Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@Cvjetno drustvo

Postoji razlog zašto je cenzurirano, pa nemoj forsirati...toliko...

@AndrijaJ

Što se LED panela tiće, ne znam što bih rekao...svi zapeli za to, mora da je dobar marketing odrađen :) Koliko ja znam, svi poluvodički elementi griju kao ludi i kad ih je više na okupu, trebaju pasivno hlađenje, a ponekad i aktivno. Pogledaj samo na koliko je to udaljeno od biljaka na stranici koju si linko :)
HPS 250W je odlićna lampa, a za specifikacije pogledaj na phlips lightning, sylvania, osram... A vent od 500 kubika ti sigurno ne treba za to :)

Edit:

Tek sad vidim cijenu :icon_eek:
Ne bih toliko dao da je duplo bolji rezultat! Za 300+ eurića složiš box da boli glava :)
 
18.11.2011
1
0
0
33
Znam da je malo glupo pitanje ali zanima me koliko seme moze izdrzati natopljeno u kesici kada pusti klicu. Trenutno sam u cajknotu sa vremenom jer nisam predvideo neke goste, a stavio seme ne klijanje jos pre od prilike 6-7 dana i sada se plasim da zasejem jer ce me pitati sta je i zasto sejem u kutiji, a moram da napomenem da je seme extra kvaliteta i imam jos samo nekoliko. Kada bih znao da ce niknuti zasejao bih pa sta bude. Da li da rizikujem ili se dzabe mucim.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pa nemaš baš manevarskog prostora. Ako je isklijalo, mora u zemlju ili bacaj...nema treće opcije.
 
16.01.2012
8
11
3
33
Ovako poceo sam polako sa PRIPREMAMA za ovogodisnje outdoor uzgajanje,pa me zanima pošto mi je prvi put, koji bi bio najbolji datum za pocetak uzgajanja ? unaprijed hvala ;))
 
20.04.2011
35
8
0
43
Od 15.3 do 15.6 u tom periodu otprilike. Ja san uvik prije počea oko polovine 3 miseca al san posli skužia da se slobodno može i tek u šeston misecu. možda će biljke biti malo manje al je to 3 miseca manje zajebancije oko zalivanja. jer u oba slučaja će početi jednako cvijetati negdi krajem 8 miseca.
 
20.04.2011
35
8
0
43
Nego ljudi pitanje jedno? bili mi bia dobar ormar za box dimenzija širina 110 cm, dubina 55 cm, visina 160. za hps 250w. Malo mi se ovih 110 čini široko. Da je bar više kockastiji 80x80 al jbg kad nije.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
da li mogu kad mrvim vutru za frulu prenijeti prstima polen na rastuću biljku? mislim ako je diram poslije toga a ne operem ruke?

možda je glupo pitanje...al baš me zanima
 
05.03.2011
4
0
0
33
Nadam se da se nece niko ljutit ako ovaj post ispadne zbrkan ili pitanje malo nejasno. Imam mali box(65x45x45VŠD) i u njemu tri CFL lampe jedna 35w,jedna 40 i jedna 45w sa reflektorom. Na dno sam za probu stavio jedan pc vent(8cm) na 12v za ispuh i drzao preko noci i jos malo duze(malo vise od pola dana) sve tako spojeno bez sadnica i temperature su dosle do 39C(ako je vjerovati termometru) za sad imam jos jedan takav vent koji mogu staviti unutra i mogu ovog okrenut da ovaj bude za upuh, a na vrh staviti za drugi za ispuh. Ugl. moje pitanje je: na koju maximalnu temperaturu trebam ici. Hvala svima koje se potrude procitat ovo sve i odgovorit i dat mi neki savjet.:hippy:

PS: na ventu imam zamku za svijetlo i morat cu je stavit i na sve druge ventove koje budem stavljao.
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
MarcoPolo je napisao(la):
da li mogu kad mrvim vutru za frulu prenijeti prstima polen na rastuću biljku? mislim ako je diram poslije toga a ne operem ruke?

možda je glupo pitanje...al baš me zanima


moguce je...samo u tom slucaju nema sanse da bude nesto mnogo semenki nego par komada....bas sam nedavno izvadio buket banana iz neke seme sa ulice,a nisam oprao ruke posle toga:icon_lol:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
homemade_zd je napisao(la):
... Ugl. moje pitanje je: na koju maximalnu temperaturu trebam ici. Hvala svima koje se potrude procitat ovo sve i odgovorit i dat mi neki savjet.:hippy:

PS: na ventu imam zamku za svijetlo i morat cu je stavit i na sve druge ventove koje budem stavljao.

probaj da ne prelazi npr. 32, ako vec ne mozes da drzis nize sto je naravno pozeljno
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
homemade_zd je napisao(la):
Na dno sam za probu stavio jedan pc vent(8cm) na 12v za ispuh i drzao preko noci i jos malo duze(malo vise od pola dana) sve tako spojeno bez sadnica i temperature su dosle do 39C(ako je vjerovati termometru) za sad imam jos jedan takav vent koji mogu staviti unutra i mogu ovog okrenut da ovaj bude za upuh, a na vrh staviti za drugi za ispuh.

Krivo si stavio. Okreni, kako si zamislio, da ti taj bude upuh, a na vrhu ispuh. Topli zrak je lakši i ide gore. Tom logikom, prirodno je da upuhuješ od dole hladni zrak, a gore izvlačiš topli.
 
20.04.2011
35
8
0
43
Kojim ljepilom bi moga zalipiti diamond foliju. Mislin obložiti unutrašnjost ormara tom folijom. najbolje bi bilo neko tekuće ljepilo pa da premažem ormar i da zalipin foliju na to. kakvo je ljepilo za plakate? i di ima toga sa kupiti.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nemoj tako, usrati ćeš bez veze foliju za kasnije ako budeš mislio premještati.
Samo je dobro iskidaj, postavi, nategni da bude ravna i zalijepi po krajevima s nekim ljepilom u traci.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
e jbga, nije za mene ali kolko pusim prije ili kasnije i ja cu doc na red hehehe.
uglavnom, braticevom puncu su dijagnosticirali rak pluca,zadnji stadij #metastaze#.e sad nit u vutri a nit u site u ricka simpsona nisam vidio opis o tome dali pomaze ulje za ovu vrstu raka. pa, ako je neko informiraniji od mene molim nek me prosvjetli. unaprijed hvala.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
@sharp neće mu se ništa brate pogoršat ako proba.....ovako zna da mu nema pomoći a ako ode na kemoterapije pozdravite se svi s njim.....napravite ulje nemate šta izgubit....i želim čovjeku svu sreću i snagu za izlječenjem....

@grass ja ti napravim kockice od daktejpa i onda to zalijepim na foliju i s onom klamericom zaklamam ;) i najmanje se ošteti ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ima li tko iskustva sa štednim žaruljama DELUX marke.nabavio sam ih povoljno pa bih probao s njima odraditi svoj prvi pc grow (kućište je standardno midi).
T2-Spiral-CFL.jpg

karakteristike: - Delux spiral T2
-20 w
-1152 lm
- 2700 k
- mađarska proizvodnja

planiram takve 4 staviti u kućište.ako ništa drugo da steknem malo praktičnog iskustva dok ne nabavim neku hps žarulju,ali za to ću se morati malo strpiti.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ako je povoljno, stavi ih. Ja sam TEŽ koristio i nije loše bilo. Inaće je bolje kad žarulja u svojoj oznaci sadrži i brojku koja označava indeks uzvrata boje, kao npr. 827 ili 865, gdje 27 i 65 označavaju temp.boje (2700/6500) a brojka 8 znaći da je uzvrat boje veći od 80. Takve su međutim uglavnom i skuplje.
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
iz vlastitog iskustva mogu reci da su pc boxovi jako zajeboni sto se tice prostora. ne toliko do visine nego sirine i duzine. meni su ventilatori rezali listove
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.