Prvi pokušaj!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Zapocinjem dnevnik ranije nego šta sam htio jer su biljke jos male,ali nažalost vec imam problema pa da podijelim s vama i da pokusam spasit ove ljepotice...

Sjemenke su od vitre koju sam pusio,i presadio sam ih u tegle jer ih nemogu stavit na sajt jer sljedecih par mjeseci mijenjam mjesto boravka pa ih mislim nosit sa sobom,ali drzat outdoor.

zemlja je kupovna,preporucio mi ju je vrtlar,koji nije znao da je za vutru,ali kaze da je najbolja za sobno cvijece koje se presadjuje van,citiram...

DOBRA ZEMLJA CA CVIJECE,ZADRZAVA VODU,ALI PUSTA SA VISAK OTICE,DA NE DODJE DO GOMILANJA VLAGE.

SIPKA JE DA U VLAZNOM STANJU DODJE DOVOLJNO ZRAKA DO KORIJENA,DA ZADRZI VLAKNASTU STRUKTURU.

FLORAFIN NUDI SVE OSOBITOSTI,I JAMCI ZDRAV RAZVOJ OD KORIJENA DO CVIJETA.

OPLEMENJENA SA PG-mix PRASKASTIM GNOJIVOM U SVRHU OPTIMALNOG PROZRACIVANJA I POHRANE VODE. (E ovo me brine da nije to sto ima tog gnojiva u sobi nagrizlo biljku sad)

evo slika...
1.biljka (2 slike)




2.biljka (2 slike)




3.bijka...


molio bih vas pomoc!!!
potrudio sam se koliko sam mogao i volio bi ih spasit!!!
P.S. slikane su po mraku pa su im listovi spusteniji nego po danu!
 
02.04.2010
33
1
8
33
Vrlo vjerojatno problem u zemlji s previse nutricijenata za ovako mladu biljku :( Zemlja je bitna, prelistaj po forumu u kojima ekipa najcesce uzgaja. - Preporucam Compo Sana ili Terra Magma. Sto se tice ovih biljcica, nista se previse ne moze napravit, osim nadat se sreci da ce se oporavit (ima nade, puno je slucajeva u kojima biljke prezive over-fertilizing) Jel mozes reci tocan naziv vrste zemlje? - Cisto kao upozorenje ostalim clanovima!
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Hvala ti na odgovoru naravno da mogu,zemlja se zove FLORAFIN.
reci mi molim te sta da radim!! da li da mijenjam zemlju i koliko kad ih izvadim smijem cistit zemlju oko korijena?
ili da je sad ostavim u ovoj zemlji,meni nije tesko kupit novu zemlju i presadit da nastavi rast kako treba!
da li da joj skidam ovo zuto lisce sada ili kasnije?
hvala jos jednom!
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
naravno da ju mozes spasiti...
zemlj ne izgleda bas nesto al nema veze...bit ce ok.
napravi full flush zemlje...moras isprati sve nutrijente iz zemlje.

nadam se da ti tegle imaju rupe za oticanje vode, stavi tegle u kad ili tus i mlakom vodom zalijevaj...
isperi zemlju sa sto vise vode, oko 30l ce ti biti ziher dosta. nemoras gledat na litru, odoka.

nakon toga biljke stavi pod lampe, i neka joj bude sto toplije da ti voda ishlapi kako ti nebi korijenje pocelo trulit, po ovakvom vremenu to ti nije problem
NE ZALIJEVAS DOK ZEMLJA NIJE SUHA!

bit ce sve ok, ne odustaj! meni su ostala samo 2 listica i oporavila se.znaci jos si u prednosti.

budi redovit tako da ti netko od forumasa moze pomoc.

PS: nista ne skidaj! otpast ce ili posusit se prirodno, majka Priroda ce napravit ostalo :)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
hvala ti Bjelac!
naravno da necu odustat!pa bebe putuju samnom :)
za svaku biljku 30 lit ili sveukupno?
pod lampe ih nemogu stavit al van na sunce da.jel to ok?
a ako je bolje od toga promijenit zemju samo kazi.meni nije tesko!
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
na svaku teglu oko 30 l.
vani moze, naravno...sunce pici ko ludo
zemlju nemoj mjenjat, sje...ces korijenje, kad poraste onda ces ju presadit.
jel znas mozda koliko litara ti je tegla?
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
mislim da je 4 litre.zaboravio sam napomenut da je zalijevam obicnom vodom jer nemam para za destiliranu.jel ju moze Ph te vode toliko ostetit?s obzirom na podatke koje sam napisao o zemlji i cinjenicom da se to pocelo desavat kad sam ju presadio....
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
4l je ok, jos je mala, al kasnije ces je trebat presadit ofc
zaboravi destilat!!! obicna voda je super. ph te vode s kojim zalijevas ti je oko 7.0 kako gdi, negdi i vise

ph ti treba bit oko 6.5

ako nemas ph metar, kupi injekciju/spricu od 20 ml...na 2l vode stavi 4ml jabucnog octa od 6%...to ce ti spustit ph na 6.5
uvjek kad zalijevas radi frisku smjesu vode, s vremenom kad voda stoji PH raste

al prvo ti to isperi, ja sam odradio cijeli grow sa obicnom vodom bez skidanja PHa i ispalo je ok... prvo ju izlijeci pa cemo onda dalje :)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
hvala ti puno jos jednom...
evo gledam malo tvoje dnevnike...Svaka cast!!! Da bar znam 20 posto ovog.da mi je zapalit mojih ruku djelo...:))
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
tu smo da pomognemo
sve se moze naucit, i ja sam bio n00b nekad i imao probleme kao i ti...
strpljen spasen, kaze se...vidit ces zasto kad zavrsis dnevnik :D
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Evo upravo ih fleshiram.znaci mora proci svih 30 litara kroz zemlju.ak ide voda preko,jer nemogu tako malo namjestit tus,racunam koliko vremena treba da istekne litra kroz one rupice,puta 30 i toliko svaku ostavim pod tusem.po mojoj procjeni,trajat ce oko 30 min po biljci.jel to ok?
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
nije bitno tocno sa koliko litara isperes. bitno ne da to napravis sa puno vode.

dovoljno ti je i 5 min
 
30.11.2009
8
0
1
33
Zemlja florafin ti sigurno nije mogla spalit biljćice(jer ju ja koristim u svakom grow-u od početka do kraja i svaki se put pokaže odličnom)...vjerojatno imaš problem sa ph-om vode...nadam se da će se sve srediti ispiranjem.:)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
B3r0 je napisao(la):
Zemlja florafin ti sigurno nije mogla spalit biljćice(jer ju ja koristim u svakom grow-u od početka do kraja i svaki se put pokaže odličnom)...vjerojatno imaš problem sa ph-om vode...nadam se da će se sve srediti ispiranjem.:)

Sad si me bas zabrinuo!!a i vidim na forumu da neki koriste florafin i da nemaju problema...
ali nakon flashiranja kako mi je Bjelac opisao,kao da se lagano oporavljaju.
Al opet flashirao sam ih s istom vodom kojom zaljevam,tako da po toj teoriji nista nisam smanjio Ph zemlje.
Jedino sam isprao ovaj Pg-Mix.tj.gnojivo za prozracnost i zadrzavanje vode.

2 bjelac...
FLORAFIN-posebna lončarska zemlja za sobno bilje, a sastoji se od treseta, Pg-mix praškastog gnojiva te svih glavnih hranljivih tvari važnih za rast biljaka
uzgojni supstrat pH u H2O 5,0-6,8
zemlja ima: E.C m3/cm 1,00-2,00, organska tvar 70,00-90,00, 200-300 mg/l fosfat P2O3, 150-250 mg/l kalij K2O, 300-450 mg/l
Za N nista ne pise,nemogu naci ni na internetu koliko natrija ima.

P.S. Zaboravio sam napomenuti da su bile 3 dana u prirodi i kada sam došao vidjeo sam puno mrava da po zemlji i tegli pa sam ih vratio na balkon gdje imaju 7h direktnog sunca dnevno. E sada me zanima da li su mravi mogli zeznuti nešto svojom kiselinom ili svojim boravkom oko korijena.

Još jednom, hvala puno na pomoći !
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
trq7 je napisao(la):
P.S. Zaboravio sam napomenuti da su bile 3 dana u prirodi i kada sam došao vidjeo sam puno mrava da po zemlji i tegli pa sam ih vratio na balkon gdje imaju 7h direktnog sunca dnevno. E sada me zanima da li su mravi mogli zeznuti nešto svojom kiselinom ili svojim boravkom oko korijena.

Još jednom, hvala puno na pomoći !


mravi tu kod nas sigurno ti nisu nis mogli zeznuti jer ne sadrzavaju nikakvu kiselinu ni otrov u sebi, druga stvar ako pricamo o mravima iz afrike koji su veliki 2 metra i zive u djungli xD , e ti su opasni, ali nemas se sta brinuti u vezi tih mrava ;)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Aa koji si mix napravio zemlje, mislim sta si koristio kao drenazu, nekako mi po tvojoj prici (da slabo prolazi voda, odnosno polako) sve upucuje na to, da se zemlja toliko "slegla" da korjen ne moze "disati"... a da ne spominjem na kraju i pH vode.. Dobro bi ti dosao i lakmus papir (kao meni...) jeftin, ima ga svuda po ovim poljo-klincima, tako ja spustam pH. (dok ne skupis za digitalni...) a sa lakmusom tacno mozes odrediti pH, nakon 15-tak puta, neces morati ni gledati na boje i uporedjivati, odmah ces znati jel od 6,0-6,8...

Btw: Napravio sam gnojivo prije 5 dana, i stoji u flasi, negdje procitah da ako stoji puno voda da ph raste?, jel puno 5 dana sto stoji voda sa gnojivom u flasi od 2L???? Svaki dan je ja otvorim, zatvorim, promuckam i opet otvorim i zatvorim. Nisam mjerio, ali kad budem zalijevao iz te flase, provjericu prvo pH koliki je....
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
5 dana je dosta, trebao bi zalijevat uvjek sa svjezom vodom,
ako vec moars ostavljat mjesavinu vode + prihranu onda napuni do vrha tako da imas sto manje zraka.

stvar je u tome da u zraku ima ugljika, pa ti se topi Co2 iz zraka u vodi...i to ti mijenja Ph vode...

provjereno, reko mi Mr.Kemicar, lokalni lik koji slaze govnarije u podumu i testira ih na sebi XD
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
2 ZMIJUGA LOMA...nisam stavljao ni pijesak ni stiropor,jer je na zemlji pisalo da ima dobru prozracnost itd itd....na ovoj jednoj se slegla zemlja pa sam je morao prebacit,ali ostale su lijepo propustale vodu...
sta je najbolje za drenazu,tj ako nije kasno jel mogu to kako sada ispravit,jer meni nije nista tesko...
ak bi mi mogao pojasnit to s lakmusom kak ide,bio bi zahvalan...
dosta citam teoriju po forumu ali u praksi treba vjezbe,pa sorry na pitanjima...

2 BJELAC...reci mi molim te,ovi podaci o zemlji...jel to ok?jel moguce da je do zemlje?
BTW...kao da malo dolaze sebi,cekam jos koji dan,pa da ak se oporave stavim sličice...

2 djSo FasT...Nisam srecom nijednog od 2 metra vidio :).ovi su manji... oko metar :) hvala ti.
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Eto gdje je problem, nase biljke moraju imati neke dodatke (perlite, vermulit a i stiropor moze komotno. To sto pise da je zemlja "prozracna", to malte ne stoji na svakoj zemlji. Ali mi moramo dodati ove sastojke (pogledaj, ima postova za mix zemlje i preporucujem ti pogledati "Stoned Free" (http://www.vutra.tv/sf.html) imas i prevod tako ce ti najlakse biti. Sad na pocetku to i prolazi voda, ali nakon par zalijevanja, zemlja se sve slijeze i slijeze, tako da (tako reci) gusi korjen, ne moze korjen da se probija i raste. Pogledaj film, nista ne moras skidati, samo klikni na "Play" - sve ce ti biti jasnije...
Moras imate u saksiji nesto od ovoga radi drenaze, tj. odvoda vode, da voda odmah "proleti" dole, nema zadrzavanja (na vrhu pogotovo)....
Posto je mala, i mogla je manji korjen (dokle je mogla ustvari) pustiti normalno, kasnije vec (nakon par dana) pojavljuju se problemi. Odmah novi mix zemlje napravi i presadi je... sto brze to bolje... ali prvo pogledaj film,

Pozz & sretno


EDIT: Sto se tice lakmus papira, to imas kupiti skoro u svakoj poljo-klincu. To ti je kao listic, (kao testovi na droge) i ima 3 reagensa, na sebi...taj listic ubacis u vodu (obicno odmah pocinje mjenjati boju) ali ostavis 1min. i na pakovanju imas sve boje od 4.5 - 10.0 i listic usporedjujes sa bojama na pakovanju (evo slika jedna, da lakse skontas). Evo upravo uslikao da ti pokazem:



ukucaj na google-u "Lakmus papir" i klikni na slike, pa ces sve vidjeti....
aa mene budale, ja slikam i uploadujem a imas sve (i slike) na google-u

@Bjelac - Sto se tice gnojiva, flasa od kole je do vrha skoro, i dobro zacepljena, Meni je pH rega - od 6,5-6,8 nego pitam radi gnojiva, hoce li smetati biljkama. Mada na CVETAL-u pise rok upotrebe: neogranicen i drzati ga iznad 5 stepeni (pa necu u frizideru ga drzati hehehehhe), nema veze, svakako ga ima, tako da cu prosuti i samo zalijevati sa onom koja je prenocila 1-2 dana max....