Problemi sa kratkotrajnim pamcenjem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
pamcenje mi je u totalnom qurcu vrc godinama, al opet evo 17g staza pusenja, a pretjeruje se zadnjih 15h.. Ja se bojim da je to kod mene nepovratno oslo u k... spalila me vutra vise od bilo kakve kemije...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: askisss and Nogud

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Nemam fotografsko pamćenje ali imam fotoaparat :thumb:... sve na mobitel i na ploću za marker onu.
 
10.10.2016
3
1
3
30
Ja sam prestao pusiti travu jer tipa kad se naduvam ja sve zaboravim,skim sam bio, gde sam bio sta sam radio iako brat je sve vreme bio samnom to mi se desi kad prestane dejstvo.To mi se desilo 2 puta otkad sam imao tesku povredu glave pre mesec dana jedva sam ostao ziv.Plasim se za sebe pa sam je prestao na neko vreme pa cu posle videti kad odradim skener glave i neke analize krvi jer ovo nije zajebancija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Moj je problem sa vutrom sto ne shvacam ozbiljno posao sto radim nisam dovoljno fokusiran. To mi je se počelo dešavati kako sam počeo duvati evo prestao sam ima 1.5 mj i izgleda se vraćam u normalu.
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Iz mog iskustva to sa kratkorocnim pamcenjem mi se desavalo samo za vrjeme dok sam stalno bio napusen tipa u srednjoj skoli od 8 ujutro pa do 11 navecer dok ne legnem spavati . Mislim da je to iskljucivo bilo naravno radi pretjerivanja a i ono koji kur.. mozes i razmisljati kada imas 15 godina u guzic a prije skole vec przis topa . Isto tako iz mog iskustva govorim da se nakon duze pauze mozak regenerira i stvarno bez posljedica , govorim o konzumaciji od 10 godina 0/24 , pa eto prije mjesec dana diplomirao , radim , imam curu normalan zivot :) Da sam naprimjer 10 godina u istim omjerima pio alkohol , siguran sam da danas nebi znao ni komunicirat s ljudima a kamoli nesto zapamtit i obaviti . Malo sam otisao preopsirno ali poanta price je da mislim da trava ne steti toliko koliko ljudi pricaju , vise steti alkohol i ostala sinteticka sranja koje ljudi unose u sebe . Danas si zapalim navecer nakon svih obaveza cistaka 0,2 g i pamtim ko znanstvenik :p A i mozak je misic , treba i to trenirati , ako o nicem ne razmisljas po cjele dane i tako godinama , nemoj se cuditi zasto nis ne pamtis hahahah :) A i ono kome ne pase i ko ima bilo kakvih problema neka ne pusi i sve rjeseno :) Svako radi kako mu pase , ako mislsi da ri steti nemoj konzumirati :)
 
30.10.2016
20
4
3
33
Imam prijatelja koji ima problema sa pamcenjem od kad pusi travu,neznam dal sere,nebi mu bilo strano al primjetio sam da se pocne svađat oko necega te nakon 15 sekundi rasprave se ne sjeca oko cega je pocela rasprava
Jeli to moguce od trave,trebam li se bojati?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Short term memory loss. Najnormalnija pojava dok je pod utjecajem/naduvan :) Cesto se desi da u sekundi izgubis misao ili zaboravis sto si uopce htio napraviti, reci..... ili zaboavis na sto si mislio pred 5 sekundi :D
Ne trebas se bojati. Puno ljudi kazu da su "glupi" dok su naduvani. Nismo glupi nego zaboravimo 10 puta u 10 sekundi :)
Kad se otrijezni, vratit ce se sve u normalu.
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
od kad pusi travu
Jedno je pusiti travu a jedno je biti napušen cijeli dan i cijelu noc :) kod ovog drugog naravno da ce covjek imat neke poteskoce kao pamcenje ili koncentracija ali da se otrijezni sve bi mu se unormalilo..na otrijeznit ne mislim da prestane držat nego da živis tjednima ,mjesecima bez trave.. da je trava opasna za pamćenje pola nas ovdje se nebi sjećalo kako se zovemo :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
Short term memory loss se i meni dogada kad zapalim jednostavno zaboravim nesto sto sam htio ispricati, al mi je zato zanimljivije sto se sjetim nekih dogadaja iz djetinjstva kojih se ovako nikad ne sejcam nit bi mi pali napamet pa mi to bude zanimljivo uvjek.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
.........a tek kad krenem izvaditi nesto za jest iz hladnjaka pa odem do njega otvorim zatvorim i nemam pojma sta trazim!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Moje misljenje je da je to sve do takozvanog ''multitaskinga" Ako me skontate na sta mislim.

Meni se cesce desava, ako krenem po nesto u drugu sobu i do tamo mislim o stotinu nekih stvari, zatrpam mozak i zanemarim prvobitnu misao. Kod mene je ta fora. Kad sam strejt, i idem po nesto onda mi je samo ta misao u glavi.

Jer kad si high u glavi ti se samo otvaraju ideje "Sad cu ovo, pa mogao sam to" itd i kad treba neceg da se sjetim, prije mi dodje misao "ma ne da mi se sad o tom misliti" i tako ostane.

Memorija je tu, samo zavisi koliko ti se da kopati kad si naduvan.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Evo laicko-znanstveno objasnjenje.
Kratkotrajna memorija funkcionira slicno kao RAM u kompu. Dok radimo i mislimo, sve prodje kroz nju i ostaje cca 30ak sekundi. Mozak odbaci nebitno, a bitno pohrani u long term memmory.
Cb1 recpetori na koje se vezu kanabinoidi/thc nalazimo i u hipokampusu, centru za memoriju. Jednom kad se thc veze za te receptore, on postaje gazda :D On odlucuje kada ce koju misao odbacit i kada ce se na koju fokusirati.
Zbog toga smo nekada jako fokusirani i kreativni dok smo naduvani cak i prema nebitnim stvarima, a nekada zaboravljamo ono sto bi trebalo ostati u tom trenutku.
 
Poslednja izmena: