Pomoc i saveti oko izrade boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.08.2012
1
0
0
31
Pozdrav drugovi!Nov sam na forumu i treba mi pomoc oko izrade boxa!Citao sam dosta na forumu oko izrade i ostalog ali ja imam neke druge planove pa mi trebaju konkretni odgovori!
Ovako Prvo bi hteo da mi iskusni clanovi preporuce koju vrstu da uzgojim!Hteo bi da narucim sa grow shop alien i to iskljucivo lowrider evo linka od ponuda pa preporucite(nadam se da nije problem reklama sajta) Very Extraordinary New Strain - LOWRYDER Joint Docter High Bred Cannabis Seeds ! Sto se tice vrste treba mi neka od ovih koja ne raste visoko,da ima veliki procenat thc-a,nebitno je da li je indika ili sativa!Sto se tice boxa hteo bi da ga napravim naspram biljaka!Znaci hteo bi da mi kazete dimenzije,da visina boxa ne prelazi 90cm a sto se tice sirine i visine nebitno!U box bi zeleo da stavim 4-5 biljaka!Bilo bi dobro da stoje u 2 reda po 2 saksije!Takodje mi je potreban savet oko jacine sijalice,koliko kulera za PC da stavim,a sto se tice povezivanja to cu se snaci!Takodje treba mi savet od kog materijala da izradim i scime je najbolje lepiti foliju kojom se oblozi unutrasnjost boxa!I jos jedno pitanje!Moj box bi se nalazaio u Spajzu(ostava)Taj prostor je mracan,zimi nema grejanja u njemu i ima promaju(2 mala otvora)Prostorija je otprilike 3 m duzine i 1,5 sirine!Interesuje me da li je problem da se box nalazi tu zimi i da li bi to smetalo biljkama?I jos nesto ako nekoga ne mrzi mogao bi da napravi neke banalne skice u paint za box,sa rasporedom rupa za kulere...!Nadam pomoci i izvinjavam se ako je post malo opsiran ali hteo sam da skoro sva moja pitanja stanu u jedan post!
 
01.08.2012
1
0
0
31
Druze ja sam gledao po forumu za izradu boxova,ali meni treba savet koju dimenziju boxa da napravim naspram navedenih sorti i kolicinu biljaka koju zelim da sadim u njemu!Znaci sorte mi nisu toliko bitne jer nisam probiljiv!Meni treba savet koje bi vrste mogao da uzgajam sa tog linka a da ne rastu visoko,i da naspram tih vrsta napravim box!
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Brate, iz postova se vidi da nemaš pojma o pomenutoj problematici a skoro je nemoguće sve objasniti jednim postom.Ali dobro...
Box bi recimo trebao biti 50-50-90 ( d-š-v), u njega stavi HPS sijalicu od 150 wati, 2 manja venta upuh, 2 veća venta ispuh( ukoliko želiš koristiti PC kulere) ako ćeš veće ventove mogu i 2 i jedan obavezno da ti piri po biljkama.
U opremu bez koje se ne može, još spadaju mjerači temperature i vlage i još neke sitnice.Ako te stvarno interesuje, skontaćeš koje.

Što se tiče sorte...Sve vrste mogu biti malene/niske ako ih pravilno tretiraš/treniraš ali ako se baš moram izjasniti , uzmi Lowrider2 za početak jer ovi novi
automatici znaju biti prilično poletni.

Ovo ti neće biti od pomoći ako se ne hvatiš čitanja, jednostavno je preobimna materija.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Tema ide u graveyard pošto je bezidejna, ponavlja se i očito je da nisi baš dugo proučavao ovu tematiku. Savjete si dobio što se boxa tiće, a male biljke mogu biti i autoflower i indike.
Pogledaj si malo završene dnevnike uzgoja, a ima ih i aktualnih koji bi ti mogli koristiti. Interesantno bi ti moglo biti i treniranje biljke, a sve o tome naći ćeš u forumu uzgoj faq (neda mi se linkati, snaći ćeš se i sam).
 
01.08.2012
1
0
0
31
Naravno da nemam pojma kad sam nov sto se tice indoor,ali sto se tice outdoor tu imam vec 2 uspesne godine iskustva!Ovim svojim odgovorom si mi dosta pomogao!Pa bi bilo lepo ako bi mi odgovorio na jos par pitanja!Sto se tice lampe da li da uzmem jednu od 150w ili naprimer 4 komada a da imaju ukupno 150w i sta kazes za kombinaciju HPS i MH jer sam video da ima jedna lampa sa ovde dve vrste sijalica!Sto se tice vrste ovu sto si mi predlozio veoma je zanimljiva ali me interesuje tvoje misljenje za Easy Rider (Lowr 2 x Ak47)!I jedno pitanje sto se tice ventilacije!Ako gledam box od napred da li mogu da stavim sa leve strane boxa dole 2 venta da uvlace,a sa desne strane gore 2 venta da izvlace,i da stavim jos 2 venta skroz gore na "krov" boxa da duva dole na biljke?Znam da moram da testiram temperaturu i da po tome odredjujem kolicinu kulere u boxu ali me interesuje tvoje misljenje za ovo resenje!Inace hvala na trudu i odgovorima!
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Nema smisla kombinovati više HPS sijalica.To se radi sa CFL (štednim) sijalicama koje su u pravilu manje wataže.
Kombinacija MH/HPS bi bila idealna ali neće biti problema ni sa solo HPS-om.
Što se tiče Easy rider-a, ne sumnjam da je dobar.
Ono što sam ja naučio ovdje je da je growerovo iskustvo i posvećenost mnogo bitniji faktor za dobar i kvalitetan urod.
Što se ventova tiče, sa ovim bočnim si pogodio u sridu, to i jeste kao neko difoltno riješenje.Ali, ovi odozgo po meni nisu najsretnije riješenje iz više razloga.Ne izmišjlaj, stavi ih unutra, kao sav normalan svijet.
Vjerovao ili ne, nemam ni dana iskustva u indoor-u (ali ću imati najesen:dada), sve sam naučio ovdje.
Kreni polako, kad zapne pitaj i vjerujem da će sv e biti OK.
 
01.08.2012
1
0
0
31
nenash hvala ti na odgovorima!Na sve si mi odgovorio sto me je interesovalo!Postupicu onako kako si mi rekao!Samo jos kad bi mi odgovorio na ovo pitanje sto se tice prostora gde bi drzao box gde nema svetosti,a ni grejanja zimi upotpunio bi sva moja pitanja!A sto se tice admina zlo!Obecavam ti da cim krenem sa svojim boxom napravicu svoj dnevnik sa slikama od pocetka pravljenja boxa pa sve do berbe,da se iskupim za ovo sto sam trazio savete i ako "ima odgovora" na forumu!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ajd, imam malo volje pa ću pojasniti gdje si napravio grešku u koracima. Imaš cijeli pod forum koji se zove, vjerovao ili ne projektiranje prostora za uzgoj. Tamo otvoriš temu i predstaviš svoju ideju, pukneš koju skicu ili sliku i zatražiš savjete oko stvari koje ti nisu naj jasnije. Bez obzira na to postoje li odgovori već negdje, nebi ti nitko zamjerio. Jasno je kao dan da treba vremena za proučiti sve na forumu i na kraju se opet napravi pokoja greška. So what!? Tko radi taj i griješi. Eto, napravili smo taj dio foruma baš radi izbjegavanja početnićkih grešaka, ali ipak tražimo tu sitnicu koja se zove ideja. Moraš imati barem tu osnovnu ideju i predstaviti ju što kvalitetnije da bi ti netko mogao savjetovati što i kako dalje.
Ukoliko želiš da ti premjestim ovu temu u taj pdf. pukni koju skicu kako si zamislio to sve. Kažu da slika govori više od 1000 riječi.

Ps:
Što se prostorije tiće, sada je ok prema ovome što si napisao, ali zima ti neće bit dobar period za grow ako ne rješiš neko zagrijavanje tog prostora na barem nekih 10-15°C (optimalno iznad 15°C, sve ispod je donekle dobro ako je iznad 10°C, ali ispod toga ne valja). U boxu naravno mora biti preko 20°C dok je svijetlo uključeno da bi biljke napredovale kako treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.