Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ludi skorpion je napisao(la):
Majstore one pauziraju u rastu kada pocinju da prave cvece.Ni ljudi se ne goje dok rastu.A desavalo mi se i da isteram ceo uzgoj na 32-35C.Poz i samo guraj

kako misliš da pauziraju u rastu dok prave cvjetove?
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Ljudi sta je dobro kao prirodno gnojivo? Citao sam:govanca od gloubova,kokosiji izmet isto,nisam siguran dali balege.. Isto tako nisam siguran sta je najbolje?! Pozz ekipa :)
 
25.10.2011
16
0
0
33
Narode ja omam 2 hrcka pa sam planirao da im malo redje cistim dok se nakupi izmeta i onda da pokusam da djubrim, ali sve nesto zaboravim. Sta vi mislite?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
covjek ti je odgovorio u postu prije...normalno tekuce gnojivo(npr.plantela,cca 3 eura pola litre) cemu komplicirat sa govnima?
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Nije kompliciranje,vec jednostavno tako zelim,pa sam pitao! Zivim na selu,sto ne iskoristit ako je dobro :)
 
25.10.2011
16
0
0
33
Ista stvar je i kod mene. Moj grad je takvo selo da terra magmu ne mogu da nadjem a natrijumske sijalice imaju samo u jednoj prodavnici
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
heh, to sam dobio u obliznjoj cvjecari uz biokomprovit kad sam trazio terra magmu. reka mi prodavac da su to tablete koje 4 mjeseca postepeno ispuštaju hranu biljci pri zaljevanju da je to kompenzacija terra magmi pa da pitam iskusne sta misle o tome

edit: he-man vec je kasno izmrvio sam to i stavio biljke su stare cca 3 dana
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
@fanta..to nema nikakve veze sa tekucim gnojivom koje mozes kupit u bilo kojoj vecoj trgovini koja naravno drzi svakakve potrepstine pa i medjuostalom i samu plantelu.
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
@Quix
dobro je eksperimentirat ako imas biljkicu viska
ali da riskiras da sprzis cijelu "turu"
stavljajuci gnojivo s kojim nemas prijasnjeg iskustva..
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Nisam ja je napisao(la):
Nije kompliciranje,vec jednostavno tako zelim,pa sam pitao! Zivim na selu,sto ne iskoristit ako je dobro :)

:hehe:

a najbolje prirodno gnojivo dolazi od koza... da ne duljim, dokazano je.. uglavnom nije jako, teško je skuriti biljke... makar ako nikad nisi radio sa domaćom smjesom organike nemoj se previše zaletavati... kod kokošjeg dreka pripazi.. ne preporučam za početak nikako...

a to što kažeš da nije kompliciranje.. eke, javi kako napreduješ :icon_wink:
mislim da ćeš se razočarati.. jel uopće znaš o čem se tu radi?
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Quix je napisao(la):
heh, to sam dobio u obliznjoj cvjecari uz biokomprovit kad sam trazio terra magmu. reka mi prodavac da su to tablete koje 4 mjeseca postepeno ispuštaju hranu biljci pri zaljevanju da je to kompenzacija terra magmi pa da pitam iskusne sta misle o tome

edit: he-man vec je kasno izmrvio sam to i stavio biljke su stare cca 3 dana

Tako mlade biljke se nikako ne gnjoje,bar nekih 3 tjedna dok ne potroše hranu iz zemlje,spalit ćeš si biljke...
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
vadi ih..... tu je jedan od najjiskusnijih ako ne i najiskusniji rekao da te štapiče nikako ne koristit jer da nisu dobri....imaš to na drugoj trećoj stranici od prehrane ;)
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
SiD je napisao(la):
:hehe:

a najbolje prirodno gnojivo dolazi od koza... da ne duljim, dokazano je.. uglavnom nije jako, teško je skuriti biljke... makar ako nikad nisi radio sa domaćom smjesom organike nemoj se previše zaletavati... kod kokošjeg dreka pripazi.. ne preporučam za početak nikako...

a to što kažeš da nije kompliciranje.. eke, javi kako napreduješ :icon_wink:
mislim da ćeš se razočarati.. jel uopće znaš o čem se tu radi?
Sid bro kako mislis razocarat,zar je toliko lose?! Hmmm... da budem iskren nemam pojma o cemu se radi?! Hah,pojasni slobodno,vjerojatno ima jos koji bi htjeli znat?! :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Stvar je u tome da je organik uzgoj objektivn gledajuci dosta tezi od kemije...

Jer ti nemas nigdje napisano tocno koliko cega mozes staviti i ako zeznes, samo isperes zemlju i problem rijesen...kod organika je teze ispraviti pogresku pregnojavanja(sto se vrlo lako dogodi) jer se ne moze samo isprati iz zemlje...

Jos jedna stvar je da tu nema konstantnosti...jer se sastav izmeta dvije iste zivotinje moze poprilicno razlikovati, a time i kolicina nutrijenata u njima...

I nikako, ali nikako ne mozes koristiti svjezi izmet bilo koje zivotinje...za svaki postoji odreden period sazrijevanja... Za kokosji bi ti savjetovao da lezi bar godinu dana...i treba se koristiti u manjim kolicinama nego ostali...

Najbolje da napravis 10 razlicitih mikseva pa promatras razvoj biljaka u njima...pa ces za sljedeci puta znati otprilike omjere koje bi trebao otprilike stavljati i onda nadalje eksperimentirati...

Ja ti necu kao ostali reci da ne probas, ja volim da ljudi isprobavaju nove stvari i uce sebe i druge pritom...samo cu te upozoriti da budes pazljiv i da krenes polako... =)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
izvadio sam ali vjerujem da nisam sve jer nezelim ostetit biljku. jesu te teblete stetne ili ne djeluju kako treba ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.