pomoc i savet, problemi u fazi cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.12.2012
14
16
0
32
Pozdrav svima, molio bih sve iskusnije clanove za savet. Biljka je pod lampom za cvetanje skoro dva meseca lepo je napredovala, đubrio sam je na svakih desetak dana (Terra magma sa *********** kuglicama i kokosov treset), lampa CFL 125 wati, 4 kulera, vlažnost konstantna 50 % i temperatura sa upaljenim svetlom 28,29 stepeni. Problem se javio kada nisam bio par dana kod kuće i vrh biljke se malo spržio (videćete na slikama). Svetlo sam podigao ali biljka od tada stagnira. Nov sam u ovome pa nisam baš siguran ali mislim da je problem i to što se hedovi maltene ne vide od listova pa ne dobijaju dovoljno svetlosti. Lišće sam već 2 puta skidao i to ono koje je raslo direktno sa stabla (one najveće). Da li bi bilo pametno da je orežem tj poskidam lišće, po kom sistemu i da li imate još neki savet.

Hvala unapred na odgovorima :)

DSC_0319.jpg
DSC_0322.jpg
DSC_0323.jpg
DSC_0324.jpg
DSC_0324.jpg
DSC_0326.jpg
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Možeš iseći spaljeni deo makazama, ili sl.
Šteta što nisi trenirao biljku, deluje da u genetici ima volju za granjanem...
 
25.12.2012
14
16
0
32
Hvala na ovako brzom odgovoru, a kako to mislis trenirao biljku? Pa i meni tako deluje posto i na cvetanju lisce buja :) Da li da ih opet skidam, koliko i koje? poz
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Lisce koje si spalio skini...skini i ovu mrežu jer ti samo smeta...svijetlo ne dopire do pola biljke što nije dobro za urod...što se tice treninga biljaka potraži ima na forumu tema o tome....
Ja osobno bi naravio lolipop do pola biljke i tako pokušao spasiti nešto...ovo je onako ..za koju frulicu ako bude...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
napisi malo dimenzije, mozda je premalo svjetla na previse prostora.. i reci od koliko litara ti je posuda, mozda joj fali mjesta... jer velika je biljka i krenula je sa cvjetanjem ali za mjesec dana cvjetanja je slaba... ili mozda sam krivo shvatio, kako je napisano, sigurno ne cvjeta 2 mjeseca, nego mislim da je htio napisat da ima 2 mjeseca , mjesec vege, mjesec cvijet... tako da imat ces jos mjesec, mjesec i po fore do harvesta ako joj pruzis dobre uvijete, zato napisi jos malo di i kako sta gajis... :)


peace out !
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
frend ja mislim da je ona gladna i žedna,na ovakvu posudu koliko vidim ima cca 2 litre,ispravi me ako griješim,daješ joj,koje gnojivo,svaki deseti dan hrane i vode pa vidi kolika je biljoza....možda serem pa pričekaj još koji koment.,al ovo mi liči na gladnu i žednu biljku,poreži te listove koliko možeš jer slabo zrak može cirkulirat u ovom žbunju koje si podigao rukom na zadnjoj slici.... ;)
 
25.12.2012
14
16
0
32
Posuda je od 8l i zalivam je svakog dana ali djubrim sa crvenom planetom jednom u 10 dana. Visina biljke je oko 90cm. Mislis da bi bilo pametno da odsecem vrih i zapatim novog klona? :) Cisto da znate ovo mi je prva biljcica tako da sve sto znam sam procitao na ovom forumu ako sam nesto propustio tu ste vi da pomognete :)
uzgred hvala Vam svima na ovako brzim odgovorima!!! :rasta1:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Tegla je premala za ovu biljku, to za pocetak promijeni. A kad se natrag stabilizira nakon presadjivanja, pocni cesce gnojit i manje stresa joj davat. Ovo nije samo malop sprzeno, ovo je masakar bio :)
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
malo vise vlage u room, fali joj N makni svve vece listove zavezi spagom head i lagano ga savini u stranu (mozes joj komotno skinuti i 30% lisca prorjedi to malo i pojacaj dotok zraka opa cupe je u pravu zedna je i gladna i jos joj sunce pere u glavu. Pa dajte ljudi vise shvatite za muski posel treba m,uski alat za dobar rod treba velka tegla koji 8 litara 20 litara i mozes posaditi samog sebe u nju bus narasao :) ne gnoji non stop (nepotrebno) samo ju mozes spaliti nabavi si hesi gnojiva su puno bolja od ovog smeca koje ti koristis doduse skuplja ali kad to skontas skuzit ces kako ce ti biljoce ljepo napredovati
ma nikakva frulica od toga jos tek su se poceli kristalici skupljati koliko vidim hedici su se tek formirali

Sry kaj je to ona obicna folija oko biljke pa nije ni cudo kaj ti biljozu pali sam stvaras hot spotove sa tim
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
cj1980 ... smiri malo... kao prvo crvena plantela nije smece, i hesi nije nista "puno bolji" kako ga ti opisujes... svako ima svoja gnojiva i tehniku kako sadi... nego kakvih 30% lisca da skine? lisce se nikad ne skida osim ako je pozutilo cijelo i onako visi pa ce se pocupat.. inace ako ces prorjedit biljku, treba je u sredini ocistit od nepotrebih grana koje nece dobit previse svjetlosti radi boljeg protoka zraka i jacih glavnih hedova...

a ti tworedeyes trebao si prije razmisljati i prebaciti biljku na cvjetanje dok se nije pretvorila u cudoviste xD jer preslaba ti je lampa za tako veliku biljku da 100% iskoristis hedove na svim granama, ispod pol biljke tesko da ce se formirati sta... trebao si je odma sa 20 dana vege prebacit na cvjetanje, i prije bis dobio, i bolje bis dobio... samo ti treba jos malo prakse, znanja i to je to... kad vidis koliko je sve jednostavno , pravi hedovi ce dolaziti sami od sebe :) samo nastavi sa growom pa sta bude ovaj, ali sljedeci pametno, uzmi si vremena koliko god treba za razmislit i slozit sve :)

peace out !
 
25.12.2012
14
16
0
32
DJFlyHigh hvala puno na odgovoru! Ovo mi je 1. biljcica i stvarno sam je zavoleo nekako :) Neka ova tura da koliko god bitno mi je samo jedan da spuhtam koji ce biti "moj" :) Puno toga sam naucio u hodu, u vecini slucajeva kada je vec bilo kasno... Na zalost vec sam poskidao dosta licna evo sad cu okaciti slike. Uzeo sam vecu saksiju ali trenutno u merkatoru nemaju terra magme tako da ce presadjivanje morati da saceka jos koji dan... Razmisljao sam da dokupim jos jednu CFL ( najjacu verziju koja ide na obicno grlo, znam da nece puno poboljsati situaciju ali bar malo... evo sad cu postaviti slike kako izgleda sa "novom frizurom" :D
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
hahah dobra joj je frizura ;) prava !!
znam kako je prvi grow :D i meni je najvaznije da dobim samo kako god da bilo ali da je moje :D i dobio sam, ne kao sto sam ocekivao ali bio sam zadovoljan :)
slobodno ti uzmi jos jednu od 125w i stavi je u donji dio boksa, kod sredine biljke da ti je 2,3 cm udaljena od tih donjih vrhova i bit ce materijala !
tu di su ti ventilatori na zadnjoj slici, u tu visinu je postavi i neka ti puse neki vent po biljci, ako su ti ova 4 venta ispuh i upuh samo onda nabavi jos jedna koji ce po biljci izmedju lampe da moze biti na 2 cm komotno :D to ti je to, dobit ces jeben glavni vrh i jos ova dole lampa ce ti udebljat glavni vrh i ostale, bit ce dobro ako i ne uspijes jos jednu lampu ali ako uspijes bilo bi odlicno :))
sretno pa javi sta je bilo :)


peace out !
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
joj volim ovo kad od nis postane nes,,bar za frulu ,,ili dve tri,,he he he,,mislim da ce se ovaj glavni vrh vremenom lijepo zdebljati pa ce bit i koji gram vise ,od dve frule,,,drzim palceve