Prva sreća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
Evo ljudi ja sam prije mjesec dana otprilike bio pušio jednu ubijačinu,ono izgubljeni smo bili tjedan dana dok smo ju pušili,i bile 3 sjemenke u vrećici,i tako ja njih stavim u vatu,i poklopim sa tanjurićem za kavu,i prvu zalijem sa rakijom,ona propadne,rekli su da će tak bit jača,a zeznuli me,druge 2 sam sa vodom vlažio,i jedna je uspjela,posadio sam ju,i sad raste,al neznam više šta bi sa njom,sad se pitam,jel bi mogla kako ona urodit pod 2 štedne lampe,nije bitno kolko,al već je mjesec dana pod svjetlom,šteta bi bilo da ne uspije kad sam se već potrudio oko nje,za sad lijepo raste,presadio sam ju,i izgleda zdravo,nego ima jedan prioblem kad sam već ovoliko napiso,neću brisat,al nemogu slike postavit jer su prevelike 20131226_125301.jpg 20131226_125312.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
hvala,ma samo sam rezoluciju smanjio na mobu,pa slika zauzima manje memorije,znam da su malo,al sam išo spojit još 2,pa sam kratki spoj napravio,pola kuće mi nema struje,nego ima jedan problem,nemogu palit svjetlo svakih 12 sati npr,nego dođem doma npr u 10 navečer,pa ugasim u podne,itd,nekad zna svjetlit po cijeli dan i noć,kako će biljka uć u fazu cvjetanja kad nema određeno kad se pali gasi svjetlo,imam u planu kroz mjesec dana spojit 4 grla i 4 štedne jače nove kupit,ovo sam bzvz stavio samo da svjetli
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Si čuo kad za tajmer? Ono čudo što pali i gasi lampu uvijek u isto vrijeme.
mehanicki-tajmer.jpg

Nemoj spajati ništa napamet! Ako ne znaš kako spojiti nešto, pitaj.
https://vutra.org/topic/8288-ukratko-o-spajanju-ventilatora-i-ostalih-tro%C5%A1ila/
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ma niš od te biljke, to je izstresano do bola bez režima svijetla, slabim svijetlom, pogrešnim spektrom, nedostatkom vlage, nedostatkom prehrane. I ako jednog dana doživi cvat što čisto sumnjam ima da objesi jaja do poda ko penzioneri.
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
čuo sam za tajmer al ga nisam stigo kupit,mislio sam za sljedeći put sve lijepo sredit preko ljeta,
istina vlage baš i nema,gnojio sam je,tak da to nije,šta mislite jel uopće da se dalje trudim oko nje,i trošim struju,il da ju popušim,pa kad nabavim opremu i nove sjemenke,tek da onda posadim
 

Gagiba

Aktivan Član
Ma čupnuo bih ja ovu biljku, ne bi je otpisao nikako pa i uz rizik da bude :balls: !
Hitno nabavi tajmer (5-6 evra) i još par CFL-ki. I pripazi da ne pripališ nešto. Ukoliko nisi stručan, bolje zamoli baticu u prodavnici sijalica nek ti poveže! ;)

O zemlji nisi ništa rekao ali sigurno nije neka reprezentativna pa bi ti bila neophodna prihrana i to što pre. Vidim da je Plantela cvet jako popularna i delotvorna a uz to i relativno pristupačna.
Problem koliko vidim je i ventilacija ali par PC ventova bi završio posao (još oko 5-6 evrića)

Sve to ne bi trebalo da te baci na trošak veći od 25-30 evrića s tim što i ako ne izvučeš biljozu (ne bude ženkica) ostaje ti relativno simpatična oprema i sledeću koju bocneš imaće daleko veće šanse. :)
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
A šta ne znače one 2 dlačice da je biljka ženska???,ventilator nije problem,ma joj za tajmer mi je neko reko da je preko 100e,di ima on za kupit u zg,imam još jednu manju biljčicu,za kolko bi ova biljka otprilike došla u cvjetanje,da sad kojih 10 dana 24 sata dnevno ju ostavim pod svjetlom,pa onda smanjim na 12 12,mislim da za mjesec i 10 dana biljka može u cvjetanje uć,oprostite što sam sve zbrko,i nema smisla,jučer je bilo veselo,tj dns ujutro,pa sam se tek sad probudio
 

Gagiba

Aktivan Član
Pol biljke može da se odredi tek kada uvedeš biljku u cvetanje, odnosno kada joj promeniš režim osvetljenja. Tako joj stimulišeš hormone itd itd. Ne bih ti otkrivao sve jer će izgubiti čari isčitavanje tema pa ćeš tako ostati uskraćen za puno informacija koje ćeš onda opet tražiti ovde pitanjima i krugu nikad kraja. ;)

Za Zagreb ne bih mogao da ti kažem gde možeš naći tajmere ali bez sumnje sveznajući Google će te uputiti gde treba. :)
Inače u Srbiji mehanički tajmer košta 499 din (oko 4,5 evra) a digitalni je 999 din (oko 9.5 evra). Možda postoji i neki od 100 evra ali onda njime možeš kontrolisati staklenik od pola hektara što donekle prevazilazi mogućnosti a i potrebe većeg dela članova ovog foruma. :D
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
ma načito sam se ja toga,al sa praksom sam tek skužio da ništa neznam aghahahahah,tnx ljudi svi koji ste neš komentirali,ostavit ću biljku još par dana,pa onda ak neće bit ženska ode ona i onda do ljeta nema ništa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

Gagiba

Aktivan Član
Ok. Da razjasnimo nešto. Biljka će pokazati pol tek kada promeniš režim osvetljenja na 12-12. Par dana posle toga, a ne više od 10, počeće da pokazuje polne karakteristike i tek tada ćeš moći dalje da reaguješ. Ali, da bi je uopšte uveo u cvetanje, neophodno je da joj obezbediš dovoljno svetla, treba joj i ventilacija, ne bi smetalo ni malo prihrane, temperatura bi trebala takođe da bude odgovarajuća...

Ako je već mesec dana u vegetaciji, možeš da je prebaciš na režim cvetanja, isprati je nekoliko dana i znaćeš na čemu si. :)
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
znaci decki i cure sta mis ad predlazete,dodo sam jos jednu lampu,znaci pod 3 lampe je biljka,dal da ju sad u cvjetanje stavim,na 12/12 il da napravim klonove od nje,jer ovo mi je prvi put,pa da probam
 
28.06.2013
1
0
1
pozdrav dječaci. imam jedno nestručno pitanje jer sam apsolutni amater u ovome i nešto sam posadila iz zeke peke što je na moje veliko iznenađenje proklijalo i raste svakim danim sve više i više. ah da, pitanje je kad točno mogu početi razlikovati je li moje djetešce cura ili dečko?
hvala unaprijed.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
margarin je napisao(la):
ma načito sam se ja toga,al sa praksom sam tek skužio da ništa neznam aghahahahah,tnx ljudi svi koji ste neš komentirali,ostavit ću biljku još par dana,pa onda ak neće bit ženska ode ona i onda do ljeta nema ništa

prvo da te pozdravim i zazelim dobrodoslicu..
a sada pitanje..: kako to mislis- do ljeta nista?? na ljeto mislis vani saditi ili mislis tek na ljeto poceti indoor ( unutrasnji uzgoj )??
jer.ljeto ti nikako nije najbolja sezona za indoor uzgoj..budu previsoke temperature.moras racunati temperatur zraka + ono sto sijalice zagrijavaju..
sada je pravo vrijeme za indoor.jer ces i uz moguce pocetnicke probleme,uspjeti zavrsiti prije ljeta..
a timer mozes kupiti posvuda..npr.pevec,bauhaus,brico,merkur....ili elektro shopovi.cijena je od nekih 55kn navise..
sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Treba ti timer(da ti olaksa zivot),jaca rasvjeta,procitaj malo o ph vrijednosti vode kojom zaljevas i prihranom.Ja sam u startu napravio gresku kao i ti i nemozes vjerovati sta prava rasvjeta uradi.Biljku nemoj bacati i pored svog stresa i svega moguce je da sve bude ok samo sada nastavi kako treba i iznenadit ces se koliko je izdrzljiva biljcica.

Procitaj ovo.https://vutra.org/topic/7897-vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-glavna-tema/
ima tu jos linkova u sklopu ove teme pa se educiraj.A ako neces da nabavljas gomilu sijalica,preporucujem da napravis grow box za maximalnu iskoristenost lumenaze.

Sve u svemu sretan prvi uzgoj!!!