Prvi grow (slike i pitanja vezana uz njih)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.04.2013
4
0
0
Evo ovako, 5 sjemenčica je posađeno prije 3 i pol tjedna. Biljke su preko dana na terasi (sunce piči u njih minimalno 8 sati dnevno), ako je oblačno onda su pod umjetnim svjetlom, preko noći su u sobi (ne u ormaru nego na otvorenom). Pridržavam se svih osnovnih pravila. Ne zaljevam ih previše, svakih 7 dana ima dajem tekuće gnojivo. Ipak čini mi se (kad gledam tuđi grow) da su mi biljke male. Premale, štoviše. Radim li nešto krivo? U čem bi mogla biti stvar? Evo uploadanih slika pa ako bi mogao netko udijelit neki savjet.

Hvala unaprijed.

http://s1277.photobucket.com/user/Erised13/slideshow/
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Koju je sjeme, koja je zemlja, pod kojom je rasvjetom kad je unutra. Jako slabo za skoro mjesec dana, kao da su tek 10 dana stare. I ako već imaš te kaljeve onda ih napuni zemljom do vrha, čemu punjenje do pola. I dalje to ostaje misterija zašto to ljudi rade. Kupiš kabrio ali nikad ne podigneš krov, ista stvar.
 
08.04.2013
4
0
0
Ne znam za sjeme, uzeto je od čovjeka od kojeg inače uzimam. Zemlja je Plantella Balkonia. Prvi put je stavljeno gnojivo prije pet dana. Na pola je napunjeno jer sam ih presadio prije 3 dana iz manjih a ponestalo je zemlje, jebiga. Kupit će se nova vreća zemlje čim plaća sjedne. Rasvjeta je 2 štedne žarulje po 25w (al je unutra bila svega 3 dana od 3 i pol tjedna)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kad kupiš zemlju, napuni kalj do vrha, pa i preko vrha, i nakon par zalivanja ti se zemlja ulegne taman do ruba. Nemoj gnojiti ih tako male, one šta trebaju povući će iz zemlje jer je ona već obogaćena sa svime. Moj savjet ti je da ih ne premještaš van unutra, nego ih ostavi vani al nađi mjesto sa više sunca jer je 8 sati sunčeve svjetlosti premalo a dvije po 25w im neće nadoknaditi nedostatak sunčeve svjetlosti. Vjerovatni razlog zašto se slabo razvijaju je malo sunčeve svjetlosti i nedovoljno zemlje u kalju za razvijanje korijena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Malo zemlje i nema mesta da se koren siri i zato su male. Kolko vidim ovo su saksije od oko 1,5l i plus su napunjene do pola - tako ce da napravis bonsai :icon_surprised: I plus ih stresiras djubrenjem, seljenjem, napolju je bilo hladno i na sve to malo svetla...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Naduvani_Zeko