Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
imam problemcic suse se listovi od dole predpostavljam da je manjak N al kako to da resim.

zavrsetak 3 ned.cvetanja dajem im pola doze 1 nedeljno plantele cvet. da pojacam na punu dozu,ali fora je sto nisu sve od 13 kom. 5 je ok

sta da radim??
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ako sumljaš na pomankanje N onda im dodaj plantele za list.
Plantela cvet ima jako malo N.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
kolika je učinkovitost i da li je moguće filter od aktivnog ugljena staviti s unutarnje strane boxa(zbog stealtha mi nije preporučljivo da viri iz boxa),pa da unutra profiltrira zrak i izbacuje ga van?evo na slici kako sam ja to zamislio(malo je loše nacrtano al mislim da se kuži) :icon_smile:




Uploaded with ImageShack.us

ovo zeleno je zamišljeno da tu stavim još jedan kompjuterski vent.za upuhivanje zraka koji bi mi ujedno i služio za hlađenje žarulja.ovo crveno je zamišljeno kao filteri koje bih pričvrstio na ventove koji će mi biti za ispuhivanje zraka.za sad imam ova dva,gornji mi je za upuh,a donji za ispuh,pa bi ugradnjom još jednog gore ovaj sadašnji upuh prebacio na ispuh.sad mene zanima jel netko već radio ovako nešto,tj.koliko je pametno staviti filtere iznutra?i hoće li strujanje zraka biti ok kako sam ja to zamislio?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
zaboravio sam koliki je odnos list mislim da isto ima 6 N za cvetanje je 6 8 8 al opet me zulja koliko dali da stavim pola jedne,pola druge al

sve da bude pola doze neznam sta cu!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
plantela list je 6:3:6 a cvet 6:8:8, a zasto ne dajes propisanu punu dozu jednom nedeljno, zasto pola, manja kolicina obicno ide samo na pocetku... i daj stavi fotku da vidimo te listove
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
sdc12227copy.jpg
sdc12223copy.jpg

ovako to izgleda,zalivam ih svaki drugi dan 3 dcl
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
pozdrav, dakle pitanje,jel itko radio sa ovom cflkom? superplant 125w, 6900 K, vidio sam na stranici da ima za uzet. pise da je dostupno u plavom i crvenom spekrtu?? znaci to nije ona kombinirana,jel tako? meni je neki plan bio recimo ta crvena, i dva tri mala cfla, od cca 25 i to plava, za BigTower ili nesto tih dimenzija...

savjet komentar??hvala :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
ganja_farmer je napisao(la):
kolika je učinkovitost i da li je moguće filter od aktivnog ugljena staviti s unutarnje strane boxa(zbog stealtha mi nije preporučljivo da viri iz boxa),pa da unutra profiltrira zrak i izbacuje ga van?evo na slici kako sam ja to zamislio(malo je loše nacrtano al mislim da se kuži) :icon_smile:




Uploaded with ImageShack.us

ovo zeleno je zamišljeno da tu stavim još jedan kompjuterski vent.za upuhivanje zraka koji bi mi ujedno i služio za hlađenje žarulja.ovo crveno je zamišljeno kao filteri koje bih pričvrstio na ventove koji će mi biti za ispuhivanje zraka.za sad imam ova dva,gornji mi je za upuh,a donji za ispuh,pa bi ugradnjom još jednog gore ovaj sadašnji upuh prebacio na ispuh.sad mene zanima jel netko već radio ovako nešto,tj.koliko je pametno staviti filtere iznutra?i hoće li strujanje zraka biti ok kako sam ja to zamislio?

Šta se filtera tiče može i iz unutrašnje strane.
A šta se cirkulacije zraka tiče skroz krivo zamišljeno.Ispuh bi ti trebo bit što više gore pošto se topli zrak skuplja u najvišoj točki.To bi ti trebalo bit kao prvo pravilo kojeg bi se trebo držat.Drugo me zanima kako si si ti zamislio da češ imat dobro strujanje zraka ako su upuh i ispuh na istoj strani boxa i to jedan do drugog??To baš ne drži vodu!!
Vent ili ventovi koji izbacuju trebali bi biti postavljeni što više moguče u boxu.
Vent za upuh svježeg zraka što više dole i obavezno sa druga strane boxa.Tako češ imat dobro strujanje zraka unutar boxa.
A ako hočeš još i vent za hlađenje lampi postavljaš ga visoko u razini lampa al opet sa druge strane od ispuha.
I obavezno moraš gledat pogotovo ako stavljaš filter da ti izlazni ventovi budu puno jači od upuha.
Ja nebi stavljao vent za hlađenje lampi pošto koristiš CFL.Još ka tome ako postaviš ispuh skroz gore samim time če vuči svu toplinu sa vrha boxa.Tako da si rješio problem topline od lampi.Jedan vent mali,što manje snage za upuh svježeg zraka al na dno boxa sa druge strane u odnosu na ispuh.Eto nadam se da sam pomogo i da češ to kvalitetno rješit.Samim time imat kvalitetni micro groow.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hoće valjat onda ako stavim skroz dolje desno upuh a ova dva koja su postavljena da ostavim za ispuh?
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
mr.dr.smok ventilacija moze valjati ako su upuh i ispuh na istoj strani, tako je imao i Che i tako imam i ja i sve funkcionira ;)
 
06.04.2011
35
4
0
45
pigtail je napisao(la):
mr.dr.smok ventilacija moze valjati ako su upuh i ispuh na istoj strani, tako je imao i Che i tako imam i ja i sve funkcionira ;)
Prijatelju nije on uzalud reko tako.Po meni bolje je imati u nekim situacijama vise ventova za izduv nego za uduv jer ti box ne mozes hermeticki zatvoriti,tako da ce vazduh svakako uci u box.

NJRNJAVA pozdrav, dakle pitanje,jel itko radio sa ovom cflkom? superplant 125w, 6900 K, vidio sam na stranici da ima za uzet. pise da je dostupno u plavom i crvenom spekrtu?? znaci to nije ona kombinirana,jel tako? meni je neki plan bio recimo ta crvena, i dva tri mala cfla, od cca 25 i to plava, za BigTower ili nesto tih dimenzija...

savjet komentar??hvala :) Neznam zasto komplikujes sa stednim od 25 i od 125w .Ustekaj kintu pa kupi prigusnicu upaljac i hps.Posto ceo uzgoj mozes terati sa hps.Jer da imas 4 stedne po 25 je 100 i 125w 225w ali mnogo vise svetla dobijas i nema glava da te boli.A o dimu da i ne pricamo.Poz
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
pigtail je napisao(la):
mr.dr.smok ventilacija moze valjati ako su upuh i ispuh na istoj strani, tako je imao i Che i tako imam i ja i sve funkcionira ;)

Može ali ne jedan do drugaga druže.
Onda ti zrak koji ulazi ovaj drugi odmah izvlači.
Može i na istoj strani ali jedan skroz dole a drugi skroz gore.
Al u svekom slučaju je bolje da su na kontra stranama jer onda se postigne bolja cirkulacija.
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Evo ovako, pre nego sto pitam bilo sta da se predstavim forumu, nemam iskustva u uzgajanju, ali dimim vec dugo. Dosadilo mi je vise da dajem tolike pare za travu i da razmisljam da li ce biti dobro ili da li me je skratio... Uglavnom citam vec dugo po forumu i naucio sam dosta, samo jos da primenim to u praksi, ali pre nego sto pocnem bilo sta imam dilemu, koji nacin klijanja semena izabrati, ima JAKO puno nacina a nisam siguran koji da odaberem, ako bi neko iskusniji mogao da mi kaze neki naj sigurniji nacin bio bih mu zahvalan :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
MrLaki je napisao(la):
Jel ima neko podatak koja je radna temperatura hps 150 i 250 w?

Na površini balona žarulje se razvija temperatura od oko 300 stupnjeva celzijusa kod 150W, odnosno oko 400 stupnjeva kod 250W. To su maximalne vrijednosti za Osram žarulje.

023FACA je napisao(la):
Evo ovako, pre nego sto pitam bilo sta da se predstavim forumu, nemam iskustva u uzgajanju, ali dimim vec dugo. Dosadilo mi je vise da dajem tolike pare za travu i da razmisljam da li ce biti dobro ili da li me je skratio... Uglavnom citam vec dugo po forumu i naucio sam dosta, samo jos da primenim to u praksi, ali pre nego sto pocnem bilo sta imam dilemu, koji nacin klijanja semena izabrati, ima JAKO puno nacina a nisam siguran koji da odaberem, ako bi neko iskusniji mogao da mi kaze neki naj sigurniji nacin bio bih mu zahvalan :)


Ne znam razumijem li tvoje pitanje. Želiš da ti kažemo naj sigurniji način!?
Evo ovako. Uzmi zemlju, saksiju, napuni saksiju, malo stresi da se slegne i opet dopuni. Zalij dobro (ne blato napravit) i pusti da se ocijedi dole kroz rupe. Zatim na dubinu od nekoliko mm ubodi sjemenku i prekrij saksiju najlonom. Za nekoliko dana bi trebao imati mlade biljke.
Zadovoljan!?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
023Faca dobrodošao na forum,super što ćitaš i samo ćitaj i dalje.Što se tiće klijanja u pravu si ima puno naćina i svi funkcioniraju.Ja osobno sijeme stavi u ćašicu od jogurta koja je puna zemlje stavim sijeme na zemlju i prekrijem ga zemljom,sve skupa održavam vlažnim (ne mokrim) vlažnim.
Koju ćeš metodu odbrati ovisi samo o tebi frende.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
2 tanjurića. Papirnate salvete (BEZ MIRISA!!!), voda, strpljenje.

Eto, s tim se trebas naoruzati.

Na prvi tanjuric stavi salvetu, presavijes par puta da ima vise papira i da stane na tanjuric lijepo. Zalijes to s vodom, da sve bude dosta mokro. Onda na salvetu stavis sjemenke, udaljis ih malo da se ne diraju, poklopis to sa jos jednom salvetom i zalijes i to da bude sve mokro ALI NEMOJ DA PLIVA U VODI, i na kraju sve to poklopis sa drugim tanjuricom.

Drzis to u sobi, negdje u mraku, al bitno je da bude toplo, nesmije bit hladna temperatura u sobi gdje to drzis. I ono najbitnije: NESMIJES DOPUSTITI DA SE SALVETE UNUTRA OSUŠE, znaci pogledaj svako tolko i zalij po potrebi al da ne pliva.....

Nakon par dana (nekad vise nekad manje) bi trebo vidjet malu bijelu klicu....

Dalje znas... :)

eto pretekli me decki.... :)

uglavnom svaka od ovih metoda ce uspjet ako sjemenka "radi" i ako se drzis uputa... :)
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Blade hvala puno na odgovoru,eto probacu bas taj metod, za par dana kad bude sve spremno, planiram za prvi grow samo 2 biljcice cisto da vezbam pa cemo da vidimo sta ce da bude :)

Big L hvala na odgovoru takodje, stavicu par semenki u casu od jogurta, a par na taj nacin, pa cemo da vidimo sta ce uspeti :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.