Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Sto se mene tice nema tu nekog prevelikog problema,biljka ti je u podmakloj fazi cvetanja pa samim tim i zute listovi. A sto se tice tih dlacica koje spominjes,to su trihinomi i trebas biti sretan sto su postali smedji,znaci da se berba blizi :)
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
fudjika je napisao(la):
Meni se pojavile rupice na liscu, pomagajte. Nema ih mnogo ali cini mi se da ih je sve vise i vise... Outdor, prihranjivan svaki drugi, treci put kemirom za vegetaciju mislim da je kemira 2. Gledao sam forum i najvise mi lici na nedostatak kalcija ali je razlika da su kod mene bukvalno rupice na liscu...Sta kazu iskusni groveri, sta ovo moze biti!?

Pogledajte prilog 2577

Spidermiti. Zavisi koliko dugo ti je u cvijetu. Ako se bliži kraj, u roku od nekoliko dana, max tjedan, ne radi ništa. Prskanja bilo kakva ti mogu sjebat urod. Ako nije velika šteta sa lišćem, znaći 4-5 listova, ne zamaraj se... :samoja
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
pa ne deluje mi da je lampa preblizu a izgleda kao spaljeno... ne znam kako greje taj cfl 200 nisam ga koristio, hps 250 ide na 30ak cm od biljki, eventualno digni jos malo lampu, mozda na 20ak cm (jesi merio temp. u visini tih listova)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ma to je nesto sa zemljom verovatno...ili PH ili neki element te jebe...
jesi li ih 'flushovao' ? ne verujem da je CFL nemoguce mi je da ih toliko przi...meni je HPS 250w na oko 15-20cm i sa dobrom ventilacijom nemam problema..
proveri temperaturu za svaki slucaj,al' mislim da nije to...pre ce biti PH zemlje il' tako nesto..
meni su u jednom trenutku bukvalno stale sa rastom,stanjile se,poceli zuteti listovi-ispalo da mi je PH otisao u kiselo mnogo,posle flusha...LUDILO,kakva promena...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
sjebextebrex je napisao(la):
Pozdrav svima!
Ovakvo je stanje:

Iznad njih je CFL 200W...
spaljeno?
Po izgledu oštećenih ali i ostalih zdravih listova rekao bi da nemaš posebni ventilator da ti miješa zrak po boxu. Jesam li u pravu?
 
10.05.2012
13
2
3
35
Nemam...Boks mi stoji otvoren preko dana pa sam mislio da nije toliko potreban :icon_redface:
Znam da je ventilacija jako vazna, budala sam sto nisam odradio kako treba, sredicu to.
I jos jedan problem kod donjih listova:


Zalivam svaki drugi dan,ukupno 1l vode na dve saksije od 10l i jedna od 5l.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
manje zalivanja,jednom u 4-5 dana,pa i vise,ti je dosta na te saksije..naravno,zalijes dobro,da prodje malo na dnu..
a vent obavezno,inace ....listovi MORAJU konstantno dobijati svez vazduh..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Kolko sam ja skuzio, automatici vole gnojenje vec oko 2. tjedna. Poslije 3. tjedna pocnu pokazivat nedostatke.

Pognoji ih, mislim da ti je to rijesenje. Vec 30 dana su na suvom hehe.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
oprez je napisao(la):
Pozdrav ljudi,
Biljka (automatic) je stara cca 30 dana i do sada je bilo sve ok. Jos nisu gnojene.
Dijagnoza?
Svaka biljka iz sjemena prvi tjedan živi na kotiledonima + recimo tjedan da korijen konkretnije popuni teglu i krene uzimat nutrijente. Dakle od zemlje živi tek cca 15dana, teško da je neki nedostatak ako je zemlja kvalitetna. Koja je zemlja uopće u pitanju i kolika je tegla? Uslikaj nam i cijelu biljku i zahvaćena mjesta bliže. Ako te simptome pokazuje samo na ponekom starom listu, ne bi se previše brinio - zasad. :)
edit: nakon novih slika izgleda mi kao visoka temperatura, ako si siguran da ti je dobro rješena cirkulacija zraka po boxu (naročito u gornjem dijelu ispod lampi) onda eventualno može biti nedostupnost/nedostatak mikroelemenata što Kali govori. :)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
sada nemam aparat, slika poslije. inace biljka izgleda zdravo, lijepa i zelena boja lista osim tih mjesta di izgleda spaljeno. zemlja je composana a posude su od 5-6l. Sumljam da im fali hrane jos. Izgleda kao da je spaljeno (hotspotovi) sto nije slucaj posto je box mat bijela boja. Ne zahvaca stare listove vec novije, ali sam primjetio samo fan listove.