Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.09.2011
21
1
0
38
metalmaniac je napisao(la):
vlaga ti je trenutno jedan od manje bitnih faktora i manjih briga... više se pobrini za svjetlo, ventlilaciju i temperaturu, kad skupiš pare lako ćeš kontrolirat vlagu...

de nam malo opiši taj svoj box, siguran sam da neke zanima!

Ovak odprilike :p ... box je cca 60x60x120, HPS 250w, reflektor improvizirati, ventilator za ispuh cijevni 185m3/h i za upuh 2x120mm ventilatora od kompjutera i ti ventilatori mi pusu po biljci i namontirani su jedan iznad drugog, a ovaj cijevni ventilator je nariktan na vrhu boxa u ravnini lampe da izbacuje zrak van.. Temp u boxu kad radi nampa je od 22-28C ovisno dan ili noc. I jos jedna puhalica unutar boxa koja mjesa zrak i puse po HPS-u posto nemam cooltube.. Valjda bu nes niknulo iz tog boxa.. (Niknulo vec je, sutra ce u teglu pa u box :) ) .. Eto, pa komentirajte .. :p Nesto si razmisljam bi radio dnevnik uzgoja ili da to ostavim za iducu rundu?!
 
14.09.2011
21
2
0
31
Jedna popusena sjemenka,jedan sex manje :) 5 god se tako govori..

Ali cito sam stvari da nije sterilna za muskarce..je u tom trenutku ali spermatozoidi se brzo vrate na svoje mjesto :)

"odgovor se moze odgovoriti iz licnog iskustva. NE! Neka od istrazivanja su pokazala smanjenu koncetraciju spermatozoida ali poslije unosenja velikih doza marihuane (sa sjemenkama) pa su onda provalili da samo sjemenke izazivaju fertilitet, pa su onda i tu presudu promjenili. Dokazano je da za vrijeme prestanka unosenja cak i sjemenki marihuane u organizam seksualni zivot spermatozoida se vraca u normalu, huraaaaaaaa"
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
PLANTELLA

dakle,kupio sam plantellu list i posto se prvi puta susrecem sa gnojivom u zivotu nemam pojma kak biljka reagira na nj...zanima me dali s odredjenom dozom odradim vegetaciju ili da malo po malo povecavam omjer gnojiva naspram vode?ispricavam se ako je slicno pitanje vec negdje postavljeno,nisam pronasao odgovor.Hvala


p.s.zaboravih napomenut,2tjedan vegetacije
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
derataur je napisao(la):
PLANTELLA

dakle,kupio sam plantellu list i posto se prvi puta susrecem sa gnojivom u zivotu nemam pojma kak biljka reagira na nj...zanima me dali s odredjenom dozom odradim vegetaciju ili da malo po malo povecavam omjer gnojiva naspram vode?ispricavam se ako je slicno pitanje vec negdje postavljeno,nisam pronasao odgovor.Hvala


p.s.zaboravih napomenut,2tjedan vegetacije


prerano je još za gnojenje... počni tek za tjedan-dva i nemoj počet gnojit punom dozom kao što je napisano nego sa 2/3 doze da vidiš kako će biljka reagirat...
 

k0smos--

Banned
Banovan
05.10.2011
1
0
0
32
pozdrav ljudi , htjeo bih nesto da vas pitam . Dali iko moze da mi proda 2-3 sjemenke solidne klase nemogu da se ganjam sa alien shopom iz dosta razloga ja sam iz Sarajeva ako mi mozete pomoci , POMOZITE! :D
 
20.04.2011
35
8
0
43
nakon dosta razmišljanja što da posadin za prvi indoor odlučia san se za autoflowering vrste. zbog vjerovatno niske temperature u boxu dok su svitla ugašena. Jer njih mogu držati na 24/0 ili 20/4. Ima li kakve razlike u autoflowering biljkama kad ih uzgajaš 24/0 svijetlo ili kad je 18/6. Osim u potrošnji struje. I koja bi bila dobra sorta, da je dobar prinos. Iman 1 sjeme afghan kush auto i neznan što još da uzmen. jel ko uzgaja big bang auto?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Auto-Ak47 i AKxBlueberry. ja sam moje drzao na 20/4 ali sam sada smanjio na 18/6, vrlo moguce da cu nastaviti sa ne vise od 16/8
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Imam ja pitanje.himalaya gold.mjesec dana cvatnje.visoke metar i 80.tegla 20 lit.600w hps.gnojim propisano s hesiem.imam ventilatore upuh ispuh.temp,noc 22 dan 25-27.vlaga 30-60 posto.ph neam pojma.listovi na samom vrhu gore su smezurani.dolje na dnu pa skoro do pol biljke listovi se zute pa se suse i otpadnu.nije previse nit premalo zaljevano.za smezurane listove sam mislim negdje vidio da je zbog vlage i velikih oscilacija temp.al ne oscilira previse.ima 4 biljke i to je na 2.ovo kaj lisce otpada mislim da je zbog manjka svjetlosti i nema vent koji puse po biljkama.pa me zanima jel to to ili nes drugo.evo slike.trenutno nemam bolje.http://img571.imageshack.us/img571/1563/imag0066ya.jpg
http://img638.imageshack.us/img638/6341/imag0068z.jpg
http://img840.imageshack.us/img840/8508/imag0070hr.jpg
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
hazeboy je napisao(la):
....gnojim propisano s hesiem......ph neam pojma

stari moj đaba ti što gnojiš kad neznaš dali biljke mogu uzimati te elemente koje joj daješ, a ako PH nije ispravan kao da ni ne gnojiš. Ako si mogao uzeti HPS 600 W valjda možeš izdvojiti 50 kn za PH tester i neki vent da puše po biljkama. Ventilator nije samo tu da snižava temperaturu već da konstantno radi izmjenu zraka tj da listovi konstantno mogu uzimati svjež C02.

I ja sam mislio riskirati s vodom ali srećom brzo su me upozorili, uzeo PH tester i nisam požalio. Pitanje je dali bi grow izgurao do kraja s vodom PH 7,5 - 8,0, vjerojatno nebi

Obavezno nabavi PH tester, imačeš jednu veliku brigu manje. Ovako teško da će ti netko moći pomoći, možda ovi iskusniji ali sumnjam. PH je zajebana stvar. I kod zalivanja uvijek imaj na umu da bolje pričekaš još jedan dan da se dobro osuši nego da je korijen konstantno u vodi - zaljevaj tek kad se zemlja odvoji od ruba saksije. Imaš velike posude 20L nisi ništa napisao o zemlji koju koristiš kao niti o drenaži

Moj savjet, sutra brzo u neki pet shop, uzmi PH tester, javi koliki ti je PH pa će te ekipa moći točnije savjetovati, ovako je to sve nagađanje. Sretno u svakom slučaju.

I još nešto što se tiče zaljevanja, iako ima svatko neku svoju shemu imaj na umu da biljka tokom noći uzima minimalnu količinu vode, gotovo ništa tako da je najbolje zaljevati ujutro tj kad se biljke bude.
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
@hazeboy poslusaj savet iznad i uzmi obavezno ph metar(npr. lakmus papir), mada meni izgleda kao da si ih sprzio djubrenjem(razlog moze da bude bas ph vrednost vode), to sto nemas ventilator koji duva po njima nije toliko strasno jer kao sto si rekao imas ventilator koji ubacuje i koji izbacuje vazduh(to stvara odredjeni kovitlac vazduha unutar boxa)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Loš Ph biljka uzima samo neke elemente a ostale potrebne ne.
Biljke su malo pregnojene al to samo zato što nije Ph na pravoj vrjednosti.
Imaš tu negdje na forumu tabelu koje elemente biljka uzima na određenim vrjednostima PH a koje ne.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
To se vec polagano dogada mjesec dana.i samo na 2 od 4 biljke.al sve radim isto na njima.lakmus mi se ne cini pouzdan,al kupit cuga.inace narucio sam jos prije 2 mjeseca s e baya kvalitetan ec i ph metar al jos nije stiglo.nazalost nisam u mogucnosti radit flush negn pomalo ispirat.oce to pomoc.pa cu krenut nanovo sa zaljevanjem.jel ima netko iskustva koja je marka lakmusa najtocnija il je to sve isto?i jel puno lazu.uglavnom hvala na pomoci.pazim na sve al taj ph me bas nije dirao.inace ima jos uz to white widow,exodus cheese i vanilla kush.oni su sad prvi tjedan cvatnje,al su zdrave zasad.i da.zemlja je komposana,s nicim mixana.ok onda.idem sad po lakmus i narucit cu samo ph down jer je voda kolko znam 7-8.hvala na pomoci.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....netreba ti lakmus papir, on je poprilicno neprecizan....odi u neki pet shop ili neki ducan sa akvaristikom i kupi tekucinu za mjerenje PH.....u tom dobijes mjericu, skalu s bojama PH i tekucinu.....stavis 5ml vode u tu mjericu i 4 kapi te tekucine i protreses, voda poprimi odredenu boju, pogledas na skalu i usporedis svoju boju sa bojom na tablici i vidis kolki ti je PH.....

.....i netreba ti ni PH- ni PH+......PH mozes spustat s octom ili limunom a povisit ga mozes sodom bikarbonom ili pepelom......
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Hvala ivach rekao si to bas sta zelim cut.znaci ne papiri nego tekucina?kupit cu to onda pa izmjerit.jos samo nes.ako je nastao nutrient lock jel se mora bas flush radit ili se moze onak dva tri puta zalit s dosta vode?jer nemogu ih tusirat.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
to će bit ok.. samo polij sa dosta vode.. nemoraš ih doslovno vodit u kadu :thumb: :icon_lol:

bitno je da dobro ispereš..
sumnjaš na nut lock??
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Ne sumnjam ja nego kolege kazu da je mozda.budem zalio sve dobro s vodom pa cu krenut nanovo.jer to traje oko mjesec i pol.odozdola zucenje,susenje pa otpadanje lisca.nije to jako al ono,vec fali pol biljke a ima jos do kraja..ako je neki lock onda bi puno prije biljka osla vrit.ili se varam.neznam.budem malo bolje poslikao.meni to vise izgleda ko da se jednostavno susi.znala se par puta osusit kada nisam zalio.odnosno nisu se osusile nego se spustila samo.al zalim opet i sve pet.danas kupujem tekucinu pa tek onda vidjet kaj dalje.i odgovor za kennya-vec su 2 growa odradena sa vodom visokog ph i temp.iznad 35.tak da je sve moguce.nele podnose vise toga a druge ne.na ebayu su mi vratili pare jer konj 2 mjeseca nisu dosli testeri.sad opet narucit od nekog drugog i opet cekat mjesec dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.