Problemi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.05.2015
65
16
18
36
weeducation.co
Imam jedno pitanje u vezi vode. Negdje sam procito, ali ne mogu vise to nac. Uglavnom ako voda iz vodovoda odstoji dan, pa onda s tim zalijevam, da li joj se pH poveca il smanji? Ili da se ne zamaram tim u outdooru?
 
19.05.2015
65
16
18
36
weeducation.co
Evo mene opet. Znaci listovi mi poceli zutiti, kao da fali dusika(to ostavljam iskusnijima da vide).
Info: 22 dana cvata, zalijevalje svaka 2 dana kad je zemlja suha, gnojenje svakih 7 dana(2l vode i 7.5ml crvene plantele). U cemu je problem ili je to sve normalno? Primjetio sam da listovi koji su zuti su samo oni koji se ne nalaze na "granama" gdje rastu cvjetovi.
FDSFsdf (1).png
 
Poslednja izmena od urednika:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Mogao bi i slikicu stavit da baš ne gatamo :)
A samo jedan post iznad si dobio savjet sa koliko litara zaliti saksiju sa 25 l
zemlje i ti sada opet na 2 litre došao :mad:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ajde kada zaljevaš zali sa dovoljno vode,znači 7-8 l na tu količinu zemlje.
A isto tako i kada hraniš,znači preporučena doza po litri vode puta 7 ili 8 zavisi koliko litara joj treba.
Ne izgleda ona tako loše,samo je nahrani kako treba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
19.05.2015
65
16
18
36
weeducation.co
A nista onda cu racunat velicina saksije(L)/3 = potrebna voda za zalit. A kod gnojenja inace 7.5ml na 2l stavljam tako da cu ubuduce stavit ako je 8l samo x4. Nadam se da ce se fino pocastit s tim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Prijatelju, naradje bi ti stisnuo "neprikladno" za cijelu zapocetu temuo_O.
Umjesto problemi ovo,ono ... ispade na kraju dnevnik.
Dobio si more logicnih i dobrih savjeta, svi su ti prihvatljivi a na kraju se niti jednog ne pridrzavas, teras po svom.
Radje ne pitaj i ne maltretiraj ljude jer biljke su ti u prilicno dobrom stanju i bez pomoci sa strane :thumb:.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Imam jos jedno pitanje nevezano za ovaj problem, ali da ne postam negdje drugdje. Zanima me koliko mi okvirno treba vode kod zalijevanja biljke koja je u 25l saksijama?
ostali korisnici koriste po 6-8 litara. ja koristim 2.5 litara da mi procuri do dna saksija od 25L(slabiji odvod ima,kanta jupola sa izbusenih 20-setak rupa na dnu) ostaje mokra 4 dana a biljka mi prezivi do 7 dana da joj listovi ne venu 8.dan donji listovi vec pocinju da venu/opustaju se (vlaga prostorije 25% -30% temperatura 29C)
out door biljka 3 puta manja potrosi 10 litara vode za 3 dana...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Kad cujem "prirodno" i plijesan, najezim se...eventualno kod full bio uzgoja pa kao mjera prevencije(bezuspjesne prevencije).
Probao sam sve "prirodne" recepte za plijesan i samo su jos gore napravili jer sam moro mocit/prskat budove.
Iskreno meni ni Cantus nije pomogao. (fungicid protiv Botrytisa). Iz iskustva je najbolje sto cesce provjeravat i rucno uklanjat zarazeni dio, te eventualno poprskat dio gdje je uklonjena plijesan.
Znam da sam otisao u offtopic, ali nema smisla da sad idem tamo tipkat.

Treba probat neke druge fungicide za botritis, mozda postoje neki "heavy duty" fungicidi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

knedla12345

Banned
Banovan
05.11.2015
18
3
3
40
France,caen
Verovatno ovo nije tema za moje pitanje, ali sam odlucio da vas pitam u ovoj temi za probleme tokom uzgoja. Imam tri biljke skunk #1 koje su u fazi cvetanja vec 30 dana danasnjim danom,ali mi cvetanje deluje nekako veoma sporo s obzirom da zavrsava faza cvetanja za 20-25 dana. Postavio sam ove dve slike hedova koje su vec pocele vrhovi da budu narandzasti a vec i poneka dlacica komletno narandzasta a ne samo vrh. Interesuje me dali da jos ostavim kao sto mi pisalo u upustvu od sesnika da 55 dana treba da cveta ili je doslo do greske u uzgoju pa ce ranije da zavrsi cvetanje. Skracivao sam i listove koje su bile izlazile iz hedova da bih dlacice imale dostupno svetlo ali neznam dali je to ispravno.hvala na odgovorima 20160310_215931.jpg 20160310_215943.jpg interesuje me dali bih smeo da secem one sporedne grancice sa slike ili ne.