policija prisluskuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ja opce neznam odakle taj mit da nesto mora odzvanjat kad netko prisluskuje ili da je odzvanjanje posljedica prisluskivanja. Pa ne prisluskuju na RIZ-ovom pojacalu iz '75te ili neki čiča Jozo usteka slusalicu na centrali :D. Digitalija je danas svugdje i nema jeke ni reverb-a ni nicega. Ako netko prisluskuje, nema teoretske sanse da vi to znate.
A ono sa oblacima necu ni komentirat da prave jeku. Pa nisu to dimni signali. Slicna prica vam je sa DVBt/h televizijom. Il ima slike ili nema....nema izmedju.
Koliko bi ta policija trebala imat proracun ili operatera da prate i sprisluskuju ekipu koja sadi 3 biljke doma.
....meni je to sve besmisleno
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Nit necu to citat. previse toga ima.
Ne shvacam kakve veze imaju oblaci sa signalom mobitela i jekom. Signal ide od stupa do telefona i od telefona do stupa. oblaci su puno vise gore.
Digitalni signal ne moze imat jeku.
Neznam o zrakoplovnoj meteorologiji puno ali znam digitalnu i analognu elektroniku i nacin kodiranja i dekodiranja bilo analognog ili digitalnog signala i znam dovoljno o mobilnim mrezama.

Necu se prepirat....ali samo kazem da po onom sto znam oblaci ne mogu utjecat na ono sto se desava izmedju repetitora i tvoj mobitela odn. centrale. A i da nekim cudom moze...... jeka i odjek u digitalnom signalu nisu moguce. Eventualno je moguce izmedju elektroinke i zvucnika u mobitelu posto u zvucnik ide analogni signal.

Ovo kaj velis da ne moraju izac to se slazem. Par klikova misem i slusaju te u dolby surroundu 5.1 :) ....samo kaj to nikom ne pada na pamet za par biljaka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Meni viber ima jeku ili eho. Bas cesto sebe cujem i nervira. Pa sam onda iskljucio neki media centar u HTC-u, inace jedini telefon koji kupujem :) , i kad sam to iskljucio malo bolje radi. Uglavno taj media centar nesto brljavi sa sensorima kada drzis telefon izmedju ramena i brade, ili kad lezis. Ovo sa oblacima mozda jedino ako si nedje na planini ili je repetitor vise. Ja ovog mog vidim i nema sanse da oblak bude izmedju mene i njega. Bilo bi cool al nema sanse :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Neka slušaju i posao im je da slušaju .
Nego , Papa podeli sa nama to znanje o oblacima ako već znaš o čemu se radi .
Pitam se samo , kako onda u avionu postoji telefonski signal i wi-fi ako su oblaci problem ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
inace jedini telefon koji kupujem :)
Takodjer !!! :) Nema do Thc-a :D :D ...sad pikiram na M8 al je skup u pm :p

kako onda u avionu postoji telefonski signal i wi-fi ako su oblaci problem ?
Neki koriste 3G mrezu, danas bi trebala svugdje bit ATG4 sa unidirekcionalnim antenama i funkcionira(i oblaci ne smetaju), jedini prolem je brzina koja je skocila sa 3mbps na nekih 10mbps u teoriji....sto i nije tolko sporo, ali taj bandwidth je za cijeli avion :D
Ak se ne varam Lufthansa koristi satelit, znaci signal ide gore umjesto dole :D ...i to je puno brze ali i puno skuplja varijanta.

odo ja u off :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Steta da ide tema na groblje.... Bolje je ovo drugo sto si predlozio.
Naprimjer,
Nacini i tehnike prisluskivanja,ili tak nesto...
:)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Pa ako se ekipa slaze,ne bi bilo lose da napravimo diskusiju o tome koje su tehnologije dostupne nasim cajkanima,da pronjuskamo malo po netu sta se oko toga moze saznati pa da na ovoj temi to prezentujemo.
Sta znam,eto ja sam predlozio,neko ce se nadam se pametniji od mene ubaciti sa boljim prijedlogom.
Eto gore sam predlozio naziv. Neka se jos neko ubaci. Ako nista ne smislimo onda salji je na yard. :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Neka slušaju i posao im je da slušaju .
Nego , Papa podeli sa nama to znanje o oblacima ako već znaš o čemu se radi .
Pitam se samo , kako onda u avionu postoji telefonski signal i wi-fi ako su oblaci problem ?

Imas link koji sam postavio u komentaru iznad, pa ako budes imao volje za znanjem procitaces, mozda ti dobro dodje nekada u buducnosti :)

Ukratko, postoji klasifikacija oblaka prema kojoj su oblaci podijeljeni u deset rodova, rodovi su podijeljeni u cetrnaest vrsta, devet podvrsta i devet dopunskih oblika sa oblacima pratiocima.
Uz odredjeno naelektrisanje unutar oblaka pri odredjenoj visini, gustini, turbulentnosti, sadrzaju aerosoli unutar oblaka, signal koji emituje mobitel prema stanici vrati se nazad do prijemnika u telefonu pri cemu cujemo sami sebe. Rijetko do toga dolazi, treba se sve poklopiti, ali ipak dolazi.
Ako se eho cuje relativno cesto, onda je problem tehnicke prirode ili prisluskivanja, odnosno konferencijske veze.

Pustimo ljude neka rade svoj posao, a mi se drzimo svojih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
15.03.2015
48
35
18
LoST
Mene su se ulovili 1.6.2014 i sve je trajalo do 16.8.2014
nakon cega su nam banuli u stan oko 12:35 porazbijali pola stana i priveli nas sve.. Nakon toga je usljedilo 48 sati samaranja i ispitivanja nebi li nekog drukali ili priznali ispis poziva.. Bilo je prijetnji da ce nam ubacit svasta u stan i da ce nas otkucat u zatvor tek tako.. Priznao sam 5 poziva od 268 poziva koji su na ispisu bili i sd cekam sudjenje za to.. Potrosio do sad previse novaca na odvjetnika.,a tek zivaca!! Prvo kazneno dijelo te vrste mi je i nadam se uvjetnoj kazni.. ali sta bude bude.
Vidio sam gore u prijasnjim postovima da se spominje kako se moze skuzit da je telefon prisluskivan pomocu kompjutorskog glasa ili cudnih zvukova u telefonu tokom razgovora. I da istina je !cijelo vrijeme sam znao da me se prati ali nisam ocekivao bas takve reakcije i postupke plave gamadi. Izvlacim temu koju nitko ne komentira vec duze vremena ali eto tu je i nadam se da nikome ne smeta sta sa ovo podijelip s vama. Zelim srecu ekipi koja i dalje radi! I samo pametno! Bez previse mobitela ,poziva i ostalih sranja..
 
15.03.2015
48
35
18
LoST
Pa zavisi kako gledas na to.. njima je sve ozbiljno pogotovo kad neces drukat ikoga i kad ti u akciju uloze preko 80tisuca da te sjebu. Onda jenozbiljno., da
jer po zakonima koji su trenutno prisluskivanje nema cijenu ali izdavanje papira na sud i vadjenje cijelog tog spisa dodje otprilike toliko.. tako barem odvjetnik tvrdi