Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ovakvo sranje sam i ja imao @naduvan. Ni do danas ne kuzim sto se desilo, ali kod mene je najveca sumnja bila na gnojivo, jer od kad sam ih pognojio je sve krenulo nizbrdo... Pokusao sam spasiti, ali nije islo... A kod tebe je sve kako bi se reklo po PSu. Compo gnojivo je super - to nije, zemlja - e sad, neki dan sam procitao da iako je teramagma super zemlja, nepaznjom supermarketa (loseg skladistenja) moze ispati jaaaaakooooo losa. Provjeri ako ti zemlja iz vrece u koju si posadio smrdi i napisi koliko je stara (kad si kupio?)
 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
...kod terramagme bi trebalo pripazit tijekom kupnje da nema onu naljepnicu gratis(ona žuta), to ti kao daju neznam nekih 20% gratis a u biti te shebu jer im je stara zaliha
pa da je se samo riješe:))
 
05.04.2012
16
4
0
39
Znam da mi je 1 mozda 2 kapi palo na tu biljku,ali i jos jedna ima isti problem,procitao sam negdje da moze biti i zbog male vlaznosti jer meni ne prelazi 50%,uglavnom,prekjucer sam poceo stavljati hesi i biljke su mi se udvostrucile,ali jois uvijek me muce te 2 jer jedan se osusila skroz(mislim na dva lista samo) a ova druga je pocela i na svim listovima zutit i susiti se,dok su 3 odlicne. U vazi od 35 litara su i zaljevam ih svaki treci dan s oko litru vode.
Sutra mi dolazi ovlazivac zraka,pa se nadam da ce sve biti ok,uglavnom od 5 njih 2 su sa 3 lista,a cito sam da daju 33% vise,a jedna od tih je sa tim problemom.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
zemlja ne smrdi i kupljena je prije 3 mjeseca otprilike. čini mi se ok.
pošto su tri biljčice u tri posude - dve ista sorta, jedna drugačija (unknown sorte su) - mora da je do gnojiva problem pošto sam ih sve tri gnojio - ali jednu sam najmanje - pa je ta i najmanje smeđa...
možda je i do temp, al ne vjerujem jer nije viša od 35... zalio sma ih vodom s kojom uvijek zaljevam...
znači: listovi smeđi i suhi i savinuti prema gore, čak i oni mali koji su počeli iz vrhova rasti... neznam da li im možda fali kakav element?
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
nisam si odgovorio :)
to je pretpostavka, ali neznam kako dalje! dali je NPK problem - odnosno, da li trebam dodati nešto ili samo smanjiti gnojenje...
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
pero123 je napisao(la):
Pozdrav, evo da neotvaram novu temu , tu cu napisati .. kod dvije biljke javlja se problem .. moli vas da mi kazete sta nevalja , rupa je iskopana na jesen stavljeno kokošje đubre .. sve ostale biljke su super i fit , jedino me ovo zabrinjava, znam da nije ok sto su dvije zajedno , stavio sam neproklijane sjemenke unutra sa nadom da barem jedna izadje i eto sad su izasle obadvije .. mislim da im fali N al nisam siguran jer su jos u ranom stadiju i nisam vidio nista slicnog , a ako je kako moguce htio bi ih spasiti .. evo i slike..

http://img214.imageshack.us/img214/7179/dsc0034zt.jpg

evo .. oporavila se :D edit : zaboravio napomenuti da je sam ju zalio plantellom list .. 10ml na 2l vode.. eto.. i da .. tnx power
dsc0040rfk.jpg
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
poduzetnik je napisao(la):
evo slika neznam kaj je problem, pojavilo se na 2 biljke biljke

imam i ja isti problem u svom boxu na 10-tak listova .. negdje više negdje manje ..ugl na donjim listovima i par srednjih. postano i u ovoj temi stranica dvije nazad.. zemlja terramagma , ph vode 6.2-6.3, stare 30 dana u 9l potovima i nikad gnojene !. ct-udaljen cca 30-40 cm .. hps 400 .. vlaga 30-55% temp 21-28 c.. Pošto sam ulovio par letecih smradova i jednu gusjenicu sumljao sam i na štetočine ali nema ih više ... https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...rijenti-voda-flora-feeding-schedule-soil.html ovdje nisam našao odgovor ocito je nesto drugo ! ..

A nisu baš ni prezalivane ... u pocetku razmak 4-6 dana po cca pola litre na 9l ... a vjerovatno nije ni ph vode jer zadnjih 15 dana otkad je ph reguliran problem se ponavlja...
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
eto, hto sam pomoci, ali i ja imam problem sa biljkom

trazio sam kod Kalija pod onim postom u njegovom potpisu sa super detaljima o bolestima, ali nisam nasao nista slicno ????
pa ako neko ima neko resenje ?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Dajte molim vas nemojte se zaletavati pred rudo.

Dino, daj izvadi tu biljku na ebenih 5min pod normalno svijetlo i slikaj ih pod normalnim svijetlom jer nitko ozbiljan ti nece nista reci kada slike ne valjaju jer su slikane pod HPS.


Slika mora biti cista i mora se dati zumirati, sve ostalo su naklapanja. A vi recite kaj ocete :)))
 
19.05.2012
9
0
0
38
Pozdrav ekipa,

evo bacih se u jedan indoor grow i trebalo bi mi par savjeta vas iskusnjara. Ispričavam se ako u nekom djelu posta potežem već prožvakane teme, dosta sam čitao forum i puno mi je pomoglo, ali ipak me interesira vaše mišljenje o konkretno mome growu.

osnovni info: 1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
Iz sjemena, Big Bang 4 kom, 1 nepoznatog podrijetla.
2.Koliko su stare vaše biljke ?
5 tjedana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
20-25 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
3 – 7 litara
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
Humofin , prirodni humusni treset
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
Kišnica svako 2-3 dana, po potrebi
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
Nažalost neznam.
Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
Jednom pognjojeno sa Hesi Bloom Complex, NPK 4-3-5
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
Zadnjih 10 dana Sylvania GroLux 400W.Prije toga 5 fluo tuba 5500 lumena sve skupa. Svjetla gore 24/7.
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
40cm
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
27-32 C
13.Koliki je ph zemlje ?
Prije tri tjedna PH 7,31, EC 0,341
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
Ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
Ovo mi je prvi ozbiljni indoor grow.

Znači radi se o 4 biljčice Big Bang-a 1 jednoj nedefiniranoj (sativa ali totalno vulgaris domestica :D) kojima je sada 36 dana i na 24satnom su režimu svjetla 35 dana.Svjetlo je Sylvania GroLux HPS 400W. Upuh vrši ventilacija (upuh 140 m2/h) ispuh jedan isti takav. Cirkulaciju zraka unutar boxa izvodim običnim kućnim ventilatorom.

Box je 1,5m2, visok 2 metra (malo visina jebe situaciju al što je tu je). Lampa je postavljena na 40 cm od vrhova.


Pogledajte prilog 1816ovdje me malo brine to što vrhovi novih listova pokazuju žutu diskoloraciju to tu je big bang, u posudi od 7 litara, jednom pognjojeno sa minimalnom dozom hesi bloom complexa

P5180158.jpg .--- >ovo je vulgarna nepoznanica...vrh joj je odrezan nakon 4 para listova (greška čini mi se al eto) na slici se ne vidi najbolje, ali novi list je dosta žut i slabo se razvija...po onome što sam čitao ovdje čini mi se kao nedostatak Fe uzrokovan previsokim ph zemlje... al vjerovatno sam totalno u krivu :D

P5180163.jpg nisam siguran primjeti li se na slici ali listovi nekih biljaka pokazuju žućkaste pjegice i mrljice i isto tako promjenu boje uz rub lista.radi li se o nekome nedostatku ili postoji šansa da ih žarulja prži (mada sumnjam sa 40cm)?

Uglavnom ekipa, zahvalan sam na bilo kakvom savjetu koji će mi pomoći da svoj mali grow privedem sretnom kraju. Najviše me interesira da li mislite je li problem prevelik ph zemlje i na koji način da ga korigiram? hidrogen? otopina limunske kiseline? ili nešto treće/profesionalnije?

živ'li
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
slabo se vidi kada je fotkano pod hps-om, za takve detalje o kojima pricas moras fotkati po dnevnoj svetlosti... vulgaris izgleda prilicno sjeb***, malo sam skeptican po pitanju tog "prirodnog humusnog treseta", ne znam o cemu se radi, ako je jak po sastavu nisi trebao gnojiti tako rano... mislim da je bespotrebno furati 24/0 cak i da su automatici a nisu, biljke treba malo da odmore... sretno dalje