Pitanja za bolje ''SUTRA''

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
POstovani prijatelji!
Listajuci dan i noc forum trazeci odgovore na sva moja pitanja dosao sma u situaciju da nemam jasne odgovore a to su mi neke jasn smernice u Indor growu.
Pocecu od pocetka i samog starta.Kao sto zakljucujemo na podrucju Balkana nasa omiljena biljka nije favorit ma gde se sadila (Srbija,Hrvatska,BiH....)i samim tim ilegala je neizbezna.Jedini izvor ove biljke je SEME,koje kako vidim na forumu 99% clanova i korsiti kao starter.Medjutim ima i nas koji zivimo van granica Balkana i koji imamo mogucnost kupovine gotovih sadnica.Brze,lakse i sigurnije (zenski-muski) ali ono sto mene najvise buni ovde su termini koji upotreblajvate svi i koji mene dosta bune.Na primer koji je to period VEGETACIJE u slucaju koji ima ja a to je da imam gotovu sadnicu....period kada je izlozena svetlu od 18h ili...?
To je osnova jer mi odmah povlaci i pitanje kod LST (low stress traning)...kada skinuti vrh biljke ?Kada poceti sa vezivanjem?
Drugo pitanje vezano je za sam LST a citajuci svaki clanak i iskustvo clanova na forumu nisma nasao odgovor koji bi mi dao neki okvir.Ako biljku izlozimo LST u slucaju secenja vrha dolazimo na to da imamo 2 ''glavna'' vrha plus koji se razvijaju u odnosu na predjasnji 1...ali koliko je potrebno ''bivsem'' prvom vrhu da se razvije i sustigne ostale?
Kod druge LST metode koja je po meni jako bolja i manje radikalnija od predhodne je vezivanje biljke ili savijanje (mozda nije pravilan termin upotrbljen)Ako bilju savijemo-vezemo kao mali mostic i odatle u prvi plan krenu drugi vrhovi,pa prevezivanjem njih dobijamo nove i tako u nedogled koliko usvari odlazemo sam proces sazrevanja biljke.Prost primer je da jedna stabljika Santa Marija ima Life period od nekih 9 nedelja (life period mislim do branja) u normalnim uslovima growa ali sa ovom metodom nigde niko nije jasno dao do znanja koliko je ovo odlaganje (ako ga ima uopste)vremenski sprecava biljku da dodje do svog maksimuma i branja?da li su u pitanju dani,meseci...priznacete da je to jako bitno istaci jer neki ljudi imaju pogresne procene i ocekivanja.
Ono sto me fasciniralo to je koliko je ljudi dole nacitano,ispraksovano...obuceno za kvalitetan i dobar grow.Verujte mi da ovde svi znaju za te metode ali retko ko zna da ih primeni.Mene je uvek bunilo to sto kod prinosa na kraju imam 15g suvog produkta na jednu biljku (odmah da kazem nema komercijale)a dok neki ljudi ovde dobiju i po 50-60g.Drastican primer koji sma ovde nasao preko jednog linka a na nasem forumu je da je covek od jeden biljke dobio 118g suve u indor uslovima...to nije za pohvalu to je za SPOMENIK i ulicu u svom gradu :)!

Da li LST stvarno podspesuju toliko da prinos bude povecan cak i za 150%??Ako sam logiku ukljucio kako treba do sada smo imali jedan vrh koji je Alpha a u ovim uslovima imamo 2-3-4-5-6...pa i 12 tih istih alpha vrhova.

Interesuje me na kraju to da li flash sa vodom moze da bude potpun ako se radi samo u zadnjoj sedmici grow_a tj ako posle 8 nedelja punog tretmana dajem samo vodu a to je oko 3 puta za 1 sedmicu (300ml u proseku)da li efekat flash_a dolazi do svoje funkcije ili taj period mora biti duzi?

Kao slag na tortu dolazi i pitanje oko susenja.Procitao sma par postova i nisam nasao odgovor na to da li u prirodnim uslovima susenja (prostoriaj,ventilator,temperatura 23-24 vlaznost oko 40% moram biljku drzati duze od 5 dana tj da li je to neki period koji zadovoljava neke standarde da bi produkt bio suv.Svi znamo ono oko krisp stabla ako pukne kao drvce itd ali po nekad priznacete to i nije najpouzdanije merilo.

Trudio sma se da postavim pitanja i razjasnim ono sto je i u ostalim postovima na forumu ostalo nedoreceno ili nejasno a meni ce mnogo znaciti u pocetku jednog kvalitetnog i dobrog eksperimenta koji planiram da sprovedem vrlo brzo ...Sator 240x120 secret Jardin,karbon filter od 1000m3,usisnik vazduha od 1000m3,rasveta LED 120w nova generacija(7 band)x4 i ,Bat mix zemlja sa perlitom i dodatak keramickih kuglica za vlagu i vazduh.Uzecu 12 jedinki podeljene u 3 grupe i sa razlicitim tretmanima pa cu videti sta je najoptimalnije.

Puno pozdrava i lepih zelja .....HVALA!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Sad će ispast da sherem i da te ne volim,ali brate pa koja ti pitanja postavljaš!!!
Evo neka me kazne moderatori,spreman sam na izbacivanje sa foruma ako nisam u pravu,jbg...
Ne zamjeram ti ako nemaš iskustva,nisam ga imao ni ja,nemam ga ni sada ali .....čitam,pratim,sadim,učim se......
Ovo što si ti pitao u postu,pa to je osnova osnove...toliko se može naučiti iz pisanog' do sada.

Nemoj ovo shvatiti da ja sebi podižem reputaciju,molim te...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
cane corso winer je napisao(la):
Na primer koji je to period VEGETACIJE u slucaju koji ima ja a to je da imam gotovu sadnicu....period kada je izlozena svetlu od 18h ili...?

da frend, bez obzira da li je biljka nikla iz semena ili je klon, period vegetacije je svo vreme koje prodje dok ti ne prebacis rezim svetla na 12/12, i duzinu trajanja tog perioda ti sam odredjujes.

cane corso winer je napisao(la):
To je osnova jer mi odmah povlaci i pitanje kod LST (low stress traning)...kada skinuti vrh biljke ?Kada poceti sa vezivanjem?
Drugo pitanje vezano je za sam LST a citajuci svaki clanak i iskustvo clanova na forumu nisma nasao odgovor koji bi mi dao neki okvir.Ako biljku izlozimo LST u slucaju secenja vrha dolazimo na to da imamo 2 ''glavna'' vrha plus koji se razvijaju u odnosu na predjasnji 1...ali koliko je potrebno ''bivsem'' prvom vrhu da se razvije i sustigne ostale?

lst ne znaci secenje vrha biljke, to nije to, secenje vrha je topiranje, kod lst-a nema povredjivanje biljke, ne znam gde si nasao na forumu da je to lst, pa ti ne mogu odgovoriti, nek se prikljuci jos neko, postavljas jako elementarna pitanja, ima sve to na forumu, poz
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Počni,probaj,vidi...
Biljka vegetira dokle god je na 18/6 režimu,godinama ako treba
Nema smisla odgovarat na tvoja pitanja!
Kreni a mi smo tu i nedaj da te muče sitnice od kojih si daleko još!!!!
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
59
0
38
Trudio sma se da postavim pitanja i razjasnim ono sto je i u ostalim postovima na forumu ostalo nedoreceno ili nejasno a meni ce mnogo znaciti u pocetku jednog kvalitetnog i dobrog eksperimenta koji planiram da sprovedem vrlo brzo ...Sator 240x120 secret Jardin,karbon filter od 1000m3,usisnik vazduha od 1000m3,rasveta LED 120w nova generacija(7 band)x4 i ,Bat mix zemlja sa perlitom i dodatak keramickih kuglica za vlagu i vazduh.Uzecu 12 jedinki podeljene u 3 grupe i sa razlicitim tretmanima pa cu videti sta je najoptimalnije.


Svaka čast što si se potrudio oko pitanja...

Evo ja cu ti dati odgovor...https://forums.vutra.org/forum.php

ili još precizniji..
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/

pogotovo ovaj...https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3786-zavr%9Aeni-dnevnici-uzgoja.html

ima i ovdje puno toga https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/

ALI PRIJE SVEGA PROCITAJ OVO: https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html

ako ti se ispod nicka zacrveni ona zelena kockica, to ce biti radi ovakvih pitanja vecinom...

Pozz
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
auuuu bre ljudi ...pa ja nerazumem kako vi mislite da vas pita bilo ko sta ako se ponasate tako?!
Znaci ja treba da citam postove koji imaju odgovore i to delimicne tek negde na 7-8 stari sadrzan u dve reci a to je PROBAJ PA VIDI!
Nek zacrveni ako je potrebno.Molim Admina da zatvori temu jermi se cini da vi sto ''sve ''znate jedva cekate nekog da sasecete u necem!
Hvala i sve jabolje.
MOLIM ADMINA DA ZATVORI TEMU!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
ne mogu da verujem sta ti pises, zar je tesko procitati sve o treniranju kanabisa, sto ukljucuje i lst koji te toliko zanima, pa daj reci nam kome je ovo postavljeno ako treba sad svakom pojedinacno to da ponavljamo, daj molim te pocni citati, zasto ne pitas npr.: "ajd ljudi dajte mi link za lst, zaista ne mogu da nadjem", pa onda kada nesto nije jasno moz da krene tema il pitanje u odredjenoj temi, ko te tera da trazis po dnevnicima lst na ne znam kojoj strani, evo procitaj pa se vrtati i pitaj sta nije jasno, i gde se spominje secenje vrhova, poz jos jednom -> https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/8083-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-data-sid.html
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
cane corso winer je napisao(la):
auuuu bre ljudi ...pa ja nerazumem kako vi mislite da vas pita bilo ko sta ako se ponasate tako?!
Znaci ja treba da citam postove koji imaju odgovore i to delimicne tek negde na 7-8 stari sadrzan u dve reci a to je PROBAJ PA VIDI!
Nek zacrveni ako je potrebno.Molim Admina da zatvori temu jermi se cini da vi sto ''sve ''znate jedva cekate nekog da sasecete u necem!
Hvala i sve jabolje.
MOLIM ADMINA DA ZATVORI TEMU!
heheheheh, zato je za anketu moderator godine glasalo citavih 51 clan ovog foruma
\
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Još jedan nepotreban post i neko leti.... Pa me mrzite, jer to je sve što možete.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.