Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
yes, proucio sam taj dio..znam sto cinit, ali ovih par sitnica u postu iznad me zanima..
 
19.01.2012
0
0
0
34
Pozdrav. Radi zezanja stavio sam tri semena u saksijuu sa kucnom biljkom, koja mi je bila pri ruci. I znate sta? Dve biljcice su tu! Sta sad??? Ne bih da to sve propadne, ne daj Boze. u saksiji su vec pet dana i fino napreduju. Savet. Please!
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
i sto sad..sad ces to poc cupat ostetit korjen pa sto si ucini mala biljka stres...bice se i korjen zaple za tu drugu biljozu nema tu zezanja druge sjemenke i pitare pa se javi...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Dobrodošao :)
Neki početak bi bio da ih pažljivo presadiš svaku u svoju posudu ( recimo od 0,5-2L) i da ih staviš pod svjetlost bar 2-3 štedne sijalice plavog spektra (recimo philips cool daylight 6500K). Stime samo kupuješ vrijeme od par dana dok se malo ne obrazuješ u uzgoju i dok ne vidiš kako i dali dalje nastaviti.
 
28.01.2012
17
3
3
46
pozdrav opet ja,obicno se javim i pitam kad nemogu da potrazim po forumu...ili nisam dovoljno trazio :icon_lol:,naime narucujem saksije identicne su smartpot saksijama tj isto sranj. samo drugi naziv stim da mi oni sasiju po meri saksiju,pa vas pitam koji OBIM saksije i koju DUBINU saksije da porucim za biljcicu,moze i kockaste stim da su mi one mnogo ruzne okrugle su mi nekako lepse.I jos nesto bih pitao ...vidim da se vodi obimna polemika oko djubriva sta ,kako,kolikoi odluka je pala na BioBizz prirodno djubrivo e sad mi recite koliko cega da porucim tipa ..........uzmi 1l ovog 2l ovog i o,5 l ovoga BIOBIZZ Fertilizers/,a sto se tice HESIja imam ga bas bas bas povoljno ali je hemija sami ste rekli.pozdrav svima koliko vas ima
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Agivanos,dobrodošao na forum.
Gledaj ako si se odlućio na growanje moraš frende prvo naućiti neke stvari,teško je ovako odgovarat svakom novom članu 10 puta dnevno jedno te isto,a svi više manje imate ista pitanja.
Znaći na tebi je da čitaš forum i kad naućiš neke osnove pitaš stariju ekipu šta i nije jasno.
A sad ču ti objasniti zašto je tvoje pitanje oko saksija teško pitanje da shvatiš o čemu pričam.Naime vidiš frende sve ovisi o tebi kakvu ti biljku želiš,ako želiš imati 1.5m veliku biljku ja bih ti preporućio saksiju od 10 ili 15 lit a ako hoćeš imati biljku od pola metra dovoljna ti je saksija od 5 lit npr.Kužiš poantu?
Znaći mi neznamo šta ti želiš pa te nemožemo ni savjetovati.
Oko đubriva se nemoj još opterećivati ćisto iz tog razloga jer ti trebaš tek neke osnove savladati.Znaći sve se svodi na to da naućiš kako se uzgaja Marijana a to češ naućiti tako da si uzmeš par dana i proćitaš na forumu 1000-će postova vezane na to šta i kako.
Prvo proćitaj ovo a onda raži sam dalje.
[h=3]Pravilnik Vutra Organizacije[/h]
[h=3]Vodič kroz Unutrašnji Uzgoj - [Glavna Tema][/h]
[h=3]ORGANSKI UZGOJ- sve što trebate znati![/h]
[h=3]Prihrana biljki[/h]
Itd,želim ti još jednom dobrodošlicu na forum i sretno učenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
28.01.2012
17
3
3
46
hvala matori na odgovoru,citam citam i citam,sve sto mi nije jasno ja prelistam forum po 10 do 20 puta dobro utvrdim neke postove i slicno,ono sto nemogu da nadjem ja pitam ...vidim da i iskusni groweri imaju sukob misljenja tipa hesi je super ali jbg mineralno je to prava hemija,a onda neko jaooo nemoj to ja sam stim sprzio biljke,te mi je biljka ovakva te onakva te neraste i slicno i pored silnog listanja utvrdim da je BioBizz organic ok djubrivo e onda sam pitao semu za porucivanje tipa bloom 1l ...1l ovog i 0,5l ovog ti je dobro za pocetak i svi srecni (dao sam primer)..nema veze porucicu ceo komplet i necu pogresite,a sto se tice saksija porucujem od firme koja se tim bavi vec iha ha dugo vremena,prvo sto su me pitali jel sam firma ja sam ko iz topa izgovorio sa DA e onda nastupa prica kakve saksije zelim i koji logo moje firme da mi stave na saksiju nadajuci da cu ih ja prodavati dalje,jer saradjuju sa preko 20 firmi koje prodaju njihove proizvode reklamirajuci ih kao licno svoje i klempaju ljude sa 200% marze...a sto se tice cene jeftiniji su od ciganske pi..e,te zbog toga sam trazio obim saksije da ih porucim,neka moja mera bi bila 30 cm precnik kruga (bile bi okrugle)a dubina isto 30cm,ali kao sto kazem hteo sam prvo da se posavetujem sa vama iskusnim growerima.sori na svemu od sad samo citam nepitam vise...bay
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ono šta ne kontaš ili te zbunjuje naravno da ćeš pitati.
Saksija ko saksija-npr rasvijeta ti je puno bitnija,box,voda i gnjojivo uvijeti poput temp itd...uostalom vidjet ćeš i sam good luck
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Agivanos dobro nam došo!
Šta se đubriva tiče vidim da ciljaš na specijalizirana đubriva za našu biljku.Sva ta đubriva koja su dizajnirana za našu biljku su više manje dobra.To šta neko piše da je spalio biljku stakvim đubrivima.Spalio ju je samo svojim neznanjem i ne pridržavanjem uputa proizvođača.Misliš da bi ti proizvođač naveo dozu skojom češ spržit biljku.Još je đubrivo baš za tu biljku.Nebi!Jer mu u interesu da đubrivo bude dobro i prodaje se.
A na tebi je odluka dal češ koristit mineralno ili organsko.I da te ispravim Hesi je pola pola.Neke komponente paketa su mineralne a neke organske.I iz iskustva kažem da je to đubrivo dobro.Ima i boljih al ima i lošijih.Al poslušaj ti kolegu Bleida i najprije sakupi znanje,Napravi dobru pripremu pa kreni.A đubrivo koje god da uzmeš specijalizirano za našu biljku i pridržavaš se uputa proizvođača nečeš fulat.Naravno moraš vodit računa i na ostale stvari kao što je Ph rastvora i kolko je stara zemlja u pitarima.Znači dal je zemlja dovoljno isisana ili ima još sama po sebi hranjivih sastojka.Zato i kažemo da bar prvih 20 dana ne traba đubriti.Tek nakon 20 dana počet sa pol propisane doze da vidiš kako če reagirati.
Ako paziš na te sitnice načaš sigurno spalit biljku pa čak ni sa đubrivom za ruže recimo.
 
28.01.2012
17
3
3
46
hvala i tebi dr SMOK na nesebicnoj pomoci i meni bi hesi dobro lego jer opet da napomenem cenu koju sam dobio za komplet je bas bas bas povoljna,ok to smo rezimirali uzimam HESI
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
evo ovako decki :) posto se brzo upustam u svoj prvi indoor zanima me nesto pa eto reko da pitam profice :) box mi je sirok 60cm, dugacak 100, a visok 130 :) imam hps250w, i pokusao bi nesto ovako s njom :)
sbuhxf.jpg
znaci odlucio sam se vec za 2 biljke. i prema slici bi ih postavio, sad moje pitanje je : je ista iskoristivost svijetla, zaboravio sam da napomenem da mi je kompletno bijelo unutar boxa za max odbijanje svijetla, ali nisam siguran samo koliko je to svijetlo iskoristeno ako lampa je vertikalno. pa me zanima je moguce ovako growat i ako je mozda vec netko radio tako i kako se pokazalo :) hvala !
peace out!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja bi na tvom mjestu napravio okrugli box u ovom slućaju stvio bih 400w HPS i stavio bih više biljki,žarulju u sredinu i guraj !
Svijetlo je svakako iskoristivo u ovom tvom slućaju,ako se riješiš kuteva odnosno staviš okrugli box bit će još bolje.Premda ne vidim logiku svega toga zbog samo dvije biljke (da je u pitanju više biljki DA) ali sa dvije biljke staviš normalno vodoravno žarulju sa sijenilom radiš LST i growaš.
Ovako kako si ti to zamislio neće biti ništa specijalno ako se tome nadaš.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
stvar je u tome sta nemam reflektor, pa nebi se mucio radeci ga ili kupujuci ako mogu ovako :) i ne treba biti nista specijalno, samo me zanima je mogu tako i oce dat slican urod? hvala jos jednom ^^

peace out!
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
razmisljao sam o tome, da sve strane dobiju kolko tolko isto svijetla... hvala puno dobri ljudi. cut cemo se :) grow krece za 3-4 tjedna, jos je sve u pripremi i tako :) mora bit tip top :)
peace out!
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
biljka mi cvijeta vec mjesec i 18 dana, topova ima i bijele se. jeli normalno da ne miriše ?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pričekaj zadnjih dva tjedna cvjetanja pa češ pitat kako da se riješiš mirisa :icon_lol: samo strpljivo
 
20.04.2011
35
8
0
43
Posadia san 4 autoflowering green o matic i nažalost samo je jedna iznikla. razočara san se u ovo sjeme. Imam mali bok dimenzije 35x22 i visina 50. to mi je box di biljke držin prva 2 tjedna a poslje idu pod hps 250w u veći box. Pošto mi se sad ne isplati paliti hps za samo tu jednu biljku, neznan što da radin s njom. Dali je moguće autoflowering biljku uzgojiti u ovin malin boxu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.