Prvi growbox- dizajn gotov (sugestije pozeljne)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
Prvi growbox, zasad samo dizajn ali sve stvari vec imam tako da samo treba plan provest u djelo

zarulje 4x 20W 6500K
ventilatori - 1x 10cm x 10cm na 4.8V + 1x 9cm x 9cm na 7.5V
ovo crno je termometar
kutija je drvena visine 60 cm
sve je vise manje u mjerilu
unutrasnjost planiram obojat najobicnijom bijelom bojom

gtbx.jpg


sugestije kritike i ideje pozeljne :)
 
02.03.2014
8
3
0
stavi ovde cfl 4x200W :)


a, i tesko ces da pridjes biljkama ako ti je otvor samo gore, pogotovo kad se razgranaju a ti treba da zalijes :)

cool, cool, za edit :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
šta je ovo arhicad? :D
ugl dolje upuh gore ispuh,po potrebi nekakvi light trapovi,gore zabrtvit spužvicom za stolariju (ako trebaš stealth),nisi spominjo dali ćeš u cvjetanju mjenjati žarulje ali koliko vidim sve su 6500?
moje mišljenje je samo da je malo nezgodno odozgo kroz žarulje gurat ruke do biljke,što ne smatram problemom ali eto samo pazi da ih ne slomiš,i svakako pazi na struju i da ne zapališ nešta :D

p.s. pretećan sam :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minimi

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
A kad već radiš napravi metar visine ormarić, dodaj gratis još 40cm. Hps 125 i rokaj.
Ili bar 80cm
 

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
nisu vrata na gornjoj strani mojim izborom nego je ta kutija zapravo dio starog ormara tak da sam vise manje bespomocan sto se tice togpitanja :/ a da okrenem
kutiju tak da su mi vrata napred, visina se spusta sa 60 sto je vec samo po sebi malo, na 52 tako da neznam dali mi se to isplati

gledao sam hps lampe malo al sto se to ne grije jako? jos na takvom malom prostoru, ispravite me al cini mi se malo pretjerano za ovakvu kutiju.
Doduse ta cijela soba gdje ja to planiram drzati bi bila odlicna za hps i biljke po cijeloj sobi, ali ajde da prvo barem jednu uspijem uzgojit pa cu
lako dalje :D.

Sve su zarulje 6500 ali planiram za cvijetanje promjenit garnituru. sve isto sam 2700. Sve zajedno 80W, doduse mogao bi jos dvije po 20 stavit. Uz to imam doma jos dvije nekakve kruzne LED lampe(vise kao neki diskovi plosnati) neznam kolko wata al dost dobro svijetle i jos uopce nemaju nikakva grla nego samoljepljivu trakicu tak da ih mogu lako samo prikeljit uz daske sastrane.

Ne nadam se ja sad nekom velikom urodu nego onak cisto da steknem neko iskustvo, da vidim kak je to i da imam na kraju bar za par jointova :D
inace program je blender :D
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
okreni onda kutiju ...nemogu vrata biti gore nikako ,prekomplicirano je
nemoras staviti hps cu ...ostani na stednima a koliko ti svjetla treba lijepo ti je reko Powerseed u prvom komentaru ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
e pa 150w je priblizno 7-8 CFL-ki a to cini mi se grije jace nego jedna hps (od 100 ili 150), ako ne jace onda je bar lakse ohladiti hps posto grije iz jedne tocke, a ovo iz vise njih


a o krajnjem učinku mislim da ne treba pricati :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
kad bolje malo razmislim, zasto se ja uopce mucim s nekakvom kutijom kad imam cijelu sobu(dimenzije su cca 2m x 1,8m).

Tako da sam razmisljao mozda ipak da kupim jednu hps lampu, uz nju postavim jos ove 4 sto imam + jos dvije one LED. Znaci sad je pitanje kolika bi ta hps lampa trebala bit wata za uzgoj recimo 4 biljke (uzmite u obzir i ove cfl lampe sta imam i ledice)? 150W?

Soba je sama po sebi hladnija od ostatka kuce, evo danas je vani bilo 18 stupnjeva, a u sobi 20. Naravno valjda ce se temperature same sobe povecat kako dolai ljeto i topliji dani ali dali ce mi trebati nekakav odvod topline sto se tice hps lampe? takodjer jos nisam istrazivao kako napraviti odvod topline za lampu tako da ako imate neki link gdje je to lijepo objasnjeno bilo bi super. da mi skratite googlanje :D

Kolko sam gledao za hps setup bi trebal izdvojit malo vise para. lampa prigusnica reflektor, jesam sto zaboravio? I kolko bi to otprilike sve kostalo za konkretno moj slucaj ako znate procjeniti.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
za 4 biljke najbolje 400w, a za cene se moras sam raspitati tu gde si ili preko neta... "suvi komplet" ukljucuje grlo e40, lampu, balast i starter
 

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
:O 400W ?! jebote ledara :D pa sta bas mora tolko

gledao malo cijene 400W hps 200kn, sto je ok ali prigusnica 400w dodje 500kn !!! plus jos reflektor.... hmmm

sta ne bi igralo nesto tipa 150W hps? jer prigusnica mi je onda 290kn. a i zarulja je nesto jeftinija.
kolko bi moglo rast pod 150W hps plus jos te cfl. da stavm recimo na zidove jos nesto reflektirajuceg
ponavljam , netrebam nikakave megalomanske budove(za sad :D)
 

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
ne znam nesto cu valjda iskemijat, mozda ipak nadjem duplo vecu(visu) kutiju pa da kupim jos 4 po 20w cfl maznem jos te dvije ledice sastrane pa sta bude bude.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
ma samo ti kemijaj to ti je najbolje radi s onim što imas i ako imas love ulozi jos samo i bit ce nesto pa bar za iskustvo i da vidis okvirno kako to funkcionira a kad si jednog dana zacrtas neki cilj, to ces i odraditi kako treba, naravno uz puno čitanja po forumu...


kako god, sretno na sta god da se odlucis :)
 

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
evo nasao vecu kutiju, visina 100cm sirina 60 duzina 52.
ovako planiram lampe postavit

znaci 8 20w cfl. 6 odozgo i 2 odoispot. Jel to ok? ili mi je ipak pametnije da svih 8 stavim odozgo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
pa mislio sam kao neki filler lght u slucaju da svjetlost iz ovih gornjh lampi ne prodre dovoljno do cijele biljke. A i mislio sam 3 biljke stavit pa dok se to razgrana sve