko bi znao.
To oni govore zato jer biljke navece ispustaju C02 koji nama ne treba tj. skodi u velikim dozama.. :D Pozdrav svima
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Kućno bilje ne služi samo kao ukras nego i kao dobar filter CO2, ovlaživač zraka i tvornica kisika, no manje je poznato da nam neke biljke u tom pogledu pridonose više, a neke manje.

nebih se složio da biljke nisu za simbiozu sa ljudima, što više biljaka to bolje...

ali u spavaće sobe NE stavljat biljke... pričam opčenito, ali znate na kaj mislim.. ne

jasna je stvar da dok traje fotosinteza, biljka obogačuje prostor kisikom, čim padne mrak prestaje fotosinzeza i biljka počinje lučiti ugljični dioksid
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
https://forums.vutra.org/members/15178.htmlIv@ch - ne pise na kutiji nista pa nisam mutav zaboga ^^ pise samo da je iz belgije, potpun naziv zarulje te snaga i potrbno grlo (E40) ako je to oznaka grla, mislim da jeste.. :)
Znaci 55 000 lumena..pa to moze podrzat do 10 biljki onda, te mi ocekivanja mogu biti velika?? sto vi mislite?

I na ovo tream brz odgovor.. Za 6 sjemenki meni nepoznate vrste koje su vec u vatici nekih 30 sati planiram pripremiti obicnu zemlju (ne kupovnu TerraMagmu, to cu za ove za koje znam podrijetlo) i njih planiram posaditi veceras..zemlju bih isao u sumu iskopat..pa me zanima dal da kopam dublje za zemlju, dali ce biti bolja zemlja (mislim bogatija humusom) ako zavrnem rukave i iskopam recimo 40cm i s dna skupim zemlje??? Molim hitar odgovor da to odem odradit tako da veceras i ja neki uzgoj zapocnem :)
Unaprijed hvala :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
pa ako si tako zamislio, ne moras bas kopati raku :) skini malo gornjeg sloja i to ti je to, il' ako imas u blizini neku njivu, koja je preoravana i eventualno ranije djubrena, jos bolja opcija (mada ne znam cemu sve to, par litara zemlje bas nije neki izdatak u celoj prici)
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
ma skupi se toga prijatelju, znas i sam siguran sam..jos kad struja pocne tec mislim da cu morat pripazit na svaku kunu :) hebiga nismo svi tajkuni :D

e da..zahvaljujem na odgovoru, trcim u sumu :D
 
06.04.2011
35
4
0
45
I nteresuje me vezano za co2 i ventilaciju.Posto biljoze koriste co2 dok su pod suncem a proizvode ga dok spavaju.Dali ventilatori za izduv treba da rade dok se spava ili ne da bi ostalo nesto od tog co2 i da se iskoristi sledeceg dana?
 

grover935

Banned
Banovan
28.09.2011
0
0
0
34
ovako..ja sam nov u tome...počeo sam uzgajati iz razloga što želim imati svoje biljčice...:banana_rasta:..tj danas.....sjemenke sam izvadio iz 4 grama koje sam kupio od lokalnog dilera....stavio sam sjemenke u tanjurčić..na kojem je ovako:
1.vata s vodom
2.sjemenke
3.zemlja...
..mislim uzgajati na tavanu
bez ikakve aparature...
dajte mi nekakve savjete o uzgoju plis?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
I nteresuje me vezano za co2 i ventilaciju.Posto biljoze koriste co2 dok su pod suncem a proizvode ga dok spavaju.Dali ventilatori za izduv treba da rade dok se spava ili ne da bi ostalo nesto od tog co2 i da se iskoristi sledeceg dana?

Ne valja. Ventilator za izduv treba raditi i po noci, osobito kad su vruci dani i narocito kad je u fazi cvatnje. Taj zrak u sebi ima i veliku kolicinu vlage koja moze stetiti....

dajte mi nekakve savjete o uzgoju plis?

Cijeli forum je samo tvoj, pocni CITATI, tek kad zapnes pitaj....
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
pitanje...danas odem u tgovinu kupit MH zarulju sylvania 250w i sve pet..samo pise da je 4000K pa mi nije jasno jel to treba tako bit ili ? zar nebi trebala biti oko 6500 ?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
bud_man je napisao(la):
pitanje...danas odem u tgovinu kupit MH zarulju sylvania 250w i sve pet..samo pise da je 4000K pa mi nije jasno jel to treba tako bit ili ? zar nebi trebala biti oko 6500 ?

To je cisto bijela MH, za razliku od "plavih" koje se koriste...moj savjet bi ti bio da ju ne uzimas jer ce ti bolje odraditi hps nego ta lampa u vege...

Baci pogled na ovaj graf aktivnosti klorofila pa ce ti biti jasno i zasto... =)


avgmy.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
oke sekach hvala puno...odo sutra trazit zarulju sa od 5500 do 6000 ...onda cu ih jednostavno trazit daylight mh
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
grover935 je napisao(la):
ovako..ja sam nov u tome...počeo sam uzgajati iz razloga što želim imati svoje biljčice...:banana_rasta:..tj danas.....sjemenke sam izvadio iz 4 grama koje sam kupio od lokalnog dilera....stavio sam sjemenke u tanjurčić..na kojem je ovako:
1.vata s vodom
2.sjemenke
3.zemlja...
..mislim uzgajati na tavanu
bez ikakve aparature...
dajte mi nekakve savjete o uzgoju plis?

ajd objasni nam kako to mislis da odradis na tavanu bez ikakve aparature, please (a i sta je poenta tanjira u kom je vata pa semenka pa zemlja, ako sam dobro skontao?)
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
e i jos nesto da pitam..trebo sam to odma :S

imaju stednu zarulju VITONE 6400K 85W 5000L sto je jendako nekih 400 i nesto w obicne zarulje kosta 111 kn ako se nevaram..jel mi se isplati to uzet ? jel to stagod valja?
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Vjerovatno da valja, s obzirom da je jeftina ;D a za 85w kad bi uzimao philips ili osmar dobio bi 6000L al bi te kostalo oko 18 eura a to te kosta oko 14 eura... pa ti vidi razliku 4 eura a 1000 lumena vise sto i nije za bacit :D Sretno.. Pozdrav svim sponzorima,growerima,ljudima koji podrzavaju ovaj sajt stay cool :D
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
poz svima,biljka stara oko tjedan dana,donji listovi su bili skoro skroz izgrizeni pa sam ih otrgnuo,al je ostao jedan na pola izgrizen...dal da i njega otrgnem ili da ostavim posto sam 50% listova otkinuo pa da ipak nije previse?i dali se takav list uopce moze obnovit,sam od sebe?hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.