Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
PowerSeed je napisao(la):
nije, mada, koliki ormar... koja rasveta... al' mislim da nije
rasvjeta: HPS 250W.....imam cijevni ventilator 194m3/h al za takav ventilator nemam 125mm cijev...:)ormar je prosjecno velik...neznam tocno sirinu i duzinu al dosta je velik, taman za 3-4 growa....... podstavio sam to pitanje jer se taj ormar nalazi u podrumu, gdje je jako hladno...onak nije hladno da se smrzneš....ali evo dolaze sve hladniji dani pa zato pitam jer nebi trebao imati problema sa nekakvom temperaturom...sorry sto nisam naveo vise informacija u prijašnjem postu........inace fala na odgovoru....svaki savjet mi dobro dođe
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
da li je sve montirano il tek razmisljas? najbolje bi bilo da ukljucis na par sati i vidis kako izgleda situaciju unutra (temp i vlaga pre svega), mada, ako je tu hps po pravilu ide i vent. ja ima grow bez venta ali pod cfl, to ipak nije isto... nadji cev i sigurno si resio problem
 
20.08.2011
20
3
0
37
power ako si tu moze odgovor lagani ( ili bilo ko pun znanja xD )
Ugl. imo sam malu nezgodu u kuci i temp mi se povisila na nekih 36 max u boxu i tako je izgleda ostalo celu noc.
e sad mene zanima posle toga su usporile maximalno gotovo stale moje male biljcice(domaja vulgaris i 2 ww finjaka)
da li je moguce da su se sokirale ( izledaju i dalje ok nema promjene na izgledu)
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
PowerSeed je napisao(la):
da li je sve montirano il tek razmisljas? najbolje bi bilo da ukljucis na par sati i vidis kako izgleda situaciju unutra (temp i vlaga pre svega), mada, ako je tu hps po pravilu ide i vent. ja ima grow bez venta ali pod cfl, to ipak nije isto... nadji cev i sigurno si resio problem
jesam, montirao sam ga....al eto jos nisam nist zapoceo jer si trebam nabaviti 125mm cijevi....jedini problem u svemu tome je sto nemam mjerac za vlagu i ph vode....koristio bih obican humus iz cvjećarne...makar nisam siguran da ću uspjeti šta s tim.....koliko sam citao na forumu svi govore da je terra magma najbolja....:))
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
@KOLUMBO šokirale su se svakako ali nebrini neće im ništa bit od par sati na toj temp....samo nemoj da ti se to dešava učestalo čak ni povremeno......mislim da je tu dečko čak i dovršio grow na toj temp!
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
naturalmystic je napisao(la):
jesam, montirao sam ga....al eto jos nisam nist zapoceo jer si trebam nabaviti 125mm cijevi....jedini problem u svemu tome je sto nemam mjerac za vlagu i ph vode....koristio bih obican humus iz cvjećarne...makar nisam siguran da ću uspjeti šta s tim.....koliko sam citao na forumu svi govore da je terra magma najbolja....:))

Nikako ne humus koristiti,radije nemoj ni startati nego sa humusom,imaš par dnevnika ili topica,zaboravio sam tko su autori,ali loš je humus za mlade biljkice...a za tu 125 mm cijev odi u bilo koji veci trgovacki centar,pa na odjelu gdje u kuhinjske nape to možeš bez problema naci,ili na odjelu sanitarija gdje su wc ventovi isto možeš naci itd itd...

stipe.111 je napisao(la):
može li se biljka prskati s necim da se bolje razvije?'

Naravno, zaljevaš je sa vodom dok je mala biljka,a kad malo poraste i potroši hranjive tvari iz zemlje sa raznim gnjojivima i aditivima...a ako misliš na prskanje da bude "jača" propustio si priliku jer si trebo uzeti suze djevice koja pati zbog neuzvracene ljubavi na samu pomrčinu mjeseca,znaci probaj tek 2014 kad bude ponovna pomrčina....:hotpants:
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
Mr GreenSkin je napisao(la):
Nikako ne humus koristiti,radije nemoj ni startati nego sa humusom,imaš par dnevnika ili topica,zaboravio sam tko su autori,ali loš je humus za mlade biljkice...a za tu 125 mm cijev odi u bilo koji veci trgovacki centar,pa na odjelu gdje u kuhinjske nape to možeš bez problema naci,ili na odjelu sanitarija gdje su wc ventovi isto možeš naci itd itd...
imaš pravo humus je loš....znači terra magma ili tako nešto malo kvalitetnije...za cijevi cu pogledati u trgovacke centre nije problem....al jos necu saditi...tek malo kasnije...moram si jos pokupovati par sitnica za grow....kad si kupim onda cu napraviti svoj prvi dnevnik na forumu....u igri bi bila neka domacica......:)))
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Uzmi Terra Magmu ili Composanu....terre m. ima za kupiti u mercatora ili brico storea...i još samo dodaš u nju oko 20% izmrvljenog stiropora radi bolje drenaže i rahlosti zemlje. i btw. nije da je baš neophodno,ali bilo bi korisno da imaš još bar ph metar,....pravi metar ili bar trakice ako je ph vode van poželjnih vrijednosti zna bit problema sa apsorbcijom nutrijenata itd itd... :D
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
Mr GreenSkin je napisao(la):
Uzmi Terra Magmu ili Composanu....terre m. ima za kupiti u mercatora ili brico storea...i još samo dodaš u nju oko 20% izmrvljenog stiropora radi bolje drenaže i rahlosti zemlje. i btw. nije da je baš neophodno,ali bilo bi korisno da imaš još bar ph metar,....pravi metar ili bar trakice ako je ph vode van poželjnih vrijednosti zna bit problema sa apsorbcijom nutrijenata itd itd... :D
u redu, uradit cu kako kažes i jos cu malo pročačkati nekoliko foruma..da malo vise informacija prikupim........hvala na savjetima....:)
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Nema na čemu,samo čitaj,gledaj upijaj...sva teorija ce ti dobro doći kad ju budeš trebo iskoristit u praksi...pozz
 
20.08.2011
20
3
0
37
hvala vam ljudi ali vec nekih tjedan dana stoje a izgledaju normalno ... usr.. sam se u gace xD
valjda bude ok xD , a ako nebude morat cemo popravit sa drugim pokusajem xD malo sredenijim
 
06.04.2011
35
4
0
45
kolumbo je napisao(la):
hvala vam ljudi ali vec nekih tjedan dana stoje a izgledaju normalno ... usr.. sam se u gace xD
valjda bude ok xD , a ako nebude morat cemo popravit sa drugim pokusajem xD malo sredenijim
Majstore one pauziraju u rastu kada pocinju da prave cvece.Ni ljudi se ne goje dok rastu.A desavalo mi se i da isteram ceo uzgoj na 32-35C.Poz i samo guraj
 
20.08.2011
20
3
0
37
ludi skorpion je napisao(la):
Majstore one pauziraju u rastu kada pocinju da prave cvece.Ni ljudi se ne goje dok rastu.A desavalo mi se i da isteram ceo uzgoj na 32-35C.Poz i samo guraj


slusaj nije da su tolko velike tek su pocele i zato se brinem , znam ponesto izvana situacija ali ovo unutra mi je sve nes kakti pazi ovo ono detalji pa zato sam ih pit, jel su premale za svoju dob i vec neko vreme samo stoje xD
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Podloga za miš, ja bih rekao, a ovo na njoj je neka čudna nakupina okruglih predmeta koje ne mogu identificirati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.