Prvi grow- 24 Carat by Mephisto Genetics

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
lepse izgleda sigurno u odnosu na zadnje slike,listovi su se oporavili vidno ima sad donekle ok boju.Sad si je prehranila kazes bice jos bolja trebalo bih,rekao bih da je malo gladnjucava bila jer ipak je zalivas na 6 dana a za to vreme moze malo ogladneti jer sad je bas u toj fazi kad raste fino i formira se.;):thumb:
 

Brane1988

Suii
20.03.2016
338
1.740
143
Update: Dosad sam korigirala ph na 6,5 otprilike pa onda stavljala biobizz nutrijente (nisan znala da se ph korigira sam kod organskih nutrijenata) i malo sam cesce zalivala pa je bila objesena i listovi su bili i jos uvik su svijetlo zeleno zuckasti (neznam jel zbog ph nije mogla doc do hrane ako je pao ispod 6, zbog svijetla ili kombinacija) Danas sam je zalila nakon 6 dana bez korigiranja ph i na iscurenoj vodi je bia 6,5. Stavila sam sve nutrijente po tablici i stavila sam malo melase (nakon citanja i proucavanja o njoj) zalila sam sa nekih 2,5 litre vode. Eto nadan se da ce sve bit ok iako su neki listovi jos uvik svijetlo zeleno zuckasti. I jedino me jos brine sta je vlaga uvik oko 60% a temperatura 21-22 kako da smanjim vlagu?Pogledajte prilog 258477Pogledajte prilog 258479Pogledajte prilog 258480
Nekako bolje izgleda sada..ali ja bih i taj glavni vrh u sredini..savio ili crop u jednu stranu..sljedece zaljevanje joj nemoj davat bio growsamo bloom i ostalo sto imas...ali bit ce dima svakako.hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lolita17

Saul Goodman

Aktivan Član
01.12.2018
105
436
63
Bolje izgleda nego prije, sigurno je bio problem sto si skidala PH sa Biobizzom....
Vlagu ces spustiti tako da povecas temperaturu.
Ne znam jel imas mogućnost ugrijati prostoriju gdje ti stoji box, jer kad bi digla temperaturu na recimo 26 onda bi i vlaga bila super....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lolita17

Lolita17

Aktivan Član
24.01.2019
42
262
53
bolje ubaci jos jedan ventilator pa da puse ko bura, jer kombinacija velike temp i vlage moze izazvat plijesan od kojeg ce ti vrhovi iznutra pocet crnit i propadat
Svakako san mislila stavit jos jedan ventilator jer je dosta cvrsta biljka ovaj jedan mi je slab. Temperatura nije velika. Kad je ugaseno svitlo 20 kad je upaljeno 22,23 al je vlaga uvik oko 55-60% a citala san da je u cvjetanju bolja niza vlaga.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
22,23 al je vlaga uvik oko 55-60%
Stani a jesi li probala da povecas temp.na 27-28c recimo,ajde dok je ugaseno svetlo i moze donekle da bude 50% vise bas i nevalja ali ovo sigurno ako povecas temp.vlaga ide dole 100% i plus ubaci te ventove da sibaju po njima i mora pasti vlaga.Proveri bas kolika ti je vlaga u groow-room pa vidi sta je tamo problem,da nesusis ves negde ili ako ti stoje krpe koje susis po radijatorima mislim lupam sad ali kuzis bit sta ti hocu reci.
 

Lolita17

Aktivan Član
24.01.2019
42
262
53
Pokusala san ugrijat sobu al problem mi je sta iman na zidu samo 1 radijator a soba je velika, i neznan sta bi je uspilo ugrijat osim da uzmen kalorifer koji bi triba radit stalno, a u studentskom sam smjestaju i prate mi potrosnju struje koja je iovako velika jer mi je sve na struju u stanu.Box je u ormaru. Jel ima koja mogucnost da se stavi izmedu ormara i boxa nesto sta bi zadrzavalo toplinu ili mozda da uzmen nekakav odvlazivac mali i stavim ga u sator?
 
Poslednja izmena od urednika:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a u studentskom sam smjestaju i prate mi potrosnju struje koja je iovako velika jer mi je sve na struju u stanu.
U kod tebe bas zeznuta situacija,sto ne probas da dogrejavas sami boks ne znam kako stojis sa majstorijom.Imas one kamine ali to je proces napraviti ili jos bolje kupis onaj grejac za terarijume pa stavis ispod pota uzme neki od 28w ili 40w stavis ga izmedju dve keramicke plocice i na njega stavis pot,on ima na sebi dimer nastelas temp.koja ti odgovara i picis.Imas verziju male grejalice od 400w dimenzije su 10x15cm ima na sebi termostat nastelas temp i probas te grejalice imas u tele shopu ja sam kupio a mozes da vidis i u mom dnevniku kako sam ja to instalirao.A mozes da stavis stiropol isto neki izmedju ormara i boha kao izolacija.Probaj to i za odvlazivac sad jbg ne znam sta bih ti rekao dalje,najbolje je i najsigurnije dogrejavati sami box.
 

Lolita17

Aktivan Član
24.01.2019
42
262
53
Pokusat cu kupit prvo mali odvlazivac ako se ne promini puno uzet cu taj grijac to mi se cini najbolja opcija,a ako to ne upali onda cu i stiropor stavit. Mislila san jos izbacit i filter i turbinu vanka pa mozda i to pomogne jer mi je turbina trenutno na gornjoj rupi od satora a vuce ka luda i mislin da mi ona previse spusta temperaturu jer bez nje je bilo 28-30 stupnjeva u boxu. A nemogu podesavat njenu brzinu uvik je ista
 
Poslednja izmena od urednika:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.863
1.098
Trøndelag
Dobro ti sugeriraju da dignes temperaturu ne toliko radi vlage vec radi biljke. Uz dobru ventilaciju nemas brige sa vlagom. Na tih 21-2c nece bas dobro nabiti cvjetove, idealno bi bilo 28-29c. Ako ne znas kako ces dogijati box onda uzmi jednu keramicku vazu za orhideje i na vrhu izbusi jednu rupu da moze kabel proci. Zatiim spojis grlo unutra i trebas jednu sijalicu od 60w. Oko rupe stavi silikon ili zalijepi sa duck tape da ne probija svjetlo. Ispod vaze stavi keramicku plocicu ili slicno da ne bi slucajno doslo do nedaj boze. Sijalicu stavis na tajmer svakih 15m da radi i sigurno ce biti bolje. Ako ti lova nije problem pogledaj na ebay imas tubular heater 55cm,to bi bio ok, takoder ima na sebi termostat.
 

Lolita17

Aktivan Član
24.01.2019
42
262
53
Ok pogledat cu sve ove opcije pa cu nesto izvest. Mislila san jos izbacit vanka onu turbinu i filter da dobijem mista u boxu, mislin sa san vidila tvoju sliku kako to napravit ono sa stavljanjem filtera u kutiju. Updateam kad podesim sve :whato::
 
Poslednja izmena od urednika:

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ako ti lova nije problem pogledaj na ebay imas tubular heater 55cm,to bi bio ok, takoder ima na sebi termostat.
Box joj je 40x40cm vjerovatno si mislio na 45W (305mm) taman bi joj pasao...lighthouse ecoheater
Meni treba stici za 60x60cm a trenutno koristim https://www.ebay.com/itm/Portable-M...56a4c5a401:m:mk9CqcSMCOuwZ3CWJjJRpGA:rk:11f:0 . Radi posao i rusi vlagu brzo jer ventic puse topli zrak i drzi mi temp na 22korijen ,25 gore u prostoriji di je box je 20.
IMG_20190129_151545.jpg
Pa eto ako ce pomoci..odmoci nemoze :D
Ispast ce to super ipak je to Mephisto :):thumb: