Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
dolar ti je rekao da ta voda koja je iscurila ne pokazuje koliki je ph zemlje.Ja isto mislim da je tako jer ta voda samo prođe kroz zemlj u jako kratkom vremenu i ne može točno prikazati koliki je ph u zemlji.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
imaš mjeraća baš za zemlju ali mislim da se ne trebaš baš opterećvati s tim.Redovno zaljevaj s korigiranim ph kao što si i rekao i nebi trebalo biti više problema.Pripazi kod dodavanja gnjojiva jer ona većinom znaju jos malo spustiti ph .
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
CATFISH je napisao(la):
imaš mjeraća baš za zemlju ali mislim da se ne trebaš baš opterećvati s tim.Redovno zaljevaj s korigiranim ph kao što si i rekao i nebi trebalo biti više problema.Pripazi kod dodavanja gnjojiva jer ona većinom znaju jos malo spustiti ph .

licno sam primetila da gnojiva dizu ph u vodi
 
27.09.2011
36
1
8
36
e ljudi ja opet imam mali prob.Na vrhu biljke su mi se oklembesili listovi ali samo kada ugasim hps 250w.Temperatura je 26 stepeni,ph 6,1, a vlaznost neznam jer mi nije isporucen jos aparat.U boksu je dimenzija 80x80x120. Pleas help
A kada je upalim posle nekog vremena listovi se isprave
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
murcielago919 je napisao(la):
e ljudi ja opet imam mali prob.Na vrhu biljke su mi se oklembesili listovi ali samo kada ugasim hps 250w.Temperatura je 26 stepeni,ph 6,1, a vlaznost neznam jer mi nije isporucen jos aparat.U boksu je dimenzija 80x80x120. Pleas help
A kada je upalim posle nekog vremena listovi se isprave

verovatno nista strasno, ali ako oces konkretan odgovor postavi konkretnu fotku

@vutrovutric, verovatno preterujes sa vodom, a i ne znam sto gnojis tako malu i mladu biljku, gde zuris
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
pa dok se zemlja u posudi ne osusi, to ti pise na gomili mesta na forumu, ne treba stalno da je zemlja mokra, nikako, a i kada je suva na povrsini, vlazna je unutra, probaj zabosti prst uz rub pa proveri kakvo je stanje unutra, listaj forum, citaj, pogledaj druge dnevnike...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
murcielago919 je napisao(la):
Ok hvala na pomoci Power :ludak

pa sad, ako sam i tebi pomogao super, al nemam pojma kako ti izgleda biljka i koliko je zalivas, zato sam rekao da stavis fotku, moj odgovor se odnosio na post od vutrovutric-a kao sto vidis napisao sam to -> @vutrovutric, verovatno preterujes sa vodom, a i ne znam sto gnojis tako malu i mladu biljku, gde zuris ;)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
murcielago, ti u biti nemas nikakvih problema, normalno je da se listovi malo objese kad nestane izvor svjetlosti(sunce,hps,metal halide beslic).
a sa vodom mislim da 90% pocetnika pretjeruje,vjerojatno i ti.ja sam prosle godine isto pretjerivao.znao sam po cjelu noc ostavljat slauf svodom da curi na 10 cm do korijena.sva sreca da je zemlja bila jako propusna.
 
01.05.2007
10
1
0
35
Imam brzinsko pitanje , biljka raste ( vegetacija ) i pokazuje znakove viska N ( zubčasti dio lista , znaci rubovi se savijaju prema gore ) barem mislim da je visak N kako sam citao na forumu ... e sad problem je sto nije gnojena biljka jos , pa mi je sumljivo ... dali zna tko kako rijesiti problem ?