Plovni promet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
396
1.757
143
79
Sumarak
Pozdrav svima...

Da li neko zna postoji li veza izmedju Hrvatske i Kanade, ili Australije, ili Novog Zelanda, zanima me da li brodovi (trajekti s kontejnerima) iz Hrvatske plove ka spomenutim zemljama?

Molim sve koji nesto znaju, ali da su sigurni da mi kazu o tome, ili ako imate neke linkove da mi sibnete posto ja nisam mogao naci...

Nisam znao gdje s temom tako da mislim da je ovdje uredu, hvala svima koji pomognu....

Izvinjavam se adminima ako tema slucajno krsi pravila foruma, ma da ja ne vidim nista lose u pitanju jer je cisto informativno, ali veoma vazno za mene...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
396
1.757
143
79
Sumarak
Hvala Tarzane, neke su mi stvari jasnije, da li slucajno znas koliko vremenski traje put ?
Jos ako neko zna koja je procedura kad nadju ''slijepog putnika'' medju tovarom ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
.ovako..ne znam 100%..ali neshto se prisjecham priche jednog frenda pomorca..cini mi se da-iskrcaju ga u prvoj luci-ako je moguche ( ako ta zemlja ima ambasadu matichne zemljeili zemlje u kojoj se putnik ukrcao..pa onda oni dalje ganjaju..tj.shalju te doma..a mozhda morash prvo i nekakav pritvor odraditi u toj zemlji )..
+ ovisi i koja ti je domicilna zemlja-ako je neshto gdje ima svakakvih boleshtina-nema shanse da te itko primi na kopno.
mislim..kako god..to nije nachin za uchi u neku zemlju..jedino sto time postizhesh je da dobijesh izgon iz te zemlje + zabranu ulaska u istu-vishe godina.
mogu pitati frenda pomorca..ali...mislim da ti to stvarno nije pametna shema.
e da..+ budesh u brodskom pritvoru tj. zatvore te u 1.kabinu-do slijedecheg pristanishta..+ vrlo je vjerojatno da ni jedna zemlja u kojoj se pristaje..neche ni prihvatiti tj.dozvoliti iskrcaj takvog "putnika"..kako god..zaheb i naheb...

ali.to onako po onome cega se sjecham da je frend prichao..i to se odnosi na sredinu 80tih.
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
396
1.757
143
79
Sumarak
Pitaj molim te pa mi javi, ako uspijes stic do kraja i iskrcat se u neku od ovih zemalja postoji sansa za azil zar ne ?
Jedan prijatelj iz Sirije je otisao u Egipat, pobacao papire i brodom do Italije, cuo sam se s njim i dobio je azil, vjerovatno tako ide i za zemlje koje sam spomenuo, ako nemas papire i ne znaju odakle si ni ko si, kako da te vrate i gdje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
06.06.2014
40
35
0
53
Prijatele ti probaj da prodjes bez probleme :ninja: inace ako izadje problem da te uvate u dr.. Drzavu dobijes

1. Paricna kazna $$$$$$ :heartbeat:
2.Pritvor " zatvor" :devilfingers:
3. Zabrana ulaska u tu zemlju na nisam siguran koliko godina ali nije ispod 10 god.. to znam :thumb:
4. toliko od mene :joint: :happy031: P.S kapela
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
amrildooo je napisao(la):
Pitaj molim te pa mi javi, ako uspijes stic do kraja i iskrcat se u neku od ovih zemalja postoji sansa za azil zar ne ?
Jedan prijatelj iz Sirije je otisao u Egipat, pobacao papire i brodom do Italije, cuo sam se s njim i dobio je azil, vjerovatno tako ide i za zemlje koje sam spomenuo, ako nemas papire i ne znaju odakle si ni ko si, kako da te vrate i gdje?

Ajde da ne pricamo nesto ako nismo bas sigurni u to. To vazi donekle i za misljenja koja nisu bazirana na nekoj osnovi.
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
396
1.757
143
79
Sumarak
Vutragenjo ne znam nista o ovome, ali me zanima, zato sam i pitao. I ja mislim da postoje neke sankcije za slijepe putnike inace bi smo se svi uvalili u Svicarsku, Svedsku, ili sta ja znam neku drugu obecanu zemlju. Za ove iz Sirije razumijem jer je bio gradjanski rat u to vrijeme, bruka nasih je pobjegla u proslom ratu. U teskoj sam situaciji pa istrazujem, da li postoji sansa da odem negdje, a da se ne za'ebem jos gore. Tako da sam po ko zna koji put u zivotu dosao pred zid, samo trazim izlaz. Zanima me sta tacno moze da se ocekuje, ako te uhvate, a i sta kada dodjes u tu neku zemlju, jednostavno da li postoji sansa da se ostane, ako se stigne na konacno odrediste? Molim administraciju za razumijevanje, a i da me ne kazne zbog ove teme, jer puno mi znaci ovaj forum i stvari koje mogu naci na njemu od mare pa na dalje....U slucaju da sam prekrsio neko pravilo, molim samo da me se opomeno jer to nisam uradio namjerno, a ako je potrebno neka se obrise tema. Ne zelim da krsim pravila jedinog foruma na kojem jesam i s kojeg ucim. Srdacan pozdrav...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
Nazovi luku Rijeka pa provjeri znam 100% da za Ameriku ima a za Kanadu su vozili iz Kopra, Slovenija
Do prije par godina je imao Splitski Jadranplov kontenersku liniju za Kanadu ali im preuzela luka Kopar
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Docepas li se Novog Zelanda ili neke druge prekomorske destinacije na nacin da se ukrcas na brod kao sljepi putnik,a to ti znaci da se sakrijes i ostanes sakriven bar deset dana i kad se otkrijes posadi oni ti sloze kabinu-zatvor.
Kad se brod zaveze ,kapetan te preda vlastima i putovanje je zavrseno.
Kao sto vidis, prostora i vremena za proci neopazeno ima,ako sigurno znas destinaciju ili steknes prijatelja na brodu pa imas hranu i vodu za cjelo putovanje.
Niti jedna od tih zemalja te nece vratit dok ne ucinis nesto sto se krsi s njihovim zakonima.
Ali ako te nade neka debilna posada mos zavrsit u moru,moze kapetan bit okrutan sadist,mozes lako dobit kakvu bolest od klime i umrit medu teretom.
Zato ne radi to!
Ima drugih nacina za to sta zelis.