Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Ako si siguran da su biljne uši možeš najednostavnije i najjeftinije zaprašiti Neopitroidom.On će ih sigurno uništiti,a ako ne pomogne onda su najvjerojatnije neki zeznutiji nametnici.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Brate to je to:dada
da kupujem to neem ulje ili ......?
Mozda je nedelju dana cvetanje,reci neki insekt. ako znas.
Najvise me brine sto je jabuka pored bas napadnuta,kontam da mora biti neki sistemik,karenca je nebitna ,jer cvetace jos dugo dugo dugo....neka je ljuta sativa.To neem ulje mi se svidja samo hoce li delovati?
PItam se PiTAM sE piTam sE


Skoro da zaboravim
Opevacu te u dnevniku kao niko,samo daj lek
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Kad pronadem nesto sto djeluje protiv te male gamadi za trajno javim ti ...nemam neem pa neznam kako djeluje ,citao sam u par dnevnika da su spricali s time i nisu se vise spominjali spideri sad da li je potpuno pomoglo ili se vise nije obraca paznja na njih to ces mi to reci ako ga kupis i pospricas :) ...a valjda je pomoglo ...imas u mom dnevniku sta sam ja radio ,nisu nestali ali kupio sam im oko 3 tjedna skoro da rastu u miru dok je dosla nova navala ,ja sam sad pregazio 40 dan cvjetanja tako da meni ostaje jedino voda sa malo tekuceg sapuna i spuzvica...ako ces spircati sa nekim insekticidom za njih pa pospricaj i jabuku ionako ce ti ostati pun k... mjesavine jer vecina ti daje omjere na 10l vode.:vb_wave:
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Pregledao sam galopirajuci dnevnik pocetak kraje i extra je,svaka cast,ali o bubama nisam nista nasao.Jos uvek nisacim nisam prskao,sve cekam neki konkretan savet ali saveta nigde,probao sam neke clanove i preko pm pitati za savet ali opet nista.
Biljka lepo napreduje,vodim dnevnik sa slikama(terasa lst),postavio sam problem u pravu temu,doktor creative postavio diagnozu pre 15 sati,i od toliko biljkoljubaca gde sam i ja ,svi srca kamenoga ha ha aha(a sad jedna pe sma sma sma),ocekivao sam pet resenja minimum za mene i buduce growere sa istim problemom,ajde kopriva,to svi znamo,potopicu je veceras(valjda ima da se nabere negde),kontam dobra je za sve,ALI
OVO JE "LEP" konkretan i cini mi se cest problem u grovanju(za drustvo u co sku sku sku)
prihvatam sve recepte i savete u moj dnevnik ako mislite da ce lljudi lakse naci savet u njemu.
POZZZZ
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
creative je napisao(la):


ovako izgleda list kojeg su napali spider mitesi...najvise mi slici bas njima ...pregledaj dobro biljku pa probaj usporediti :wave:

evo ga problem

hvala doktoru creative
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Bas sam i ja na to mislio ali nisam bio siguran, biljka je u cvetanju ali tek neke 2 nedelje, gnojim plantelom cvet svako cetvrto zalivanje ali izgleda da cu poceti malo cesce da gnojim. Hvala za link ne znam kako nisam nasao ranije tu temu da sam znao za nju nebi postavljao pitanje ali za u buduce znam gde da trazim. :)
 
28.08.2012
5
0
0
79
Meni se pojavile rupice na liscu, pomagajte. Nema ih mnogo ali cini mi se da ih je sve vise i vise... Outdor, prihranjivan svaki drugi, treci put kemirom za vegetaciju mislim da je kemira 2. Gledao sam forum i najvise mi lici na nedostatak kalcija ali je razlika da su kod mene bukvalno rupice na liscu...Sta kazu iskusni groveri, sta ovo moze biti!?

DSC00365.jpg
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nije nedostatak nego višak nametnika...

kupi neem ulje i prskaj ih više puta kroz par tjedana pa ćeš vidjeti je li se zaustavilo širenje. i obavezno prskaj s donje strane lišća, ako prskaš samo sa gornje onda nisi ništa napravio...
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Pozdrav, imam jedno pitanje na koje ne uspeh da nadjem odgovor na forumu.
Naime, prvi put mi se desava da listovi imaju vise od sedam "prstica"...neki listovi ih imaju po 9-10.
U pitanju je Northern Light koji sam vec odgajao i nisam imao ovakvih iskustva.
Da li je ovo razlog za brigu ili ne?
Hvala...Zhiveli!
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
PicVajZ je napisao(la):
Pozdrav, imam jedno pitanje na koje ne uspeh da nadjem odgovor na forumu.
Naime, prvi put mi se desava da listovi imaju vise od sedam "prstica"...neki listovi ih imaju po 9-10.
U pitanju je Northern Light koji sam vec odgajao i nisam imao ovakvih iskustva.
Da li je ovo razlog za brigu ili ne?
Hvala...Zhiveli!

brate ako je biljon zdrav nek ima i 12 bole te patka
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
PicVajZ je napisao(la):
Pozdrav, imam jedno pitanje na koje ne uspeh da nadjem odgovor na forumu.
Naime, prvi put mi se desava da listovi imaju vise od sedam "prstica"...neki listovi ih imaju po 9-10.
U pitanju je Northern Light koji sam vec odgajao i nisam imao ovakvih iskustva.
Da li je ovo razlog za brigu ili ne?
Hvala...Zhiveli!

ako pogledas slliku vidjet ces da je ova biljka nakon pocetka cvjetanja terala samo listove sa 5 krakova pa vidi sto je ispalo iz nje ..kako ti kaze smoke sve 5 samo sibaj dalje:vb_wave:
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Hvala na odgovorima.
Trazio sam po netu i izgleda da ovo nije tako neuobicajna pojava, te da ce sve biti u redu.
Zhiveli!
 
03.06.2012
34
1
0
30
Bok ljudi, prvi mi je outdoor, ima u njoj skoro pa 6mj.
Zaljevam je svakih 2 dana kad se zemlja osusi, bubo sam je svaki tj s 1 dozom Plantella cvet.
Nikad prije nikakav problem, mali mozda u prehrani prije 2mj. Sve odlicno islo evo do prije 4 -5dana.
Prvo su od dna poceli listovi zutit, susit se i izvrcat..
Pa je krenilo po cijelo biljci, svi Fan Leafovi su poceli zutit i susit..
Kako sam cito negdje da nevalja ostavljat izumrle ili ti ga bolesne listove na biljci jer trosi energiju onda na list umjesto na cvijet pomalo sam ih poceo skidat,
Al sve je bilo gore i gore, jucer sam je kompletno ogulio sve listove koje sam vidio da imaju priblizno neki problem.
I evo to danas ovako izgleda : Nemogu uploadat.. neznam sto se dogadja sa serverima, ugl ostale glavne grane sa cvijetovima po njima i vrh, sa glavnim listicima donekle zdravim...

Evo slika kako je prije bilo :
Sa liscem: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Sa bolesnim liscem: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Druga stvar, sto se usput dogodilo sa liscem, sve dlacice po granam i cvijetu su naglo posmeđile i poprimile svijetlo smeđu boju.
Sad mi stvarno vise nista nije jasno i volio bi da mi moze neko razjasnit o cemu se radi, sta sam krivo uradio sta se moze popravit, da li da uopce ista diram. Ili je to mozda prirodan proces? Prvi mi je put nista mi jasno vise nije! :bale
Evo i par slika povezano s dlacicama:
Kako to danas izgleda: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting, ( nece mi uploadat nove slike, al uglavnom sve je smeđe.. a znam da se po tome ne gleda da li je gotova ili ne.. )
Prije 4 -5dana: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Nadam se brzim odgovorima, hvala unaprijed ! :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Filaaaa s biljkom je sve u redu,cvijeta i normalno je propadanje lišća,možeš malo ohladit s gnjojivom i pazit na zaljevanje i sve ce biti uredu...treba joj još vremena nije gotova...ali nemaš nekih vecih problema,samo nastavi