Seed cracker, pomoc kod klijanja sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.390
27.881
1.098
Trøndelag
Posto imam nekoliko starih sjemenki (pod tim racunam 10+ godina) odlucio sam da napravim uredaj koji ce mi omoguciti da opna sjemenke pukne i omoguci visok postotak klijanja. Idea prvenstveno nije moja nego sam samo prekopirao sto se nudi online https://www.cannapot.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10140
Oni naime tvrde da ce svako sjeme niknuti nakon tretmana puknute opne. Posto mi je bilo malo bezveze dati 20€ sa postom, odlucio sam vidjeti sto imam kod sebe i pokusati izraditi svoju verziju. Koristio sam okruglo bukovo drvo 30mm promjera, moze i drska od metle. Drveni vijak sam uzeo od klinca (ionako ih ima hrpu :D) i izbusio rupu sa busilicom. Stolna busilica bi bila idealna ali uspio sam i ovako iz ruke. Navoj nisam narezivao nego sam izbusio rupu tek toliko da vijak stane u nju onako na knap i to je to. Nakon dva tri zavrtanja vijak si napravi sam navoj. Dolje se izreze prostor gdje cete ubaciti sjemenku i to je to. Nista komplicirano. Laganim zavrtanjem sjemenka punkne skroz lagano, cuje se lagani krc i to je to. Nista na silu ili jako stiskat nego skroz lagano. Sjemenka je puknula i stavljena u vodu na klijanje. Javim rezultat kako je proslo.

Evo iskreno se nadam da ce ovo biti od velike pomoci i da se i vi okusate u svojim radovima.

IMG_9682.jpeg IMG_9684.jpeg IMG_9685.jpeg IMG_9687.jpeg
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
:clap::big respect za ideju! Ovo ću da probam sigurno :D
Ne znam samo ako prvo provede 12H ~ 24H u vodi, koliko će olakšati, obzirom da bi morala da omekša opna, pa ne znam koliko da je stara :)
Ću probam i 'vako i 'nako :D
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.390
27.881
1.098
Trøndelag
@Tramontanac pa nemam pojma iskreno, i oni su samo stavili sjemenku unutra i zavrnuli. Nisam primjetio da su okretali na kant ali evo budem i to probao nekada. Kad vec pukne opna onda je svejedno jer ce vlaga sigurno doprijeti do sjemena unutra. Kada krene onda ce razvaliti ovaj ostatak sto je ostao.

@rastadreams nisam ali budem, ako bude ovdje uspjeh onda cu i klasicno probati jer u svakom stadiju mogu opet krcnuti menku ako sto krene krivo.

@Wendigo hvala drug, imam smisla i jedno i drugo. Ako ne zeli milom onda ce silom :D