Prvi outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.03.2014
11
3
0
Poz svima

e ovako , ove god cu prvi put zasaditi pa su mi dobro dosli saveti


idemo ispocetka...

seme nepoznato, posadio u zemlju supstrat maki
novi-dzak-5-i-10-lit.jpg



cisto sam razbacao seme (znam nije trebalo) da bi juce kupio terra magma i presadio biljke koje su uspele tu



Picture_002.jpg

Picture_006.jpg

Picture_004.jpg




sta mi je dalje ciniti pre presadjivanja na sajt koliko treba da ih pustim da porastu !? Takodje sam kupio i
233390.jpg

pa me zanima kada treba da pocnem da koristim substral!?
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ako si nabavio teramagmu netreba da gnojis jedno izvesno vreme a to zavisi i kolika je posuda ili ti skolika je ta aksija napunjena tom zemljom..pa ne znam sto se komplikuje kad vec imas teramagmu onda i kupis plantelu list za vege a plantela cvet za cvetanje i to je to..a ne supstrat Maki itd..niti je teramagma nesto skupa niti plantele list i cvet a provereno dobro radi a za male pare..:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pola meseca u tim posudama pa moze napolje, ne preteruj sa vodom, gnojis tek napolju, i to ne odmah nakon presadjivanja, sretan grow i premestam u dnevnike, verujem da je to u pitanju
 
28.03.2014
11
3
0
ok, dubina posude u kome se nalaze je pola litra , pa to sam nasao kad sam kupovao u tempu bilo je ili substral ili neki blumi nisam video plantele, zanima me takodje priprema sajta negde sam procitao da mora da se ocisti korov 1 metar oko biljke takodje me zanima na kom rastojanju da posadim bilje jer cu ih imati oko 4-5 mozda i neku vise i da li je bolje na vise mesta posaditi ili na jednom, zbog ne mogucnosti odlaska cesto na sajt razmisljao sam o koriscenju hydrogela nadam se da cu pomocu njega moci da obilazim na 2 nedelje!?



Takodje da napomenem da sam na nekim delovima primetio da je zemlja kao glina na tu foru ali sam u sumi nasao malo bolju da li ce to smetati !? Hvala na pomoci
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ja stvarno ne znam da kinezi po svojim prodavnicama prodaju hidrogel, uz to hidrogel se ne koristi za ukras cveca ;) link nije problem mada za takve linkove postoji tema na forumu
 
28.03.2014
11
3
0
Pa tako mi je rekla zena u cvecari ona kod njih kupuje kaze u malim kesicama kostaju 30 din i kad se potope u vodu izadje otprilike dve pune ruke tih kuglica kaze da postoje u raznim oblicima i ona ih koristi kao ukras za cvece jer takodje postoje u raznim bojama, meni je to zvucalo malo cudno ali cu otici posle posla kod kineza da kupim pa cu da slikam i okacim.
 
28.03.2014
11
3
0
Meni prodavacica rekla da ovo drzi vlagu 15 dana jedino ako nema neke hemije zbog razlicitih boja !? Znaci da ne eksperimentisem, Hvala jos jednom
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
canabis999 je napisao(la):
Morao sam da odem kod kineza i da vidim sta je to i evo slika





a nakon sat vremena u vodi




postane kao neki zele i lako se kida
Ja znam da ljudi drze nekad bambus u ovome umesto u vodi tako da sto da ne. ;) Verovatno neka varijanta slicna hidrogelu, uloscima, pelenama i ostalom.
 
28.03.2014
11
3
0
Ne znam sta se desava ali su mi se tri biljke skroz isusile, jos uvek ih nisam prebacio napolje nego ih cuvam na prozoru i preko dana izbacujem na sunce zalivam kad vidim da je zemlja suva tj na vrhu suva, primetio sam jednu malu zivotinjku slicnu maloj musici jt sircetusi da nije ona kriva za to mozda ?
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Mislim da ti se nisu isusile nego si ih prezalio,a jos je vani vlaga ovih zadnjih 5,6 dana i biti ce jos.....uzmi one male drvene stapice i probusi u zemlji rupe da vlaga ispari i da korijen dobije kisika i nemoj ih zaljevat bar 2,3 dana :)