Plan za Indoor ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.11.2012
6
1
0
31
Zasad od opreme imam : jedan ormar visine 70 cm ,a sirine 35 cm koji se otvara odozgo (na prijeklop) ,obicnu stolnu lampu, stolni ventilator. Sto se tice zemljista kupit cu crnu humusnu zemlju koju cu pomijesati sa stiroporom i kao dodatak cu staviti jos i pijeska .Zelim naglasiti da sam pogledao od admina ovdje sve o unutrasnjem uzgajanju ali previse je tu infomacije i previse je to profesionalno a ja samo zelim napraviti jedan ameterski box.Stoga me zanima ,moram li ormar iz unutrasnje strane obloziti alu-folijom ? Koju zarulju da kupim kada biljka bude izrastala a koja kada bude cvjetala (kada sam sada citao na forumu za koji tvrdim da je previse profesionalan i opsiran nabrojano je otprilike 20-ak vrsta zarulja tako da sam ostao u nedoumici. Otprilike bih stavio 4-5 biljki u box .U sobi je uvijek temperatura 25-29C.Ventilator i lampu cu nekako smjestiti gore taman iznad biljcica. Eto molim jos savjeta i ispravite me ako grijesim ...nezelim se ljudi zamarat i ulagat tamo neke tisuce i tisuce kuna ..zelim samo da uspijem uzgojit biljke u amaterskom boxu Unaprijed hvala
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
kakva stona lampa,kakav humus sa tom neces ni koprivu uzgojiti ili cfl jace ili mali hps 70,150 zemlja terra magma ili nesto slicno neki mix za cvetajuce bilje najkvalitetniji imas u vecim marketima

sve pise na forumu samo kucaj u pretragu nemozes ovako.kad bi ovako radio za mesec dana bi ovde bilo jos 20 tema i kukanja pomoc itd.

pozz
 
20.11.2012
6
1
0
31
pa na stolnu lampu mislim stavit hps-ovu od 250W ....razumijes,,a o terra magmi sam razmisljao jer sam cuo da je odlicna i eto ako je moguce odgovorite na ostala pitanja .
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
slusaj,
NEMA amaterskog boxa.
dakle,ili ces biljci(biljkama) obezbediti uslove za zivot-ili NECES
svaki grow zavisi od isuvise faktora-strain,svetlo,generalni uslovi(temperatura,vlaga,kvalitet vazduha...),tvoje znanje i sposobnost da brzo reagujes na probleme,zemlja,voda,djubrivo......
nema tu nista amaterski ili pro
za mene je amaterski da postavljas suvisna(i SVEOBUHVATNA) pitanja(na koje nema odredjenog odgovora),umesto da citas,citas i citas
bez ljutnje drug
strpljivo(2 sata ti treba da iscitas osnove) i sve ce leci na mesto
znas kako kazu 'ni rim se nije izgradio za dan'
u bre,pa ljudi gaje godinama,normalno da ima zilion informacija....

vidis da si citao malo,video bi da ti pesak ne treba.bolje nadji perlit(mada moze i stiropor)
terra magma je super,ali,kao sto rekoh,nema 'najbolje' zemlje-ima samo one koja ti odgovara-sto me opet dovodi do konstatacije 'isuvise faktora'
neke biljke dobro podnose djubrenje-neke ne.sta planiras da gajis?kakve saksije(koliko litara)?-to ti odredjuje period vegetacije(male saksije-kratak period)
svetlo ti zavisi od velicine boxa,tvojih mogucnosti da placas racune itd.
kao sto ima XY razlicitih vrsta trave(i sve su super),tako imas i XY vrsta svetla
nadji sam koje ti pase
normalno da ces iznutra oblepiti folijom.zasto bi oblepio spolja? defies logic!
itd.
razumes?
isuvise tu ima stvari da bi ti se dao konkretan odgovor..
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
axl_rose je napisao(la):
pa na stolnu lampu mislim stavit hps-ovu od 250W ....razumijes,, .
NE,NE RAZUMEM.....
objasni ovo molim te
nadam se da znas da ti za HPS treba posebno grlo,upaljac,balast itd. .)
samo citaj,i sve bude kul!
sretno drug!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
loop je napisao(la):
... isuvise tu ima stvari da bi ti se dao konkretan odgovor..

konkretni odgovori nalaze se na forumu, kao i taj da ne mozes hps 250 turiti u stonu lampu, niti je on za prostor koji imas, moras se malo posvetiti citanju foruma jel je jasno da ne kontas osnovne stvari, a bez toga nema ni growanja, sretno
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
I da se nadovežem, vidim da uz bezobrazno ponašanje imamo tendenciju otvaranja tema iz lijenosti, a kako smo večina ovdje hebeni štreberi, još jedna ovakva tema i ne gine pred ban, i to ne radi bahatosti, nego radi lijenosti. Kad je netko bezobrazan, vrlo brzo dobije što zaslužuje, dok se lijenčine nekako provlaće kroz život, ali ne i ovdje ;)

:lock:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deutch.marley
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.