Pomoč zaglavila koverta u posti carinjenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
A šta ćeš,makar ćemo sad neki bit oprezniji....

Al meni jedna stvar nije jasna....kako je u Sloveniji legalno imat te sjemenke....
Postoji par head i grow shopova tamo pa mi nije jasno...mogu sjemenke naručir bez problema...
Ja sam kontaktiro lika iz trgovine,i uglavnom,prvenstveno zbog straha od ovakvih stvari koje se događaju,ja sam ga pito dal mogu naručit kod njega,u toj trgovini,i poslje doć samo poklupit sjemenke direktno u taj shop,on mi je reko da može bez problema i da samo naručim sortu koju oću i tako još neke stvari....

E sad,dali ti shopovi naručujju to legalno ili bez znanja ikog od vlasti,zanima me...

http://cannabishop.si/
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
neznam jel to legalno kod njih, al znam da se i u hr moze naruciti "ukrasnih biljaka" ww,
himalaya gold, lowryder itd. i te po meni nisu legalne...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
E ljudi ja ne kužim koja je fora s ovim: http://www.***********/?p=p_26&sName=growshop
izgleda da je ovo hrvatski sajt i zato ne kužim na koju foru im ovo može proć.

bratic je napisao(la):
Likovi su poslali i poruku u koverti ovi iz shopa- Posto ste vi nama poslali 5 e extra i mi vama saljemo 5 sjemenki extra. Sto je odma i potvrdilo da ju je kupio

Koja bedarija, rofl
 
15.12.2007
12
1
0
42
Weedran je napisao(la):
E ljudi ja ne kužim koja je fora s ovim: http://www.***********/?p=p_26&sName=growshop
izgleda da je ovo hrvatski sajt i zato ne kužim na koju foru im ovo može proć.



Koja bedarija, rofl


Da svakako zanimljivo...ali ja iskreno nevjerujem da možeš u RH samo tako kupovati sjeme i opremu a da panduri nebi reagirali na to...a pazi ti adrese ***********...mislim :vb_kez:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ja sam neke stvari narucio sa te stranice ali da budem oprezan na neku poprilicno udaljenu
adresu od moje :)

u pitanju nisu bile sjemenke, ali ovo sta je , stiglo je bez beda i bez ikakvih komplikacija !

sad za sjemenke.... budem probao jednog dana :p

pozz
 
06.04.2007
14
0
0
37
Mislim da moras imati. Al slusaj ovo, narucio od nirvane prije dva tjedna i stigle jucer sjemenke sa preprepre**benim stealthom al ono pravi stealth (ne smijem reci kak izgleda) i dolazi najobicnije deblje pismo u sandučić i ne plaća se dodatna postarina nirvani neg sam sjemenke platis. Tak da je meni ful sigurnije i jeftinije ovak.
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Policajci Odsjeka kriminaliteta droga Policijske uprave osječko-baranjske u ponedjeljak su u 11,30 sati prijepodne na Trgu Svetog Trojstva u Osijeku zatekli 24-godišnjaka iz Bilja, kod kojega je pronađen paket s 15 sjemenki konoplje. Sjemenke marihuane su mu oduzete, a protiv njega slijedi kaznena prijava i optužni prijedlog zbog počinjenog prekšaja iz Zakona o suzbijanju zloporabe droga.
[SIZE=-1]
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=8&ID_VIJESTI=88549

po prici i datumima to se onda poklapa, jel? Gadovi :(


[/SIZE]
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
prvo je ovaj sa sjemenkama pao i murija ga isplasila
da ce ici u zatvor tri godine i onda je otpjevo i tog tipa sa pizzevima
capriciosse to bi ja rekao onako na prvu.a prvi dojam je uvijek tocan
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Najmanje 100 puta sam rekao da ako neki zeli da naruci semenke obavezno naglasi da mu se posalje najobicinije moguce pismo i da placate gotovinom.Nikakve preporuke,ekspresi i ostala sranja.Obicno pismo u 99,99 % slucajeva nema sanse da neko kontrolise.

U svakom slucaju treeba biti oprezan i treba nauciti svoja prava.Semenke su potpuno iste kao i kod industrijske konoplje.Ja sam licno vidjao u prodavnicama ribolovacke opreme pakovanja od pola kilograma semenki.Neka mi neko dokaze da mi semenke nisu ostale u dzepu od tad.Mislim...ljudi pa morate malo mislit glavom a ne sve raditi napamet.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
@ bratic : Nemoj pogresno da me shvatis ali tvoja prica je vrlo sumnjiva i nelogicna

Ovo si napisao 26.02.2008.

Vidi nisam poslao avionom nego obicno postom i platio sam oko 5 kn. I to 18og pa do danas od njih nisam dobio mail da su primili.

Zatim 28.02.2008. pises sledece :

bratic je napisao(la):
Narucio sjemenke putem neta i trebala je doci koverta kuci. Odabrana je kod narudjbe opcija seeds za postarinu od 5 E da dođe na kucnu adresu a nije!! Ostala je u posti carinjenja i kuci je stigao papir na kojem pise da dojem u ponedjeljak od 10-12h. Koji se vrag desava ako je nisu otvorili morat cu ja pred njima otvarati a carinici nisu blesavi i dobro znaju sta je. Dali je neko imao taki slucaj i ocemu se kvragu radi?

Jednostavno ako ti u prijemnoj posti(a to ti je ona glavna posta u gradu iz koje se upucuje posta prema lokalnim postama) uzme neki ***** u ruku pismo kao u mom slucaju kovertu sa sjemenkama i procita nizuzemska i zna da se u takim pismima i salju sjemenke moze lupiti zig da podljeze carinjenju. Smiju otvoriti razlog sam napisao gore. Nisam narucivao nista vise osim sjemenki i to nacinom seeds od 6 eura i nisam stigao nazvati alien da pitam tog konja zasto mi je poslao preporuceno pismo. Sumljam da je vec i nisu otvorili zbog sljedecih razloga:
1-dobio sam kuci plavu kovertu u kojoj je bila ona ceduljica koju ti postar obicno samu ubaci u sanducic.(to je normalan postupak jel su pismo slali iz poste carinjenja)
2- na toj ceduljici ti inace pise da posiljku mozes preuzeti od do i datum.
3-u mom slucaju ta su polja prazna i na poledjini pise neraspisanim rukopisom Molimo da dodjete u postu carinjenja u ponedjeljak od 10 do 12 sati.
4-Cim je ona u posti carinjenja znaci da je tamo iz jednog razloga a to je da je ocarine i otvore

Smrdi gadno na sranje
bratic je napisao(la):
Evo vam odgovor koji ste cekali. Prijatelj je isao po sjemenke i dosao u postu. Ljepo dosao na salter i primio kovertu krenio prema autu i na pola puta puf. U muriji 5 sati -posjedovanje. Cekali su da je digne i onda ga opalili tako da nema vise cije je i od koga je nego je bilo kod njega i to je posjedovanje. Nemojte se varati kad ubuduce budete narucivali sjeme jel oni vrlo dobro znaju sta je to i nije jedini koji je pao po njihovim pricama bude toga cesto. Pretres kuce sa psima i sve ostalo nije nista pronadjeno. Sto se hrv tice policija i postanski sluzbenici su vrlo dobro upoznati sa kovertama iz amsterdama. Uvjerenje da pismo nesmiju otvarati si mozete nabiti doslovno up your ass i trebalo bi dobro ljude upozoriti oko narucivanja tih sjemenki. Nikom netreba taj rizik i po mogucnosti bi ljudi trebali sami sjemenke od dobrih gandji ostavljati sa strane a ne narucivati pod laznim uvjerenjem steltha i sigurnosti. Posiljka nije poslana preporuceno nego obicno kao pismo i prepoznana je. Postrozili su oko toga i sam sam procitao na legalisu post koji je gargamel napisao(predpostavljam jel je jedini take vrste) Evo odgovor moderatora

Sve je stvar dokazivanja. Policija može pretražiti računalo (samo vrlo dobri znalci znaju brisati sve tragove), istražni sud pregledati njegove uplate - da li su išle u Nizozemsku. Također je za napomenuti da carina otvara sve pošiljke iz inozemstva i da nema više zafrkancije s tim stvarima.

Znaci sve je stvar dokazivanja cija je posiljka. Pa nemoraju oni nista dokazivati jednostavno je daju da ju preuzmes i opale te 20 m dalje kad je tvoja.

bratic je napisao(la):
Pazi ramona posiljka je dosla na prijateljevo ime ne na moje. Normalno je da je on isao po to a ne ja. Ja sam samo isao po njega na policiju. haha. Ma to je onaj ***** postar koji je primio pismo ljepo prosljedio dalje carini da otvori oni policiji da zatvori i ceka. Jebo im pas...Ma reko sam mu ljepo ako je koverta zatvorena baci ju u pizdu materinu jel nema teorije da je zatvorena ako je bila na posti carinjenja. Likovi su poslali i poruku u koverti ovi iz shopa- Posto ste vi nama poslali 5 e extra i mi vama saljemo 5 sjemenki extra. Sto je odma i potvrdilo da ju je kupio




Da malo razmotrimo ovaj slucaj.

Koliko ja znam jos niko nije dobio semenke tako brzo kao ti.Po tovoj prici ti si obicnu posliljku sa lovom posla 18.02.2008. a tebi je posiljka sa semenkama stigla vec 28.02.2008.Ja jos nisam cuo da je neko ovako brzo dobio semenke.

Druga nejasna stvar je ovo sto sam bold-ovao.Prvo kazes da je postarina 5,zatim 6 eura.Onda kazes da si poslao okruglo 40 eura i da su oni verovatno,iako si ti naglasio da zelis obicnu posliljku,poslali preporuceno.Kako si ti zakljucio,zbog toga sto si poslao vise para.Onda na kraju kazes da semenke nisu tvoje nego od prijatelja i da je prijatelj najebao.A da je u koverti bilo 5 semenki vise i to sa porukom kako te eto caste zato sto si poslao vise para (mada nisi poslao 5 nego 4.5 eura vise,ali nije bitno).Na kraju ta fora da je isao u postu carinjenja i onako 'ladno preuzeo posiljku bez da su ga ista pitali ili pregledali sadrzaj...

Necu dalje da razvijam teoriju ali da ti kazem da ti nesto bas i ne verujem.Prica ti je konfuzna,da ne kazem suplja,na sve strane.

Hajde ti lepo nama sve ispocetka napisi kako je bilo i sta je bilo ali tacno i precizno_Objasni malo ove kontradiktornosti.Mozda sam ja paranoik,mozda sam samo lose procenio ali ti si ili ultra naivan i smotan ili si neka pandurcina??!?Treca mogucnost je da nemas pametnija posla nego da zajebavas narod po forumima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ognjenizmaj

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
bratic je napisao(la):
koje je boje koverta od aliena? I kojeg je tipa?

Pa jel' nije tvoj drug dobio kovertu pa moze on da ti kaze koje je boje i kojeg tipa?

Izgleda si ti ipak neka pandurcina koja nema pametnija posla. :bp4l:

p.s. Ponavljam ti da me ne shvatis pogresno ali zaista prica ti je skroz nejasna.I molim te da nam je pojasnis.
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Meni je iz nirvane stiglo mnogo dobro stealth pakovanje.

Poslato je kao preporuceno pismo (registered), ali je otvarano na carini!

Medjutim pakovanje je jako dobro i uopste nije delovalo sumnjivo.
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Sranje, ja prodao svoje semenje da bi imao za LR2 sa ***********! tj. još nije prodano al navecer bude...

Da odustanem???

Ma jebo ja muriju!!! Skužil ****** da se sve više sadi i sve manje kupuje!

Živjela ljepa naša silovana!!! Poslao sam ja njih u p.m.
 
25.01.2007
2
1
3
50
@3lor....velis da ti je od nirvane stiglo za dva tjedna???????????????

ja sam poslao kovertu s lovom 28.2. i jos im nije stigla......
poslao sam najobicnije pismo...(mozda je trebalo avionom) ....


kakva su vasa iskustva????
da li da se pozdravim s lovom ili da jos malo pricekam???
 
06.04.2007
14
0
0
37
Prvo jesi li ostavio dobre podatke, drugo jesi li sa lovom poslao broj narudžbe, trece mozda su te sjebali na pošti ak su skuzili da su pare nutra. Mislim da te ovi iz nirvane nisu zeznuli. Btw. na profilu kad se logiras na nirvani pogledaj u kojoj je fazi slanje tvoje posiljke.
 
25.01.2007
2
1
3
50
ma sve bi trebalo biti pod kontrolom.....
lovu sam dobro zamotal u papir (tak da se ne može skužit),i na taj isti sam napisal br. narudžbe....
pošiljka je konstantno u fazi "waiting for payment" ....
nego da nisam možda trebal poslat i lovu za poštarinu????
al kolko vidim da ne treba....da je uračunata u cijenu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava