Presađivanje biljke, kada to mogu uraditi najranije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.04.2014
20
19
13
Ivana, vjerovatno si upravu za sve to sto si rekla ali to ne znaci da cu ja odustat, potrudit cu, dosadilo mi je stalno zvat likove sa upadima "imaš za cenera, imaš petaka za večeras" itd.. a bgmi nije ni jeftino svaki dan duvat.


Evo par slika:

1. Kada sam ih prebacio iz saksije sa cvijecem u casu: http://imageshack.com/a/img856/3476/t5io.jpg
2. Presađena prva: http://imageshack.com/a/img703/9772/7i37.jpg

Za drugu mi mrsko stavlajt sliku, ista stvar, pola metra odmaknuta.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Uvijek ista prica...premalo zemlje u čaši,ne kužim zašto ali svima mrsko napunit zemlju do vrha čaše...vidim i doslovno da se utapa u vodi....a i izdužuju se....
 
02.04.2014
52
54
18
prvo skloni te djubre , pa onda ako mozes isitni tu zemlju jos , kako mislis da ce se korjen probijat' kroz zemlju ,msm da je zemlja tvrda , ako vec zelis gajiti biljku , barem joj kvalitetnu zemlju nabavi , prije nego sto nesto uradis postavi pitanje , trazi savjet , svi ce ti pomoci , nemoj sam pocetnik si kao i ja , i ja sam na pocetku mislio da sve znam ,al qrac stari (sorry na izrazu) sve mi je propalo radi mog " iskustva " i ne slusanja iskusnijih govorim ti ovo da ti se ne dese stvari kao meni ;) Lijep pozdrav :)
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Hah,pa sto nabaca ovo djubre tako oko nje,ako bas oces sa stajskim sto nisi napravio neki lepi mix pa iskopao veliku rupu i lepo popunio
 
07.04.2014
20
19
13
Jack-Sparrow je napisao(la):
Uvijek ista prica...premalo zemlje u čaši,ne kužim zašto ali svima mrsko napunit zemlju do vrha čaše...vidim i doslovno da se utapa u vodi....a i izdužuju se....

U casi je bila sat vremena, samo zbog transporta, prije toga je bila u saksijama velikim ali nisam njih mogao nosat do sajta nikako haha.

U čaši je humus bio, nisam ga imao previše, samo 2 čaše, a mjesto na kojem je zasađeno, ispod nije tvrdo, iskopao sam prilicno duboko pa sam onda nasuo tu zemlju, a oko same biljke i korjena je humus iz čaše.Biljka ima direktnu suncevu svjetlost tokom cijelog dana.

Imam par pitanja:

A što se tiće ovog gnjojiva, čitao sam malo i neki ljudi kažu kako je dobro staviti gnjojivo na vrh zemlje, tako da kada pada kiša sve to ide u zemlju biljci, jel to uredu ? ili da ga maknem, mada ne vidim nista lose u tome, ipak je to prirodno i ne bi trebalo naskodit biljci, volio bih mišljenje ovih iskusiji, koliko trebam sedmicno da ju zaljevam i sa kolikim kolicinama.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja mislim da je to malo preintenzivno za tako mladu biljku, prije da ćeš je spaliti s tim nego da ćeš joj pomoći. Uh kako izgleda meni je zasmrdilo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
tortica1 je napisao(la):
:
A što se tiće ovog gnjojiva, čitao sam malo i neki ljudi kažu kako je dobro staviti gnjojivo na vrh zemlje, tako da kada pada kiša sve to ide u zemlju biljci, jel to uredu ? ili da ga maknem, mada ne vidim nista lose u tome, ipak je to prirodno i ne bi trebalo naskodit biljci, volio bih mišljenje ovih iskusiji, koliko trebam sedmicno da ju zaljevam i sa kolikim kolicinama.
tehnicki nisi nista krivo napravio, ali daj biljci lufta nek naraste do 20-25cm i onda moze taj sistem gnojenja.
ovo je ko da novorodjenoj bebi odmah dajes magarece mlijeko.
sto se zaljevanja tice, pusti ju namiru, ima zemlja dovoljno vlage a i kisa ce radit svoje .
miran si skoro do 1 maja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hide on bush
12.01.2014
21
19
3
hahahaha ovo je definitivno jedna od jačih tema na forumu,proplako sam od smijeha skoro :icon_mrgreen: ...

tortica1,,stari ti si legenda na kvadrat...moj ti je savjet brale, kad si se već toliko izj*** sa bagerima,gigantskim psom i trnjem da barem otvoriš dnevnik neki pa da s vremena na vrijeme ubaciš i koju sliju ako si u mogućnosti..onda ti ekipa može na osnovu tog dat neki savjet kako da se ophodiš prema biljkama jer ovako sve to visi u zraku, a ja ti najiskrenije želim da ti obije bude trebe i da ti svaka da polutku suhog..drži se rista i sretno!!! :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

Dream Master

Aktivan Član
20.03.2014
223
299
63
35
Hahahaha :D stvarno si carina "haaaj na meee"
legendarno :)

P.S. Neam ja problema sa tim u kraju jer sam sa svima gotivan ;)
Dok naprimer jednom ortaku pretio klinac da ce ga drukati mladjem burazeru xD
 

Evilmage007

Banned
Banovan
04.11.2012
234
137
43
31
Croatia
S starcima se lako odradi šema u vezi smrdulje,recimo moji nisu znali da imam veze s smrduljom sve do prije cca 2mj,a koristim smrdulju od svoje 13te godine(sad mi je 18 uskoro 19) i kad su moji doznali za smrdulju reko sam im otvoreno,ja travu pušim doklen god sam živ,to mi nemožete zabraniti a i uostalom ta ista trava koju vi svi zovete"drogom" nije droga nego je ljekovita i malo im pokazo videoe s HRT1(priča o konoplji) i tu su morali popustit :) Tako da sad iako živim s starcima sadim :)

Uglavnom Sretno u uzgoju!
 
17.05.2014
20
1
8
kad sam vec tu moram da pitam...imam biljku auto anubisa koja je za presadit...stara je 33 dana u vazi od 3l...u manjoj je vazi jer je bila spasavana sa sajta kad su je zivine izgrizle pa je ta bila jedina koju imam a morao sam hitno reagirat.Posto joj je tjesno stavit cu je u vazu od 7l nadopunit zemlju,pa zalit.Kontam da je pustim jos malo da se zemlja u vazi osusi jer koliko sam shvatio citajuci forume da je tako lakse presadit biljku.Jadnicka toliko je stresa prosla da je zelim sto manje dodatno stresirat.Svaki je savjet dobrodosao.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kakva voda polijem, to se ne radi.

Kada je zemlja u posudi 3/4 suha dvema prstoma drzis stabiljku kod zemlje okrenes naopacke
i izvadis, stavis u vecu pripremljenu posudu dodas zemlju okolo i zalijes.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Haha, kaže Sherman čeka da se osuši pa onda polije, pa čemu čekati da se osuši onda? Valjda ako se služiš logikom će se mokra vezati za rub a suha neće. Na suho samo okreneš kao što Cill veli i to je to ;)
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Što više puta zalijevaš biljku u teglici, to se više zemlja stvrdne svaki put kad se osuši, tom sam logikom išao.