Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
negdje sam pročitao da se folijarno cannabis prehranjuje 2 sata prije paljenja svijetla i 2 sata nakon paljenja,da su joj tad otvoreni oni vragovi....nemogu se sjetit aaaaaaa "pore" hihihihi laž ili istina?!
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
help...

6 shit-ića, 29 dan vege...pre par dana pojavile se na par donjih listova fleke zlatne boje na samom rubu listova :



tri biljke pokazuju na listovima ove simptome, s tim da je na jednoj koja je najbliža donjem ventu najizraženije :



Supstrat je Jiffy Tref profesional NPK 16-18-20...Nismo ih đubrili uopšte, samo smo na svakih sedam dana davali Bio Bizz roots i Bio Bizz Alga-mic, aditive tj. ubrzivaće...pre desetak dana dobila je vrlo malo prirodnog đubriva od žare tj. koprive...Pomagajte, šta da se radi ?...Da li raditi fleš ?...Saksije su od 15l, napunjene sa otprilike 12-13L zemlje...Svetlo MH 400W, na oko 30cm od vrhova...



hvala unapred!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
m a n d o r je napisao(la):
negdje sam pročitao da se folijarno cannabis prehranjuje 2 sata prije paljenja svijetla i 2 sata nakon paljenja,da su joj tad otvoreni oni vragovi....nemogu se sjetit aaaaaaa "pore" hihihihi laž ili istina?!
To je istina, I biljka puno lakse koristi onda gnojivo, I ne 'jebes' ph zemlje...

A sto se tice ovih fleka, mislim da je u igri pretjeranost sa gnojivom, bilo samo koje je u zemlji ili aditivima za korijen, barem koliko ovdje vidim . Slobodno me ispravite.. jedini slucaj ovoga sam imao prosle godine sa afgan kushom, ali je moj slucaj bila pretjerano gnojivo, tj prevelika doza, I uzasno przenje tokom lheta od sunca.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pomagajte, šta da se radi ?...Da li raditi fleš ?
6) Vrhovi lista su smedji, zuti ili "mrtvi". Biljka opcenito izgleda zdravo i zeleno. Petiljka je mekana.
-> previse gnojenja (posebno previse dusika), prezalijevana, osteceni korijen ili nedovoljna prozracnost tla.

ili

4) Listovi postaju smedji ili zute. Zute, smedje (mrtve) mrlje, osobito oko rubova lista (koji moze biti naboran). Biljka je mozda previsoka.
-> nedostatak Kalija(K)

ili

Ako se problem pojavi SAMO na dnu ili sredini biljke, idite na #2.
Ako se problem javlja na vrhu biljke idite na #10.
Ako problem zahvaca cijelu biljku jednako, prijedjite na #6.


Brojeve od 1 do 10 mozes naci u mojem linku, a i nabacao sam slika pa usporedi... Slike su malo lose kvalitete, pa je sve moje nagadjanje.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
opa cupa je napisao(la):
Đorđ Magnezije vrlo efikasno mozes rijesiti sa Epson soli...tri spricanja po noci i rjeseno...folijarno znaci;)
Istina. znači prstohvat soli na 1 L i špricaj po listovima...ali...ništa sa ovim on riješiti neće osim eventualno "usporiti" tijek događaja.

Deficit magnezija nastaje ukoliko se korjen nalazi u vlaznom/hladnom/acidnom okruženju. Također ukoliko se biljke pregnoje, ukoliko postoje vece zalihe kalija, kalcija. ukoliko ih zaljevas sa vodom sa pipe a nisi ju filtrirao pa se na korjenu nakuplja velika kolicina kamenca. Tako se smanjuje apsorbcija magnezija i biljka je primorana uzimati iz sebe (listova)

Đorđ napisao si da ti je temp 28c? Dal je to konstantna temp ili temp preko dana' Kolika je temp po "noci" ? Ph kazes da je u redu pa necemo u tom smjeru ici.

Ako ti je pak temp oko 22 po noci, a niti si dodavao pretjerano gnjoiva, ukoliko ti je voda filtrirana, a korjen se ne nalazi u navedenom okruzenju onda ne tribamo vise govoriti o deficitu magnezija vec eventualno kako si i sma reka o deficitu Cinka Zn.

kako problema sa cinkom niakd nisam ima, nisma se previse ni interesira pa evo jedna mali isjecak sa neta:

Problems with Zinc being locked out by PH troubles

High ph, Low organic matter, High Phosphorus levels in the soil, and or lack of nitrogen.

Soil

Zinc gets locked out of soil growing at ph levels of 4.5-4.7, 7.5-9.5
Zinc absorbed best in soil at a ph level of 5.0-7.0 (Wouldn’t recommend having a soil ph of over 7.0 in soil) Anything out of the ranges listed will contribute to a Zinc Deficiency.

Solution to fixing a Zinc deficiency
Any Chemical/Organic nutrients that have potassium in them will fix a Zinc deficiency. (Only mixing at ½ strength when using chemical nutrients or it will cause nutrient burn!)
And any of the following nutrients will fix a zinc deficiency: Zinc sulfate, zinc chelated, or zinc oxides are adequate fertilizer sources for zinc. Or you can bury galvanized nails in the soil. (Make sure you take off the sharp point at the end to prevent roots from being damaged) Garden Manure, which is slow acting. Greensands, Cottonseed Meal are both medium/slow absorption as well.

Now if you added to much chemical nutrients and or organics,( which is hard to burn your plants when using organics) You need to Flush the soil with plain water. You need to use 2 times as much water as the size of the pot, for example: If you have a 5 gallon pot and need to flush it, you need to use 10 gallons of water to rinse out the soil good enough to get rid of excessive nutrients.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Vazno je znati kakav je Ph ...deficit Magnezija zna biti i ako je Ph ispod 6,5 obicno taj deficit nedolazi sam uz Magnezij najcesce bude i Kalcij taj koji radi probleme,znaci dolaze u paru........Zn je vrlo tolerantan na Ph osciliranja ..neznam ,obicno iznad 7,5 ph Zn se pocima javljati kao deficit......ustvari htjeo sam reci da uz Kontrolu Ph obavezno bi trebalo filtrirati vodu.Zvuci mozda pretjerano ali upravo taj kamenac uz Ph pravi najvise problema.i na koncu puno je lakse dati dijagnozu ako su te neke osnove zadovoljene.-Evo jedan jednostavni Coca Cola sistem sa filterom za kavu....
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
@cosanostradamus - kume ti si normabel/odgovor dobio u svojoj temi, još bi samo nadodao da eventualno pripaziš prilikom bilo kakvog pognojavanja da otopinom ne prskaš po listovima (oštećenja onih fan listova mi djeluju baš kao tako nešto). Biljci je novi izrast zdrav, nema straha. :)

Đorđ je napisao(la):
1366491544304.jpg
@đorđe - teško je nama preko slika dati točniju dijagnozu od tebe samog koji si i tamo i znaš točno što si radio ;)
Iz slika se da zakljućiti da je biljka općenito kržljava, ali kako može biti do vode ako je to izolirani slučaj samo na toj biljci, a druge biljke u istim uvjetima (zemlja, voda, svjetlo, prostor, vjerojatno i genetika) zdrave ko dren? Kakva je ta crna tegla? Jesi uzgajao prije u njoj? Moguće da pušta otrove neke u zemlju ili korijen ne reagira dobro na tu plastiku.
Svakako probaj sa gorkom soli folijarno, bez magnezija biljka ne može procesirati dušik i slabo vegetira.
Ja bi to svejedno i flushao sa čistom vodom pH 6.5 - presadio u drugu veću posudu - pustio 10 dana na miru bez ičega - pratio novi izrast. pozzz
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ukratko, sto manje radite s "kemijom" manje su sanse za ovo! Morate shvatit da kanabis nije tulipan ili ruza, to nije balkonski ili vrtni cvijet, I sva ova kupovna gnojiva poput valentina , substrala, plantelle it'd vise rade stete nego koriati.
 
08.03.2012
19
4
3
33
molio bi pomoć, večinu lišća mi počelo ovako sušit a neznam o čemu se radi
 

Prilozi

  • IMG_20130423_1146091.jpg
    IMG_20130423_1146091.jpg
    267,1 KB · Pregleda: 27
14.03.2013
7
1
0

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
zemlja je skroz ok i ako nisi ništa komplicirao i gnojio onda sigurno nije od toga, ja i dalje sumnjam na nametnike ali na žalost ne znam koji bi mogli biti jer nisam baš previše proučavao o njima (srećom nisam imao potrebe)....
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Razzy je napisao(la):
prije par dana sam uočio tragove i točkice na listovima
img016cr.jpg
Ovo bi mogli biti "leafminers". U ovom istom boardu imaš kompletan vodič, na kraju posta #4 opisan je i problem sličan tvom https://www.vutra.org/topic/9910-kompletan-vodi-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph/?p=220953
"Lisni rudari" zapravo larve/ličinke raznih muha/mušica - vjerojatno su dosta sitne pa se teško vide.
Više detalja pogledaj na stranici 58.http://books.google.hr/books?id=r9a9QZI9wnwC&pg=PT71&lpg=PT71&dq=leafminers+cannabis&source=bl&ots=rwljClhN2v&sig=nCrUVO44Lft1fGGtVCWTOFut1EE&hl=en&sa=X&ei=D19_UfmZPJHVsgbxi4G4BQ&ved=0CD0Q6AEwAQ (trebalo bi ti otvorit ako si logiran u google acc).
Pored nabrojanih rješenja, jednostavno priručno rješenje bi mogao biti i duhanski (nikotinski) čaj.
Pozdrav i sretno. :)
 
14.03.2013
7
1
0
danas se stanje pogoršalo, ima li koje drugo rješenje osim nikotinskog čaja? (pošto nemogu nabavit cigarete do četvrtka, a svaki dan je sve gore, strah me je da se ne prebace na druge listove)
 
08.03.2012
19
4
3
33
neznam šta se dešava s ovom curom...jedini problem može bit da je previše zaljevana...pa bi molio savjet iskusnijih šta misle o ovom, lišće je palo dole i mlitavo je...i da zemlja ima miris po nekoj kemikaliji...od gnojiva koristim konjsko gnojivo u briketima

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname