Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Koliko sam ja uspuio vidjeti na slici, ovo krenulo od gore?! Nedostatak mikroelemenata. Mg+Ca. Vidis kako ti vrhovi lista svijetle?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Uuuu, da, Ca za pocetak, a kasnije Mg s njim.
Nije zakljucano, nema ga. Reko si da jos nisu gnojene. E, pa pocni.....
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Od gnojiva imam hesi bloom (i P+ za kasnije)..jel dovoljno ili treba sta jos dodavati (u vezi Ca)?
Nadam se komentaru jos kojeg vutroljupca..(thx Kali)!
 
26.10.2011
47
1
0
44
uslovi su bili katastrofalni velike temperature losa ventilacija voda izmedju 6 i 7 ph (veliki novcani izdatak) za ph-metar :( zemlja growemix trebala bi biti idealna navodno mesana iskljucivo za ovaj hobi ali listovi su stalno savijeni kao na slici... gnoivo nije korisceno zbog straha da je ne unistim trudim se maksimalno ali i slabo cveta.... mislio sam da je neko imao slican problem. da saksija je od 4l zalivam normalno.stale biljke su prezivele ali ni jedna nema vise od jedne grane...zapoceo sam dnevnik nove ture kako bi u hodu pokusavo otklanjati probleme jer da bi iscitao ceo forum treba dosta vremena ponekad i prezivim isti problem kao neki clanovi ali uglavnom srecom retko mogu da se setim u kojoj temi sam video problem pa idem ispocetka listam stranu po stranu.evo slike svih biljoza [IMG=http://img28.imageshack.us/img28/7613/20121115211516.jpg][/IMG]

ps:svaki vrh je jedna biljka :(
 
15.11.2012
6
2
3
37
slap-jack je napisao(la):
da ne otvaram novu temu, postavit ću pitanje ovdje.....
također imam problem s liščem, stari listovi mi se suše, jedan po jedan.... danas su počeli i mlađi..... kaj bi mogo bit uzrok tome?
evo slike:


Problem sa liscem mogu biti iz puno razloga.
Neki su:

-zemlja iz koje raste biljka nije dobra (to je nesto najosnovnije i to moze da ti stvori dosta problema kod gajenja biljke ako nemas potrebno iskustvo)
preporucujem ti da prvo pogledas to, takodje se odnosi na sve ono sto stavljas u tu zemlju kao i da zemlja nije isuvise hladna i vlazna

-ako ti je biljku kojim slucajem uhvatilo jako sunce

-ako ti je mala biljka i listovi padnu nadole, to moze da znaci da se smrzla,tojest da je temperatura oko te biljke preniska za njen razvoj

-razne zivotinjske vrste koje takodje obozavaju ovu biljku i dolaze povremeno na nju:

*ptice
PRIMER:
ja sam svoju biljku jednom izneo van kada je bio topao letnji dan i nisam pazio na nju, golub se pocastio njenim listovima, medjutim oni nisu pozuteli skorz, vec samo odgrizeni krajevi, nastavila je da se dalje razvija ali previse sporo"
*crvi
PRIMER:
prilikom presadjivanja proklijale i odrasle biljke u novu saksiju, u staroj sam naso - u njenoj zemlji, ucaurene crve
*pauci
PRIMER:
jednostavno sobni pauk je dosao i nastanio se da zivi na biljci, ispleo je svoju mrezu po njoj, morao sam da ga uklonim
*muve
PRIMER:
isto je bio letnji dan, biljka je bila na terasi, od one silne topline je pocela da ispusta jak miris, nakon nekog vremena bila je prekrivena muvama, ali sam na svu srecu video to na vreme i vratio je unutra.
ostao je poneki "crni" trag na listovima

Medjutim, gledajuci ovu tvoju sliku rekao bih da ti imas problema sa vodom + zemljom

Sve ovo sto sam naveo gore znam iz licnog iskustva.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
minimall, ja mislim da ti je to do velike temperature (ako mislis na uvrnute rubova listova prema gore). Ne izgleda ko nedostatak ili visak gnojiva znaci da je i ph OK.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Prije je bio problem u ph! Pogledaj link u mojem potpisu i usporedi, a drudi post je spaljena od nutrijenata! Desilo se i meni, a i k tome isto tako mozes provjeriti to na isto linku. Slika ima puno i bas mi je bezveze sto sam to sve prevadjao kad netko dodje s tako ocitim problemom (ne da je ili je ili nije), nego iz prve ti velim da je... Previse nutrijenata. Pogledaj i zapamti link!
 
26.10.2011
47
1
0
44
hvala druze video sam ja vec to i svaka cast! samo problem je naci gde sam sta procitao..sve biljke su bile pod istim rezimom pa sam preventivno uradio flush a sta da radim sa ovom na slici ako neko ima neku ideju ili kanta
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
Drugari meni treba pomoc, biljka je vec stara 2meseca, u fazi vege je, 18/6 bila je vec 2x gnojena u razmaku od 14 dana, zalivam svaki 4 dan, ph regulisem... koristim plantelu list, prvo gnojenje je bilo sa 1.3 doze a drugo sa 5ml umesto pune doze 7.5ml/1l, imam problem sa nedostatkom azota, donji fan listovi mi zute, pa sta mi savetujete da odradim ? flush ? pa da pognojim ili koje gnijovo da nabavim sa vise N ? hvala
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
El_Vato je napisao(la):
Drugari meni treba pomoc, biljka je vec stara 2meseca, u fazi vege je, 18/6 bila je vec 2x gnojena u razmaku od 14 dana, zalivam svaki 4 dan, ph regulisem... koristim plantelu list, prvo gnojenje je bilo sa 1.3 doze a drugo sa 5ml umesto pune doze 7.5ml/1l, imam problem sa nedostatkom azota, donji fan listovi mi zute, pa sta mi savetujete da odradim ? flush ? pa da pognojim ili koje gnijovo da nabavim sa vise N ? hvala

prebacuj to na cvetanje ,mislim da oni skroz dole listovi traba da otpadaju odradili su svoje tako je bilo kod mene moje su bile 50dana u vege.trebao si odavno tamo kad je bila 25 do 30 dan peglati punu dozu.sta si ceka da pocne da se susi ili... jednom nedeljno gnois.tako da odma cim dode vreme za gnoit punu dozu obavezno.

daj sliku!!!!!!