Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Gedza je napisao(la):
Hej nasao sam njihovu prodavnicu na netu (ili je to samo katalog) ali ne mogu da vidim kako se narucuje. Ako si vec narucivao da li se to radi telefonom ili preko neta?

druze, ja odem u merkator i kupim (il merkur, min. je 4L oko 250 dindzi, pa 8L, 16L), nisam nikada zemlju vitlao netom, ne znam na koji sajt mislis... mozda je to veleprodaja...
 

Gedža

Aktivan Član
Ma brate otisao bih ja ali nema u mom gradu. Kod mene se uglavnom prodaju obicne zemlje za cvece koima je Ph 6,6-7,00 i nekakva 'Carobna Zemlja' kojoj je Ph 6,00. Mislio sam pomesati ove dve ali kada sam ih otvorio i pomesao to je samo na oko lepo izgledalo ali za nekoliko dana je se tako slepila kao da sam je zalio betonom. Mislim da mi je zbog toga i propao proslogodisnji pokusaj sadnje. Biljka mi se u pocetku izduzila, i ja pomislim da je stavim na malo jace sunce, ali mi je izgorela kada sam je popeo na tavan i stavio ispod stakla. Nasao sam i nekakav sajt hidro ponika ali je tamo sve za duplo skuplje.
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ekipa treba mi jedan info.
Ovako: upalim zarulju i radi..potom sve namjestim kako treba biti i upalim zarulju i nece radit. Sve je dobro spojeno ali ona ne pali..prigusnica radi jer cujem zvuk, kondezator radi jer napravi iskru nakon iskljucivanja iz struje i puca struja kad dotaknes utikac na obe strane znaci + i -.. E sad ili je propaljivac ili zarulja, ali oboje je novo pa me zanima jel netko zna kako da ispitam zarulju ili sta da radim???
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Druže žarulja kad radi i kad se zagrije treba da se ohladi da bi se ponovno upalila.
Znači kad si probo dal radi i ugasio,trebo bi sačekat jedno 10ak minuta prije nego je očeš upalit ponovno.
Ako je do toga!A možda si i nešto krivo spojio pa je došlo do pregorenja nečega,lampe ili startera.
Teško je znati jer nemamo nikakve šeme po kojoj si spajao nit znamo o kojim je uređajima rječ.
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Kako da odrzavam temperaturu u growu ako nemam cooltube? bas mi se desilo ovo gore na slikama pale su mi sve biljke? Hvala unapred pozdrav iz srbije.

editirano, premješteno i spojeno

zdravo ljudi spremam se za prvi grow imam od iverice napravljen visine 105cm i sirine 65cm inace bele je boje,kupio sam ovaj sistem osvetljenja http://www.***********.com/srb/index.php?route=product/product&path=20&product_id=208 sta mi jos treba da krenem da gajim?inace imam odlicno seme iz amsterdama ali me strah da krenem da ne zabrljam nesto zbog toga sam se odlucio ovde za pomoc primam svake savete?
 
06.04.2011
35
4
0
45
Gedza je napisao(la):
Ma brate otisao bih ja ali nema u mom gradu. Kod mene se uglavnom prodaju obicne zemlje za cvece koima je Ph 6,6-7,00 i nekakva 'Carobna Zemlja' kojoj je Ph 6,00. Mislio sam pomesati ove dve ali kada sam ih otvorio i pomesao to je samo na oko lepo izgledalo ali za nekoliko dana je se tako slepila kao da sam je zalio betonom. Mislim da mi je zbog toga i propao proslogodisnji pokusaj sadnje. Biljka mi se u pocetku izduzila, i ja pomislim da je stavim na malo jace sunce, ali mi je izgorela kada sam je popeo na tavan i stavio ispod stakla. Nasao sam i nekakav sajt hidro ponika ali je tamo sve za duplo skuplje.
Pozdrav tebra dobro nam doso.pravis jedinu gresku sto zemlju ne mesas sa stiroporom peskom glistenjakom.Moj sastav zemje je za 10 litra zemlje.6 lit.zemla 2 lit glistenjaka 1 lit peska i 1 litar stiropora.Ja od moje zemlje rukom ne mogu grudvu da napravim jer se raspada nebitno dali je mokra ili suva.I bracola 1 savet sedni i procitaj sve vezano za uzgoj biljaka sto napolje sto unutra:email:.A *********** zajebi cuo sam da daju kerovima adrese porucioca.Poz :sick:
 
20.04.2011
35
8
0
43
iman green o matic auto sjeme. I sad se mislin dali je dosta da ih posadin u pitare od 4.5 L. To su one velike konzerve od npr paprika , ajvara itd. Dubina je 30 cm to je dovoljna dubina al in je promjer samo 15 cm. već san jednom sadia u tin auto sorte i nije bilo loše, al se mislin bili bile veće biljke da ih stavin u veće pitare. npr 7 do 8 litara.
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Power Seed:kacim na obicnu monofaznu struju,skorpione hvala na savetu za zemlju samo da mi kazes gde da nadjem te dodatke osim stiropora i peska..I molim neka mi neko preporuci sajt za kupovinu materijala inace da napomenem da sam iz srbije,i neka mi takodje neko kaze sta je najbolje za ovaj moj prvi mali grow. Mozda je sistem od 400w prejak? unapred nemam para za rasvetu i Cooltube imam samo za rasvetu reflektor,HPS,MH prigusnica i starter.pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
zeleni91 je napisao(la):
Power Seed:kacim na obicnu monofaznu struju,skorpione hvala na savetu za zemlju samo da mi kazes gde da nadjem te dodatke osim stiropora i peska..I molim neka mi neko preporuci sajt za kupovinu materijala inace da napomenem da sam iz srbije,i neka mi takodje neko kaze sta je najbolje za ovaj moj prvi mali grow. Mozda je sistem od 400w prejak? unapred nemam para za rasvetu i Cooltube imam samo za rasvetu reflektor,HPS,MH prigusnica i starter.pozdrav

druze, Monka sam pitao za struju, vidis da iznad stoji njegov citat ;)
zemlju uzmi u merkator ili merkur prodavnicama i nema greske, terra magmu i ne moras stavljati nista u nju
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
jbg u mom gradu nema merkator moracu traziti negde da kupim preko neta ali izgleda da sam nasao..Jos samo da me neko posavetuje za ovo ostalo sto sam naveo gore da mi treba pomoc.Hvala momci sjajni ste.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
zeleni91 je napisao(la):
jbg u mom gradu nema merkator moracu traziti negde da kupim preko neta ali izgleda da sam nasao..Jos samo da me neko posavetuje za ovo ostalo sto sam naveo gore da mi treba pomoc.Hvala momci sjajni ste.

koliko sam shvatio, imas: box "od iverice napravljen visine 105cm i sirine 65cm... Komplet Six-fold Reflektor, 400W HPS Sijalica, 400W MH Sijalica, prigušnica, starter, sve povezano!!! Ovaj komplet je savršen za početnike. Sadrži sve potrebno da bi uključili svetla u vašu kućnu utičnicu i krenuli da gaji." imas i seme... zanci nabavi zemlju koju ti savetujem i kreni ;)

e sad, nisi napisao kolika je dubina tog boxa, to se pise trodimenzionalno D:V:S, i sa tom visinom bec CT ce tesko ici, naravno, trebas pre starta srediti ventilaciju, to se podrazumeva
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
visina unutrasnja je 86cm sirina 56cm.. Ventilaciju cu srediti kupicu venilatore,ali cooltube je kod nas 8800din(88e)bas mnogo!! kako bar prvu turu da izgruvam nekako pa cu za sledecu kupiti CT??? zaboravih da napomenem da dilanje mi nije namena aktivan sam sportista ovo mi dodje kao ljubav prema ovoj svetoj biljci.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
zeleni91 je napisao(la):
zdravo ljudi spremam se za prvi grow imam od iverice napravljen visine 105cm i sirine 65cm inace bele je boje...

zeleni91 je napisao(la):
visina unutrasnja je 86cm sirina 56cm.. Ventilaciju cu srediti kupicu venilatore,ali cooltube je kod nas 8800din(88e)bas mnogo!! kako bar prvu turu da izgruvam nekako pa cu za sledecu kupiti CT???

da li ti razumes sta su tri dimenzije... i koliki je uopste box, dao si dve razlicite dimenzije (a fali ti treca, ne stavljas to u ram za slike)
ako su dimenzije ovo poslednje sto si napisao, i bez obzira na dubinu koju ne spominjes, ne pali bez CT ("400w lamps reach a maximum surface temperature of around 750F." 750 degrees Fahrenheit = 398.889 degrees Celsius)
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Toga sam se i bojao!! Gde naci jos 88e :) mogu li ga kupitii negde polovnog?Hvala druze izvini sto sam pogresio sa dimenzijama,tj sto nisam napisao zadnju,znaci tvoje misljenje je da ne krecem bez CT? tako ce i biti. prodacu ovaj mali ormaric i kupiti veci hvala praticu i dalje.

398.889 degrees Celsius 400 stepeni dali je moguce?svasta...bolje da ne diram nista dok ne nadjem polovan CT mozes li mi pomoci nmg svakok kontaktirati nov sam na forumu ne snalazim se bas najbolje.Hvalana informaciji.Moja greska druze mozes li mi ti pomoc oko CT-a?ako si iz srbije
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
daj zakoci malo sa postovima, ako ti dam jedan infr. bices banovan, ne mozes na gomili mesta pisati post za postom, koristi opciju Ispravi Post koju imas na svakom tvom postu, ako posle njega niko nije nista pisao (pise ti ovako dole desno)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
daj zakoci malo sa postovima, ako ti dam jedan infr. bices banovan (vec imas 50 points), ne mozes na gomili mesta pisati post za postom, koristi opciju Ispravi Post koju imas na svakom tvom postu, ako posle njega niko nije nista pisao
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.