Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nietzche je napisao(la):
Šta bude sa biljkom ako prođe vrijeme cvijetanja i ne uberemo ju, nego ostane u zemlji? Dali uvene ili cvijetovi otpadnu a ona ostane u vegetacijskom stanju ili nešto treće? Šta ako raste vani, a šta ako raste unutra?

PowerSeed je napisao(la):
bude isto sto i sa ostalim jednogodisnjim biljkama, tokom vremena se osusi
Vani.
Unutra, ako promjeniš foto period na 18/6, cvjetovi propadnu, a biljka se vrati u vegetaciju. Ako ostane na 12/12, isto kao i vani. Ako je "automatic", onda se nikako ne može revegetirati.
 
08.01.2012
0
1
0
34
kad je idealno posadit u istri,3mj.?jos je prehladno,a ako zatopli koliko treba biti temperatura minimalna kako bi uspjele biljke.i dali postoji koja stranica za sjemenke koja ti posalje pa ti tek kad dobijes posaljes njima novce??
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
hahahha ovo zadnje si me nasmijao.... pa ko bi lud tako poslovao?

znaci ne...


a u vezi sadnje... pa probaj rađe negdje prije polovice 4.mjeseca.... znaci 10.4. npr...

bar bi ja.... ili simbolično zasadiš 20.4. hehe
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Imam pitanje "sijalica je hps 400w, grlo u ct je univerzalno za sve sijalice medjutim, prigusnica i upaljac nisam siguran dal bi odgovarali toj tvojoj od 250w, pogledaj po forumu" Imam 250W MH sijalicu i kupio bih ovo sto sam citirao,ali me brine ovo u textu oko prigusnice i startera? Hvala unapred :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne bi igralo, 250 lampa i 400W prigušnica, lampa bi ti u najboljem slučaju samo pregorila...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
odgovorio mu je metalmaniac, ne ide balast od 400w na lampu od 250w, ili ti, ako kupis taj hps komplet zaboravi na svoju mh250
 
15.02.2012
0
0
0
42
Situacija je sledeca ...
Uskoro trebam dobit jednu FEM. sjemenku White Widow, na podkrovlju kuce imam kao malu sobicu i onaj "kosi" prozor, pa sam razmisljao da stavim saksiju odmah do prozora i da pustim biljku da raste. Zanima me da li ce to biti dovoljno svjetlosti za nju ?
Da li je ko probao na ovaj nacin uzgoj ?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Zost je napisao(la):
Situacija je sledeca ...
Uskoro trebam dobit jednu FEM. sjemenku White Widow, na podkrovlju kuce imam kao malu sobicu i onaj "kosi" prozor, pa sam razmisljao da stavim saksiju odmah do prozora i da pustim biljku da raste. Zanima me da li ce to biti dovoljno svjetlosti za nju ?
Da li je ko probao na ovaj nacin uzgoj ?


Sve ljepo piše na forumu po hiljadu puta!
Tema je otvorena da se pita ako nekom nije nešto jasno istina.Al ne da se registriraš i da postavljaš pitanja na koja su več miljon puta dani odgovori.Da si se malo potrudio i nešto pročito dobio bi odgovor.
A za prvu temu nekog ko se tek registriro nek bude tema ko ste i kako ste nas našli!
Mislim di god da dođeš kad uđeš prvo šta kažeš je pozdrav i dobar dan ja sam taj i taj!
Bez uvrede al mi ovdje pišemo po forumu da bi novi koji dođu čitali i imali informacije.A ne da svaki dan pišemo isto.
 
15.02.2012
0
0
0
42
mr.dr.Smok je napisao(la):
Sve ljepo piše na forumu po hiljadu puta!
Tema je otvorena da se pita ako nekom nije nešto jasno istina.Al ne da se registriraš i da postavljaš pitanja na koja su več miljon puta dani odgovori.Da si se malo potrudio i nešto pročito dobio bi odgovor.
A za prvu temu nekog ko se tek registriro nek bude tema ko ste i kako ste nas našli!
Mislim di god da dođeš kad uđeš prvo šta kažeš je pozdrav i dobar dan ja sam taj i taj!
Bez uvrede al mi ovdje pišemo po forumu da bi novi koji dođu čitali i imali informacije.A ne da svaki dan pišemo isto.

Izvinjavam se...

Ovako glupa pitanje necu vise postavljat.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Brule je napisao(la):
pozz!
Zanima me mogu li iskoristiti potenciomer sa slušalica da reguliram brzinu vrtnje ventilatora? Našao sam na netu neku sliku da znate na šta mislim :) http://www.bug.hr/_cache/65227f586d71b958004a44e29603ccda.jpg

PC ventilatora? Mislim da bi moglo, ali jedan, eventualno dva komada.
Mislim da bi bilo isplativije naći potenciometar za PC ventove. Ima ih u specijaliziranim dučanima po 30-tak kn.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Zavisi koliki je otpor tog potenciometra, treba ti neki od cca 100 ohma
 
11.05.2011
2
1
3
32
zlo&naopako je napisao(la):
PC ventilatora? Mislim da bi moglo, ali jedan, eventualno dva komada.
Mislim da bi bilo isplativije naći potenciometar za PC ventove. Ima ih u specijaliziranim dučanima po 30-tak kn.

Da, PC vent. Budem probao pa javim ako preživim jer nisam baš spretan sa strujom :)
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
sinoc primjetih neku gamad u zemlji.. :eek:hno: mala tamnosiva crvolike stvorenja s mini nozicama bez krila..svega nekoliko komada sam vidio..ful su brzi i okretni mamicu im..
odmah sam ih sanjao..gadure mi u snu pojele sve..ostale solo grane..

jutros polozio ploske krumpira na zemlju pa cu vidjet hoce li se ista nalijepit na iste, a u medjuvremenu moram po neem oil u neku apoteku..
je li zaista potrebno mijesati neem sa tekucim deterdzentom ili moze samo neem + voda pa spricanje..
na liscu ih nema pa po tom mislim da se hrane korijenjem.. špricam samo gornji sloj zemlje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.