Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.04.2011
35
4
0
45
lordshiva je napisao(la):
da li je neko narucivao sjemenke od Marijuana Seeds (cannabis Seeds) High Quality Low Prices i da li je sigurno od njih narucivati,da nije mozda neka varka
Nemoj ja sam narucivao i dobio 10 mojih i 15 njihov neki mix gratis.Ali su sve bile zelene i nisu ni proklijale.ALIEN je zakon,Provereno. Treba mi pomoc prijatelja postavio sam pitanje na 107 strani a niko mi nije dao odgovor.A necu da dupliram post
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
u čemu je stvar da na kutiji od cfl žarulja piše da se ne smije priključivat na tajmer?
i da li mogu biti međusobno spojene cfl žarulje bez dodatne izolacije? odnosno samo da budu one žičice u boji, bez dodatne "crne" žice/kabla koji je kao dodatni izolator preko njih... izvukao sam te žice (dvije boje) iz kabla i spojio i radi, al neznam dal mogu biti vani ili ih trebam dodatno uvuči u još jedan kabel..?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
nemoras ih uvlacit, to smeđe i plavo je izolacija isto ko onaj crni što je oko njih... samo spojeve zakeljiš izolirkom
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
boli me ufo je napisao(la):
u čemu je stvar da na kutiji od cfl žarulja piše da se ne smije priključivat na tajmer?

To je da nas growere uplaše, pa da se prestanemo pucat jointom u venu :icon_lol:
Šalu na stranu, al mehanički tajmer ti neće ama baš nikakav problem pravit sa cfl-kama, dok za elektronički (digitalni) nisam siguran, ali do sada nije nitko rekao da je imao neki problem.

boli me ufo je napisao(la):
ok. a jel se smiju dodirivat žarulje?

no.gif
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Čuo sam da je Marica jedna jako kulturna cura i susret s njom je ugodan, ali ne voli da ju se jako forsira, pa ponekad zna i postat neugodna :icon_lol:
 
13.01.2012
0
0
0
29
zlo&naopako je napisao(la):
Čuo sam da je Marica jedna jako kulturna cura i susret s njom je ugodan, ali ne voli da ju se jako forsira, pa ponekad zna i postat neugodna :icon_lol:

hehe,nadam se da sam shvatio metaforu...Nego jos nesto,kada kupim paketic od dilera koliko dugo moze stajati ?
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Ponovio bih pitanje iz dnevnika..

Može li se pretjerat s hesijevim super vit-om s obzirom da je jedna kap za 4,5 l vode, a ja tu jednu kap stavljam na 3-4 deci kolko mi treba za jednu biljku..

Za sad sam ju dva puta zaredom (svaka 2-3 dana) zalio tako i čini mi se da dobro reagira..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
burkyburkyburky je napisao(la):
hehe,nadam se da sam shvatio metaforu...Nego jos nesto,kada kupim paketic od dilera koliko dugo moze stajati ?

Može stajati koliko želiš, ali znaj da ćeš neadekvatnim "skladištenjem" kroz duži period izgubiti na kvaliteti. A sad bih te molio da ne pitaš više takve stvari u temi na pod forumu uzgajanje :)
Sve što želiš znati o konzumaciji, čuvanju i primjenama kanabisa možeš vrlo lako saznati čitajući teme na forumu, ako se razočaraš u kvaliteti i količini, u što sam gotovo siguran, imaš puno za naučiti i o uzgoju.

@gbyte

Nemoj pretjerivati. Vremenom bi mogao imati nekih problema. Ne kažem da će ih biti, ali ipak, postoji razlog zašto je preporučena određena doza.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......ajde probaj procijenit sam, stavljas 10 puta vise od preporucenog i pitas dal se moze pretjerat......ovo tvoje je daleko od pretjerivanja i u toj kolicini ce sigurno bit negativno za biljku........
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
pretpostavio sam da je 2 much ali biljka do sad na sreću to nije pokazala..ok hvala..probat cu razbit tu kap na manju..doduše ne znam kako, ali budem nekako probao..
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Razrjediš kap u više vode pa zaliješ samo sa malo.Meni se par puta izlilo malo više supervita
od par kapi kad bi točia od oka bez kapaljke i nije bilju smetalo ,al svejedno rađe prati upute.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
- ormarić 69cm širok, 110 cm visok, 38 cm dubok
- 250w HPS zračno hlađena sa 2xPC vent 120mm 50CFM-80 m3/h jedan za uvlačenje zraka na jednoj strani i na drugoj za izvlačenje (neznam na kojoj udaljenosti od žarulje i ulaza/izlaza da ih postavim da bi uopće imalo smisla)
HPS žarulja bi se nalazila u onom staklu od svječnjaka (35,5 cmx12,5cm) na koje bi bila spojena savitljiva aluminijska cijeva
- za ulaz zraka u ostatak boxa ventilator 80mm od kojih 25CFM kroz filter za prašinu
- za izlaz PC vent. koji kroz homemade filter izbacuje cca. 30CFM zraka
dodatno barem 2x CFL 6500k 23W - 1650lm
+ neki vent da stvara oluju u boxu
balast bi išao izvan box-a
filter (vanjske dim. 120x240)bi bio uvučen u box sa stražnje strane (stealth)
uglavnom gužva na stropu

ormarić bi se nalazio u sobi gdje je temp. između 17-25C

Dal bi se 250W HPS u ovakvom setup-u previše grijala i previše utjecala na temp. u boxu ?
Koja je razlika u temp. između 250w HPS i 150W ?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
AndrijaJ je napisao(la):
- ormarić 69cm širok, 110 cm visok, 38 cm dubok
- 250w HPS zračno hlađena sa 2xPC vent 120mm 50CFM-80 m3/h jedan za uvlačenje zraka na jednoj strani i na drugoj za izvlačenje (neznam na kojoj udaljenosti od žarulje i ulaza/izlaza da ih postavim da bi uopće imalo smisla)
HPS žarulja bi se nalazila u onom staklu od svječnjaka (35,5 cmx12,5cm) na koje bi bila spojena savitljiva aluminijska cijeva
- za ulaz zraka u ostatak boxa ventilator 80mm od kojih 25CFM kroz filter za prašinu
- za izlaz PC vent. koji kroz homemade filter izbacuje cca. 30CFM zraka
dodatno barem 2x CFL 6500k 23W - 1650lm
+ neki vent da stvara oluju u boxu
balast bi išao izvan box-a
filter (vanjske dim. 120x240)bi bio uvučen u box sa stražnje strane (stealth)
uglavnom gužva na stropu

ormarić bi se nalazio u sobi gdje je temp. između 17-25C

Dal bi se 250W HPS u ovakvom setup-u previše grijala i previše utjecala na temp. u boxu ?
Koja je razlika u temp. između 250w HPS i 150W ?

jednu stvar moraš uvjek imati na umu, kad god radiš nešto sam, odnosno hand made, moraš vršiti i testiranja, pa makar samo kupio komponente koje su već izvikane i nahvaljene. Opreza nikada dovoljno, visoka wataža i drvo, savršena kombinacija za neželjeno sr_nje. Kod izrade boxa se posveti potpuno i nemoj stvari postavljati ma ok je, ili bićže to ok. Niti jedan box koji je rađen doma nije isti kao neki postojeći, pa tako svaki ima neke probleme dok ih onaj koji ga pravi ne riješi. Sretno, sve se može, ako se hoće.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Znam da se sve može, pa i nakraju kupiti neki centrifugalni vent. sa protokom od 500m3 al onda je to sve preglasno.... :)

Ima li negdje HR/SLO za kupiti LED panel za grow npr. Pro-Grow 180 (Cree) | Hydroponics Hut koji bi bio zadovoljavajući za tu veličinu box-a 70x110x38, vjerujem da bi to rješilo sve probleme koje mogu imati sa temperaturom koje bi imao sa HPS žaruljom a možda bi me sveukupno i manje koštalo....

Št
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
neznam za nas i slovence al ima u srbij(***********)120w i 300w
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Drgi put koristi opciju ispravi post!
Uprotivnom ti ne gine 10 negativnih bodova!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.