Prvi Growbox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.08.2013
3
1
0
Pozdrav svim clanovima foruma,neko vreme istrazujem a posto je prvi box u planu hteo bih
da se posavetujem s iskusnim growerima.

Box: 240x120cm

Oprema:

-HPS 600W x 2

-Air Cool Reflektor x2

-Carbon Filter 120mm x 600mm

-Dospel Turbina

-Alu flex izolovani

-saksije 15l

-zemlja Florabella

I naravno prehrana,meraci(temperature,vlaznosti ph vrednosti) itd. ali zelim da se vratim na box jel me muci kako da povezem ove navedene stvari imam dve ideje pa molim za savet:

1.


2.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Hrabro za prvi box. Ali mislim da si malo pretjero sa 2 lampe od 600w, to ti je 1.2kw na sat. Za pocetak ti je dovoljna jedna manja od 250 ili 400w da uhvatis praksu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
sto kaze fantom, mnogo si se naostrio za prvi grow pa da radis oma sa preko 1kw, mada si dobro procenio svetlo za taj prostor ;) ajd sklapaj ako si tako odlucio i nadam se da znas sta radis, pad sa takvom opremom bi prilicno zaboleo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KneleBGD
16.08.2013
3
1
0
E voleo bi i ja da sklapam,ovih dana nabavljam opremu.Imate pravo ipak je prvi grow,a posto radim to za svoje potrebe,jer sam veliki ljubitelj kvalitetne trave koja je kod nas retka ipak neka bude 600w. msm da je to sasvim dovoljno za fin period..

Ali niko mi nije odgovorio na pitanje sta mislite o ovim slikama u vezi ventilacije to me najvise kopka.Da li je bolja 1 sema ili 2.
normalno na osnovu koje velicine bude box ja cu prilagoditi svu opremu pa se javljam cim pokupujem stvarcice i sklopim...


Druga sema je ok proverena,ali prva mi vise paznje privlaci,zelim vase misljenje,Hvala pozdrav.
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Eh i ja sam ovako pocinjao grandiozno, pa sam dosao do plana da pretvorim kompletnu sobu u grow room :devilfingers: , pa sam se onda spustio na zemlju pa se zadovoljio sa 600W. Kum i ja smo sve sami napravili znaci od ventilacije, CT, boxa, izolacije, pa evo sad i CF ( carbon filter ). 600w je sasvim dovoljno, pogotovo za nekoga ko nije prije nista sadio, mozda i previse. Probaj prvo popolovit taj box, pa vidi kako ti to ide, pa ako mislis da ti treba jos a ti se onda prosiri.
Chekiraj moj box na dnevnicima uzgoja, pa pitaj slobodno ako te sta zanima, rado cu ti pomoci.
Sretno