Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Nixa86 je napisao(la):
Hvala vam momci ali niste me citali ! nije problem oko boja vec me muci kao sto sam rekao AC adapter mi je 1A ili ti 1000mA a vent zahtjeva 0.18A ili ti 1800mA,ja sam spojio valjda dobro vent on jednostavno nema snage da se okrene samo se cuje struja kako radi u samome dijelu venta ! ,da li je to zbog premalenog broja ampera ? ..Adapter radi na 12v kao i vent !..Hvala lijepo
Ampbre :),ako ti vent zuji a ne okrece se, pobrkao si zice,samo im zameni mesta,mosda imas i na adapteru dugme za menjanje polariteta(dugme pored koga je + i -)
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
da samo zujanja zamjenio sam zice ali nista ne pomaze kada zamjenim zice onda uopoce nema kontakta :) A na samom adapteru nemam polaritete za chenganje ! ..
Nazalost nemam fotica da slikam ,ali evo specifikacije sa poledijine venta ! 12VDC (10.8-13.2V) 0.20A .. Adapter je 1000mA radi na 12v i jednostavno snage nema zavrtiti ventilator !
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Ili ti je pregoreo ventilator ili adapter,nebitno kolika je amperaza ako vent radi na 12v i adapter ima 12v trebao bi da ga zavrti bez obzira na amperazu,e sada koliko dugo to je vec nesto drugo :) ako ventilator ima duplo vecu amperazu od adaptera posle nekih cca 15-30min adapter bi se pregrejao i pregoreo)
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
na tom adapteru mozes vrtit takvih 5 ventova bez sale. vjerujem da ti je adapter pregorio :) ako ti je komp blizu boxa vuci 12 v iz kompa i komp stalno drzis upaljen. (12v bilo koja zuta i bilo koja crna zica)
 
06.04.2011
35
4
0
45
Pozdrav drusvo!!! Kao prvo zelim vam svima cestitam novu godinu i pozelim puno srece a za ostalo se sami snadjite!(Salim se).Kupio sam TDS metar i merio vodu sa cesme koja je 125x10=1250ppm.Kako da je spustim na 900ppm?Kako da izracunam koliko iznosi EC vode?Zelim da se oprobam u hidroponickom nacinu uzgoja.Interesuje me jos H2O2 od 35% koliko ide na litru vode?Unapred hvala
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
59
0
38
MarcoPolo je napisao(la):
Pitajte sve što vas zanima :)

Vutra Kviz

bilo bi zgodno da imate neki flash player, al mislim da može i u mozzili

Dobra fora...ja bi ju još malo doradio..i stavio kao test kod prvog posta....ako nezna sve odgovore, netreba ni postat..

Ja sam imao 80% prolaznosti, ali to je zbog krivo napisanih nekih odgovora, a ne mog znanja koje je bar 96% :icon_lol:

Ali bez zajeb... ovakvo nešto treba stavit na forum i nema postanja dok neznaš sve te odgovore...ako jedan odgovor fulaš na testu, nema postanja 10 dana....da vidiš kako bi svi čitali i sve znali
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
@nixa86 tvoj ventilator ocito treba DC(istosmjernu struju).ako kazes da je tvoj adapter 12 v ac znaci da ne mjenja u istosmjernu nego samo volte spusta.ako na adapteru pod output pise 12v AC onda ti nije dobar adapter.nasa struja iz uticnice ti je AC(izmjenicna)a npr mobiteli,elektro motori(ne svi ja mislim al vecina) trebaju DC struju.znaci trebas drugi adapter.jer vent ti je sigurno DC.amperi na adapteru ako su manji nego na ventu to ti znaci samo da ce se vent sporije vrtit.ali ako su ti veci nego na ventu onda ce ti najvjerojatnije vent pregorit.ako je razlika velika.nek me netko ispravi ako grjesim al mislim da je to ok.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
eh znao sam da sam nesh zeznuo...ajd napisi tocno koja pitanja pa cu ispraviti...moze i na pm
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Ja sam primjetio ono za auto sorte pitanje. Točan odgovor na testu je 18/6, ali opet kad gledas vecina seed banki preporuča 20/4 tako da bi to pitanje cak i izbacio, stavio bi neko opće pitanje o dwarfovima....

I josnesto, ono za gnojiva (NPK) mislim da nije potrebno stavljat jer je to vec malo veca razina od pocetnicke... bar je moje misljenje o tome takvo....Inace sve drugo super
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
59
0
38
BigL je napisao(la):
Ja sam primjetio ono za auto sorte pitanje. Točan odgovor na testu je 18/6, ali opet kad gledas vecina seed banki preporuča 20/4 tako da bi to pitanje cak i izbacio, stavio bi neko opće pitanje o dwarfovima....

I josnesto, ono za gnojiva (NPK) mislim da nije potrebno stavljat jer je to vec malo veca razina od pocetnicke... bar je moje misljenje o tome takvo....Inace sve drugo super

Slažem se, al ja bi dao još nekih pitanja dodao, tehničke prirode...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ima li netko iz Zg tko bi bio voljan napraviti mi (ili pomoći mi u izradi) pc grow boxa? jednostavno se ne kužim u struju i bojim se da bih mogao nešto sj****i,a od prijatelja koji se kuže u struju nitko ne puši i nisu baš blagonakloni prema tome.konačno sam se odlučio na indoor,ali je to na čekanju jer mi treba majstor za struju. :sun2:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Mislim da imas na forumu sve do zadnjeg detalja što se tiče spajanja HPS-a, MH, CFL, ventilatora, ma sve..... Najbolje bi ti bilo da sam naučiš.....

:)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
i hoću,ali mi je u glavi non stop sumnja da neću nešto sj***t pa da mi ne ode sve u k***c.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Pozdrav svim prirodnjacima prije svega, trebam neku vrstu ohrabrenja jer sam nabavio skoro sve komponente za sklapanje flowering ormara.
Inaće u 48. danu vegetacije imam 4 biljke koje su lst-irane, sve 4 su ženke, i mislim da su i prezrele za cvat fazu. Trenutno svaka ima 15-ak cvjetova, no box u kojem su sad je ipak prenizak i premali da bi u njemu cvjetale, a i u njemu imam instalirano 8 cfl-ova koji su i više nego dobro odradili vegetaciju pa mi je žao sad to skidat.
Odlučio sam u veliki ormar nekad bio za odjeću, instalirat sljedeće komponente koje sam nabavio:

ormar dimenzija dubine 70 cm, širine 100 cm i visine 160 cm
filter od klime na bazi aktivnog ugljena, kupljen u snailu
motor za filtriranje zraka iz boxa( inaće ventilator/motor je namjenski za izvlačenje neželjenog smrada iz kupaonice, 220 V, 14 watta, promjera 100 mm )
hps 400 također kupljen u snailu
grlo za lampu i balast imam od prije
kupljena alu varijabilna cijev od 150 cm dužine, fi također 100 mm, za konfiguraciju odvodnje zraka iz boxa

Naime, nedostaje mi još staklena cijev koja će imati ulogu propuštanja svijetla a spećavanja širenja visoke temperature, neophodna za cooltube/filter kakav namjeravam složiti, no pokušat ću sada nabaviti menzuru kod veterinara kako bi mi ona riješila taj problem, ako menzure nebude, improvizirat ću sa nekom teglicom od zimnice, no staklo mi nije problem, više me brine taj ventilator.
Zanima me dali će taj vent biti u stanju odvući zrak kroz filter koji sam kupio, jer filter iz snaila je žešći, bilo bi mi drago da mi kažete: Huana, ne brini, sve si dobro kupio, sastavi sa strpljenjem sve i stavi slike da vidimo kako zgleda.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Ovisi o protočnosti zraka kako od filtera tako i od ventilatora.

Mislim da protočnost (m3/h) filtera mora biti veća od protočnosti ventilatora, da to nebi zabušavalo.


Sačekaj nekog pametnijeg da kaze, ovo je samo moje skromno mišljenje.
 

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
pozdrav...imam jedan problem...
dok sam stavljao isklijanu sjemenku u zemlju slucajno mi je puknuo vrh klice duzine milimetar-2...
dali to utjece na daljni rast ili ne????
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@huana.meri

Slab ti je ventilator. Ja sam kombinirao dva komada, jedan 120mm-180m3/h i jedan takav kao tvoj, 100mm-95m3/h pa su solidno odradili posao sa cool tubeom i diy filterom , ali sam 100mm nije baš bio od pomoći kad 400W ugrije, osim kad odspojim filter. 120-tka je upuhivao zrak direkt u ct, a filter je bio izvan boxa i 100-tka je upuhivao u njega, dakle pojačavao protok i to je šljakalo bez beda.

@jaksa8

Sad ti nema druge nego čekati da vidiš, ali nekima je i takva niknula, pa će vjerojatno i tebi :)
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ja brijem staviti filter unutra, u box, pa na njega vent, pa na vent staklenu cijev u kojoj je lampa, pa sve to ravno prema van, mislim da bi veći efekt vent trebo imat kad vuće nego kad puše, ako bude nužno, uzet ću još jedan vent.
thx zlo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Da, bolje je tako kako si zamislio :) Zaboravio sam napomenuti da sam ja tako morao radi malo prostora. Probaj sa jednim, pa ako ne bude dovoljno, lako dodaš vent na izlaznoj cijevi da pojaća protok.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.