Pomoc pri spajanju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.11.2014
12
0
1
pozdrav VUTRA ekipa....imam par pitanja ako se moze pomoc,,probao bi se stavit box,,, znaci box bi bio secret jardin d 90 (dimenzije su 90X90 i visina mislim 180),,, od materiala se ima ;one klasik vent cjevi za spajanje cool tube,,i ostale sitnice,te,SVJETLO ,,,dvije CFL od 200wati jedna topla druga hldna (spektar) te HPS od 400, e sad ima se mali cold tube onaj najmanji sto ima za uzet za lampe od 400 W znaci nije mu nesto reflektor to jest skroz je slab dva krilca i to je to,, e sad posto je za ovu vrstu boxa preporucljivo vise od 400 wat,, a i svjetla nikad previse
Probalo bi se stavit znaci ova jedna HPS od 400 u sredinu i ove dvije CFL 200W sa strana napravio bi se neki mali jednostavni reflektorcic od folije da nezaustavlja toplinu ispod,,,e sad to se zamislilo spojit na nacin cool tube na VENT TT125 (220m³/h - 280m³/h....) i ima se jos dva ona klasicna wc VENTA,, sad kad sam objasnio sta se ima ,i sta se zamislilo,
E SAD BI TREBALA POMOČ:::::;; kako to uspjesno spojit i dali ce bit problema sa strujom kad se spoji znaci HPS 400 dva CFL od 200 i ovaj VENT TT125 i vjerovatno jo koji manji vent,, kakav bi terebo osigurac oceli to bit puno struje za crpit((((jos bolje bi bilo dali se to moze usporedit sa nekakvom peci recimo na tri spirale tako da znam da nebi otislo u plameni stogod :) )


znaci nekako stavit ovu od 400 u sredinu i ove dvije ili barem jednu sa strane ,,jel kaze reflektor od cool tube je mali sa dva krilca kao always ulosci.,,
pomoc doobro dosla
HVALA

PS;;ispricavam se sad vidim da sam na pogresno mjesto stavio temu ,,trebao sam u pdf projektiranje,,,pa ako smeta nek mod prebaci,,,
 
18.11.2014
12
0
1
Hvala.... na brzom odgovoru,,,,, ali jedino me brine sto je stvarnooooooo premala coool tube ,mislim nije cool tube nego krilcaaa ,,, i bas se ima osjecaj da nece kvalitetno razbacavat svjetlo,,(provjereno)a sad nisam pri lovi da uzimam novu,,,,
zato sam mislio barem jednu od ovih CFLKI stavit ono unize sa starane da zakrpi di ima najmanje LUMENA,,,,(ima se mjerac lumena) mislim nemoze stetit ......


bil bio problem da neko preporuci kako spajat NABbrojo sam sta imam dva klasicna wc venta jedan 125 drugi malo manji,pc fan isto nekoliko,,, i onaj jaki centrifugalni,,,,koji mislim spojit na cool tube pa kasnje na filter u cvetu,,,,

mislilo se za pocetak da vegetira koji tjedan na cfl hladnom spektru i tad jos mozda dva tjedna na obadvije CFL od 200wat (JEDNA JE crvena druga bjela) nekako dok se jos moze kontrolirat temparatura i dok su jos male pa kad malo narastu prebacit na 400 i eventulano jednu spustenu 200 cflku,,,,,,

eto fakat bio volio da netko pomogne kako spojit kvalitetno sve to,,
zahvaljivam se....
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
evo vec kad kompliciras pa da ti i ja pomognem izbaci CT prodaj mjerac lumena i kupi si pravi reflektor i problem rijesen :) a sta kazes?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
18.11.2014
12
0
1
smak420 je napisao(la):
aj stavi slike te opreme
neam sad aparat,,al to je cool tube ovaj-
Cool Tube 125mm x 490mm

HPS klasicni 400 wat
CFL: Phytolite 200W CFL Grow i Elektrox 200W Bloom 2700K

reflektor onaj najobicniji

DIMENZIJE 500x400mm SASTAV Iz Stucco pločevine GRLO E40 DEBELINA PLOČEVINE 0.6mm TEŽINA 65g

VENT
PROIZVOĐAĆ Vents MODEL TT125 PROMJER 125mm DUŽINA 258,5mm VISINA 226mm TEŽINA 1700g NAPON 230V FREKVENCIJA 50Hz MOĆ 23W - 37W ELEKTRIČNA STRUJA 0,18A - 0,27A RPM (okretaji u minuti) 1950-2455 PROTOK
220m³/h - 280m³/h

MANJII VENT ;;;
PROIZVOĐAĆ Advanced Star MODEL VKO 125 TIP Cijevni ventilator PROMJER 125mm PROTOK 210m³/h NAPAJANJE 220V-240V MOĆ 18W FREKVENCIJA 50Hz TEŽINA 600g DUŽINA 90mm

I jos jedan onaj kupaonski promjera 100 ,,i sve za spajanje cjevi ,,i slicno.....



mario339 a najobicniji mjerac lumena nevrjedi vele,,
 

Gagiba

Aktivan Član
Koliko sam zakljucio tebe j*be taj reflektor opasno i to zato sto su mu krilca mala!! :)

Pusti brigu na veselje!!

Povezi ti to sve, pobodi semenke, zalivaj, neguj biljke i vodi racuna o njima i sve ce doci na svoje mesto.

Nijedan pocetak ne ide glatko a ni sve biljke ne uspevaju jednako dobro. Svaki grow je iskustvo za sebe. Opusti se samo i uzivaj u hobiju! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica
18.11.2014
12
0
1
kolko dugo mogu vegetirat pod cflom,,,( radilo se sa CFL vec al su bile svega 20ak dana pod vegom i odma na cvet)al me zanima kolko se moze iznjet vegetacija da neizoblici izduzi biljke znaci zdrava vega priprema za cvjetanje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ako ti se nisu izduzile biljke za 20 dana nece ni za 40 ;) ako se izduzuju verovatno je slabo svetlo za taj prostor. teoretski, mozes drzati u vege uz dobru rasvetu koliko hoces, dok ne prebacis na 12/12, u praksi, mozes drzati u vege par meseci ako skidas klonove. pozeljan je i neki trening, jer ako ce biljke da rastu u visinu donji delovi ce uvek biti sa manje svetla, skidaces zute listove i imaces "ocerupane" biljke sa zelenisom samo na gornjoj trecini :)
 
18.11.2014
12
0
1
hvala seeedman znam neke djeliove oko tog ,,neg mi se CFL cini preslaba za kvadrat,,,no nebitno IMAM DRUGI MALI PROBLEM
kad kazem mali bas mislim mali,,kad se uzimo cooltube zabunom se uzeo onaj za sijalice mannje od 400 wati tako da vrh tarulje se nevidi kad se stavi zarulja,,
ajajaja ,,,,ako budem stavio ovu cooltube izgubicu masu svjetla ako nexplodira jos cool tube ,,eee belaj
ma doce drugi..ako bi neko ovog mjenjo prodaja bezveze nije nesto skup nego mjenjo bi ga za nekoliko pc ventilatora onih vecih,tog mi fali a bezeze stoji skuplja prasinu,,eeee pameti