Red Dragon, 600W MH/HPS by @Nicolas

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.09.2015
47
172
33
Postovani clanovi Vutra organizacije, pre samog pocetka zeleo bih da vas pozdravim i da vam se zahvalim na svim informacijama koj sam uspeo da dobijem koristeci ovaj forum kao i da ukazem veliko postovanje ljudima dobre volje koji su mi nesebicno davali savete.

Moje ime je Nicolas, a ovo je moj prvi grow.

  • Prostorija : U pitanju je SPAJZ, dimenzija 110x100x250cm, u celosti oblozena HAMMER folijom.
  • Ventilacija : Turbina DOSPEL WK 150, protok vazduha 500 m3/h, koja sluzi za izbacivanje vazduha iz prostorije, a koja je preko Carbon Filtera povezana sa Cool Tube-om i ujedno sluzi za hladjenje sijalice. Za ubacivanje vazduha u prostoriju ostavljen je samo pasivan otvor koji uzima vazduh iz predprostora.
  • Osvetljenje : Dve sijalice Sunmaster MH/HPS od 600W, koje su povezane na digitalni Sunmaster-ov balast power boost koji ima opciju podesavanja jacine svetla 250W, 400W, 600W i Power boost. Za fazu pred vegetacije koristicu CFL florescentno plavu od 85W. U prostoriji je ostavljena zelena sijalica od 40W da se biljke ne bi uznemiravale tokom noci.
  • Saksije : AUTO POT sistem za samo navodnjavanje biljaka, koji se sastoji od 4 saksije od po 25L i dva rezervoara od 47L, u jednom ce biti cista voda, dok ce se u drugom nalaziti voda sa djubrivom, koji ce se manuelno pustati u rad zavisno od potrebe biljaka.
  • Zemlja : KLASMANN - Steckmedium srazmera 50/50% zemlja/perlit
  • Voda : Za dobijanje kvalitetne vode koristicu Revesnu Osmozu, koja daje odlicne rezultate, PH 6.5 dok EC merac pokazuje 0.0 ppm (provereno). Kojoj cu dodavati Kalcijum i Magnezijum ( Advaced Nutritions )
  • Djubrivo : Advanced Nutritions PH Perfect
  1. Vegetacija : SensiGrow A&B, Piranha, Tarantula, Bakterije (poljoprivredni fakultet), B-52, Diamond Black liquid, humic acids
  2. Cvetanje : SensiBloom A&B, Carbo Load, Bud Factor X, Sensizym, B-52, Piranha, Tarantula, Overdrive, Bud Ignitor, Final Phase.
  • Seme : Naruceno preko interneta "seedsman" 5 Red Dragon semenki, Barney's Farm.
Semena su trenutno u casi vode, podesene PH vrednosti, u mracnoj prostoriji, u nadi da ce proklijati, pripremljene su Easy Plug kocke, kao i mali Clon Box koji ce im obezbediti potrebnu relativnu vlaznost za pocetnu fazu od 70 - 80 %.

Vlagu u prostoriji sam resio sa ovlazivacem vazduha koji je ujedno i jonizator, mada je ventilacija snazna pa ce biti borbe sa tim.

Uskoro cu postaviti slike, te cete imati kompletniji uvid u celu ovu pricu. Svi komentari i sugestije su dobrodosle, sobzirom da je prvi grow i da svasta moze krenuti po zlu.

Srdacan pozdrav za sad i veliki :respect: svim dobrim ljudima!
Do sledeceg javljanja :wave:
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Daj reci da li si provjerio tj. vec growao sa Steckmedium?
Dvoje ljudi sa tom zemljom su imali nekih poteskoca sa biljkama. Nisam siguran da li je do zemlje pa pitam.

Lijepa priprema i sretan grow ;)
 
27.09.2015
47
172
33
Hvala svima na podrsci i lepim recima. Trudicu se da opravdam. @Stipe nikada nisam radio grow do sada ovo je prvi. Sto se tice mojih iskustava sa Steckediumom, jos ih nemam. Dobio sam samo preporuku da je zemlja kvalitetna. Ali da se popraviti ako gresim. Nije jos otpakovana.
Stizu slike! @mr.dr.Smok @L0oD
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed
27.09.2015
47
172
33
Hvala svima. @Stipe, citao sam ovo sto si mi poslao. Konsultovao sam se sada sa agronomom koji upravo radi sa Klasmanovom zemljom koji kaze da sto se tice odnosa djubriva on je jako mali u ovom supstratu, i da se preporucuje za oziljavanje reznica, sto u mom slucaju mozda i nece biti lose sobzirom da ce se biljka direktno presaditi sa starter kockom u saksiju i vise se nece dirati, ali da svakako treba dodatno djubriti samo ne preterivati. Trostruko cu smanjiti njihove predlozene doze pa cemo videti. Takodje napominje da je drenaza u tom supstratu odlicna, i da zemlja jako dobro zadrzava vlagu.
 
27.09.2015
47
172
33
20160109_102504.jpg 20160109_102522.jpg 20160109_102923.jpg 20160109_102724.jpg 20160109_102825.jpg 20160109_102936.jpg 20160109_102958.jpg 20160109_103011.jpg 20160109_103044.jpg 20160109_102536.jpg

Evo slika celog sistema. Skucen je prostor pa je moralo ovako, nije bas najbolje za slikanje ali eto. Hvala svima na podrsci i lepim zeljama. Tu smo da zajedno napredujemo ;)

Semenke su provele u casi sa vodom 28 sati, ni jedna nije pustila korencic. Moguce je da je trebalo da ta voda bude toplija, no sad nema veze. Prebacene su na vlaznu maramicu ( gazu ), prenocile 8 sati na temperaturi od 28 stepeni, i vec ima rezultata. Korenje polako izbija na videlo. Ostavicu ih jos 5,6 sati pa idu u Easy Plug kocku.

Saveti sugestije, slobodno izvolite :thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Odlična priprema :thumb:
Sugestija ...
Ja se ne bih zafrkavao sa tim Easy Plug kockicama nego bih fino,kad izađe klica iz sjemenke ,stavio istu u čašu od jogurta,npr (ako nemaš ona male crne posudice plastične za start) te nakon 7-8 dana presadio u te velike potove.
Samo zabodeš čašu u zemlju,dobiješ savršeni oblik za presađivanje.
Biljka ni ne osjeti da je premještena.
Izvadi taj ovlaživač iz sredine,skupi posude na hrpu da ne gubiš lumene i piči ;)

Temperatura klijanja sjemenja je negdje između 19°C - 24°C uz odgovarajuću vlažnost.
Pazi da ti ne strunu sjemenke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
27.09.2015
47
172
33
@VenloNL Nazalost nisam pripremio pogodne posude za seme. A malo sam knap sa vremenom. Mislim da ce kocke odraditi dobro posao. Mada imas pravo sto kazes to za stres do koga eventualno moze doci kasnije prilikom presadjivanja u vece saksije. Sta je tu je, mislim da to nece predstavljati neki problem.

Od 5 semenki koje su stavljene na klijanje, proklijalo je 4 jedna nije mrdnula, mada za nju nece biti ni mesta tako da nije strasno. Korenje koje su pustile ove preostale 4 semenke i nije tako veliko, odokativnom procenom rekao bih 30-40 mm, ali upravo da bih izbegao mogucnost da semenke istrule prebacio sam ih u kocke. Pre nego sto sam ih premestio, u svaku kocku sam ubacio po jednu kaplicu Tarantule, Piranhe i Bakterija (Poljoprivredni fakultet), koje mogu vam reci smrde kao djavo :cool:)

Mene trenutno muci druga stvar, a to je ta vlaga i taj ovlazivac koji mi bode oci u sred prostora i jako nervira. Kada sam prvi put istestirao sistem , a to je bilo pre neki dan konstatovao sam da cu imati problem sa vlagom. Ovlazivac je dobar i radi posao, ali je DOSPEL-ova turbina jaka i vuce kao blesava, iako sam ostavio samo pasivan otvor dosta mi remeti vlagu, koja dostize 45% i to mu je to. Znam da cu uspeti da izguram fazu vegetacije i sa tim, stim sto cu morati malkice vise da zalivam. Ali bih voleo nekako da ipak dostignem vlaznost od 55% eventualno 60% sa time bih bio zadovoljan.
Saveti i sugestije, kao i vasa iskustva vise nego potrebni u ovom trenutku. Moja ideja je da crevo kroz koje ulazi vazduh u prostor, pomerim gore i time onemogucim vecu cirkulaciju vazduha u podnoziju prostora i tako povecam relativnu vlaznost u pocetku a kasnije bih vratio na pocetnu poziciju.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Super box! kako i cime si reflektirajucu foliju ovako uredno zakeljio po zidovima?
Vlaga u box-u, hehe, pripremi se na razne kombinacije, ovlazivac imas pa ce biti lakse, sretno :thumb:
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Saveti i sugestije, kao i vasa iskustva vise nego potrebni u ovom trenutku.

Za povecati vlagu mi nista nije tako dobro funkcioniralo (imao sam i ovlazivac ali on promijeni vlagu max. 5% - ako) kao natopiti rucnik (ili 2-3) i poleci ih po boxu, onako rasirene. Ili (ako imas dovod zraka iz vani) mozes izbaciti cijev od upuha vani, sad je juzina (bar tu kod mene) pa ce ti i to dosta podic vlagu. Uglavnom, moras se igrat s postavkama. Ali ni 45% nije tragedija...