Prvi pokušaj!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Da, naravno... to ti i ja savjetujem .... još je rano da im daješ gnojivo... još su male, aaa što se tiče LST-a, too još kasnije, bile bi one veće da je vrijeme (sunce kako treba) normalno! Evo kod nas je danas i juče extra vruće, sunce i temp 30-33C, jedva sam održavao temp u ostavi na 30, (to tek oko 16:00 - 16:30) do tad je dobro bilo, ali tad (valjda kad se zagrijalo ono...) i sve do naveče do kraja je bilo 30...
Što se tiče LST-a, to tek kad malo se dignu, vidi se da su se lijepo počele razvijati (što je bitno, jer biljka na početku ako se ne razvije, od nje na kraju ništa neće biti skoro...) spasila ih je drenaža, i nadam se da si doobro pomiješao zemlju i stiropor (čini mi se da si njega stavio, i ja isto njega sam stavio, ali mnoogo) tako da zemlja bukvalno "diše", kad zalijem čujem kako voda prolazi lagano, i naravno zalijevanje ide što laganijem, NIKAKO direkt iz flaše tj. jakim mlazom... tako da jedna strana dobije previše vode, dok druga ostane suha, a ta voda proleti dole odmah i mislimo da je dovoljno zaliveno, treba lagano i polako (što manjim pritiskom) da zalijevamo biljke u saksijama...
Pokušaj nekako da nam daš datum kad si ih posadio, jer ne stavljanjem drenaže u saksije, zemlja se samo sliježe i sliježe, tako da korjen ne može da diiše i biljka počinje da umire... veliki je stres to bio za nju, koliko ih imas inače jel samo jedna ta ili još ih imaš????
Inače kad je biljkama dobro one odmah (u roku 2min bukvalno) dignu listove, što više dignu to im odgovara sve (od temp, vlage, svijetla itd itd itd...) dok ako oklembese listove, znači nešto im fali, na jednoj-dvije slike vidim (mislim da je ista biljka) okleblesila se komplet, ne znam do čega je? jel možda tek treba da se zalije, il' joj je vruće u tom trenutku bilo....
Inače ako možeš pošto su u saksijama, zalijevaj ih sa pH 6,5 vodom, i ne znam jel znas koliko im treba davati vode, kako ih navikneš, tako i daji.....
ali da neko ne zna, nikad ne bi rekao da su ovo ONE prije biljke, tj. da su to te iste... !!!! Da su pod lampom, one bi sad već bile na cvjetanju... koliko im ima od prilike ako možeš se sjetiti.. i daj nam visinu, i njen prečnik, (od prilike da skontamo koliko je "razvijena" i kako napreduje...) što više info (kad si ono ih prebacio) ali mislim da im daješ previše vode, tj. da ih previše zalijevaš, ne treba dok ako su u saksiji... i ne sjećam se jesi li rekao kolika je saksija... naravno slikaj i označi biljka 1, (iz više uglova) da se dobije "prava slika" biljke... i linkove stavljaj "forum thumbnail" i redaj ih (gdje tipkaš post) ravno, sa jednim razmakom... tako neće post biti ogroman, a slike će biti redom postavljene...

et' toliko od mene za sada & sretno, - ona jedna je previše dobra, a takve "previše dobre" obično :balls: budu... (barem kod mene :icon_lol: :icon_cool: odo jedan sad :joint: i "skenirati" biljke... :) hehehehe od vrha do dna .....

EDIT:
Naravno, gnojenje ide tek kad je biljka starija od 3 sedmice, aaa preporučujem da računaš od prilike kad si je prebacio u novu zemlju sa odgovarajućom drenažom.... tek nakon 3 sedmice, počni sa zalijevanjem gnojivom za CVJETANJE, jer one SVE imaju u zemlji u koju si ih posadio, čini mi se Terra Magma, to je extra dobra zemlja i nemaš brige, one imaju sve kao da ih gnojiš, et'... Šteta samo što su na suncu samo, jer kakvo je vrijeme pa će mnogo zaostajati, mislim neće rasti kao što bi inače (ako se ne popravi ovo pod hitno !!!!).... Opet kažem neki imaju sreće pa im je narasla na vrijeme, dok je bilo sunca, dok neki veoma ispaštaju, ja srećom spadam u prvu grupu :). A vani biljke koje su u saksijama, njima će biti gore sigurno. Ali opet, ne gubimo nadu, naravno biće ovo dobro i prošle je godine ovako nešto slično bilo, ne baš ovoliko kiše, ali bilo je isto fuj vrijeme, pa opet nekako smo dogurali, izguraćemo i ove isto....
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
uff ovo je bilo opširno :))
ovako stavio sam ih na klijanje 10.05,i nakon toga prebacio ih u caše,pa negdje 05.06.u ove saksije velicine oko 5 lit i prečnika 20.
nakon toga su počele venut i nakon toga sam otvorio dnevnik gdje ste mi puno pomogli i zasad sam ih spasio.
zemlja je terra magma sa stiroporom i gradjevinskim šljunkom,tako da mislim da je dobra drenaza i zemlja se nimalo nije slegla.
znaci u terra magmi su od 25.06. i otada su jako napredovale.
gnojio jos nisam i pricekat cu jos 7 dana,pogotovo ako budu zdrave ko sada.
ne zaljevam ih puno.i to imam srece da imam izvorsku vodu ali hitno cu nabavit lakmus da provjerim jel ph dobar.
ZMIJUGA...nije samo jedna,4 su biljke i sada cu postat slike po redu.
visoke su nekih 17,18 cm
LST sam vec napravio kad sam tvoj post procitao,tako da ako mislis da su premale odrezem špagu.
listovi su bili objeseni jer je vec predvece bilo kad sam ih slikao.
po danu jako dignu listove.slikat cu ih ujutro da vidis jel dovoljno...
nadam se...
samo neznam thumbail stavit...

danas im je bio super dan.sunce im je bilo do 13h a onda ih je lagana kisa tusirala pola sata.
kad su se uspravile napravio sam im LST...
ako smatrate da nisam trebao odmah ja to ispravim:)).
imaju 6 katova pa sam odlucio napravit kako i savjetuju.
evo slike...

1.biljka

.



2.biljka





3.biljka





4.biljka...
njoj nije LST jer je jos manja a i indica je cini mi se pa cu vidjet kolika ce bit..






i sve zajedno cekaju sutrasnje sunce... :)))

 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
trq7 je napisao(la):
znaci u terra magmi su od 25.06. i otada su jako napredovale.
Ja bih od 25.06 racunao kao da su tad nikle iz saksije.
trq7 je napisao(la):
gnojio jos nisam i pricekat cu jos 7 dana,pogotovo ako budu zdrave ko sada.
ne zaljevam ih puno.i to imam srece da imam izvorsku vodu ali hitno cu nabavit lakmus da provjerim jel ph dobar.
Računajući od 25.06 (vanjski uslovi) danas je 05.07. s tim da su još i prije nikle, ali nisu mogle formirati korjen kako bi nastavile sa rastom, tako od prilike bi mogao za 7 dana početi gnojiti, ali lagano, po pola doze prvo, i 3x sedmično prihrani ih, (pročitaj 10x uputstvo ako treba, da se ne zezneš, negdje kaže u 1L negdje u 2L, pa zato...) i tako zagnojiti, ako piše npr: 15ml u 2L, ti stavi 10ml, par puta, vidi kako im odgovara, i nakog trećeg gnojenja, punu im daj dozu... ali uvijek pazi na pH, pogotovo kad napraviš mix gnojiva, onda pH raste !!! Naravno koristićeš za cvjetanje, pošto su vani, da su pod lampom, tad bi skrooz druga priča bila...

Naravno najbolje je ako mozes naci (odnosno finan. mogucnost) da kupis digitalni, tacniji je, ali i sa lakmus papirom, mozes super odrediti pH... a pakovanje od 100 listica (sto ti moze biti doosta dugo) kosta mizerno nesto, kao kutija cigara od prilike.... dok digitalni :eek:hno: (mnooogo skuplji....) ali zato precizniji, ali za našu biljku, lakmus papir može savršeno poslužiti (i tu uštediti ...) lakmus papira ima raznih vrsta od proizvođača do proizvođača i svaki mjeri po 0,5, ovaj koji ja imam mjeri od 4.5 do 10.0 po podjeljcima od po 0,5 (npr: 4,5 pa 5,0 pa 5,5 pa 6,0 pa 6,5 itd itd..) tako da za našu biljku dovoljno je da bude oko 6,5 (vidiš po bojama... i uporediš sa bojama na kutiji) ja sam se više u uštelio, čim vidim, listić, znam odmah po boji jel pH vode OK, a i ako budeš moram smanjivati, koristi ocat (sirće) jabukovo, vinsko (bilo koje) samo tad lagano na 2L dodaješ malo po malo dok ne dobiješ željenu vrijednost, kasnije (ako koristiš neki dozer) odmah staviš koliko ide, iiii NIKAD nemoj slušati druge koliko ćeš staviti, uvijek provjeri sam. Jer evo, ja imam prirodno jabukovo sirće (ocat) i na dva litra je dovoljno TAČNO 35 kapi i dobijem pH oko 6,3 (sa 7,5!!!) dok vinskog 2ml na 2L vode za isti rezultat (isto je prirodno napravljeno i to vinsko)... tako da imaš i to na umu...

Negdje sam procitao da je neko koristio izvorsku vodu i rece da mu je pH 7,5... Ali da je kod tebe takva situacija, vidjelo bi se po listovima, ovako mi extra izgledaju zdrave... (sad to ne mora znaciti da je i kod tebe isto... mnogo je izvora i raznih vrsta,) kuda ta voda protiče (mislim kroz zemlju, kroz kakve se stijene filtrira i sl. tako da ne mora znaciti da je svaki izvor cist za piti, a kamol pH kako treba. Dobro je sto si ih stavio u vece saksije, tako varijacija ph zemlje nece preko noci "skakati" kao sto zna se desiti (kad su u manjim saksijama) - veca saksija - lakse za odrzavati...
trq7 je napisao(la):
ZMIJUGA...nije samo jedna,4 su biljke i sada cu postat slike po redu.
visoke su nekih 17,18 cm
LST sam vec napravio kad sam tvoj post procitao,tako da ako mislis da su premale odrezem špagu.
listovi su bili objeseni jer je vec predvece bilo kad sam ih slikao.
po danu jako dignu listove.slikat cu ih ujutro da vidis jel dovoljno...
nadam se...
samo neznam thumbail stavit...
Sto se tice LST-a, nisu male, mislio sam da su manje (a ne 17cm :) heheh) nista ih nisi sjebo, ja bih ih ostavio tako (jer ako bi sad ih "odpustio", stress opet,... svakako i ovo im je "lagani" stress, ali ne toliki koliki bi bio da ih sad odjednom odvežeš... Na slikama se ne vidi da su toliko velike, zato sam mislio da još nije vrijeme, da se malo razgranaju, ali ipak datum i kako napreduju ....ma super su, izgledaju zdravo što je najvaznije... samo tako nastavi
i biće tu da se zapali fin dim :icon_lol: :thumb:

Pozz & Sretno

P.S. Za thumbnail ne moraš se brinuti, odradio si ga :) (samo ovako stavljaj slike, može sasvim OK) a ne samo link, i to još kamara njih, napravio si thumbnail, ove slike su "thumbnail" !!!! :) male slikice
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
skonto sam tek kad sam postao da sam uspio thumbail stavit... :)
drago mi je da je izvjesce pozitivno:) i da je lst ok!!
za vodu cu se potrudit da ph bude ok.uzeo sam spricu pa cu s njom ocat dodavat i mjerit lakmusom.
malo me ovo zbunjuje za gnojivo...
iako su outdoor i u vegetaciji kazes da treba gnojit s onim za cvjetanje.
zar se i u outdooru ne gnoji s gnojivom NPK za vegetaciju sa vecim postotkom N ?
ili su moje blizu cvjetanja pa zato kazes?

P:S.hvala svima na pomoći,pogotovo ZMIJUGI,jer je imao volje i strpljenja objasnjavat mnoge za vas i pocetnicke stvari,
ali zato bi ovaj dnevnik mogao koristit mnogim pocetnicima,jer ima lijepih savjeta i da ne rade moje greske.
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Da, upravo radi toga, biljke vani ulaze kao u pred cvjetanje... i već se kod nekih odavno vidi sex, a i nekima i poceli manji hedići... zato kažem, inače da je pod lampom, onda bih to išlo još pod doobru MH 400W najmanje, da se dobro razgrana, i onda kamara grana a sve iz jedne stabljike (glavne) tad je najbolje raditi LST, i na to sam mislio onda kad sam rekao daa je možda rano, jer sam mislio da su male, a ne skoro 20cm :) heheheh... naravno da može LST uraditi (kao što si ih i "rastegao"...... evo primjera: ovo je sve jedna biljka a dole kamara grana koje su se razvile... upravo zahvalijući lomljenjem grane, (doduše nije baš LST) ali sl. na kraju dobiješ ... i sad vrh je fenomenala, kako se formira to je extra, i evo pored nje, vidi se vrh te iste biljke... znači ove slike su jedna biljka !!!



Evo ovdje primjera ovo je SVE jedna biljka... vidi se i vrh, i na prvoj slici ostale grane, ali one su se razvile i rast će još...
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
nadam se da moje nece još u cvjetanje,bar da se razviju malo još..

evo mali upload...
vrhove su vec digle i bilo je sunca danas dosta pa su se listovi i grane još malo razvile...










zajedničko sunčanje u predvecer :)


ove sljedece 3 slike su sve jedan list i to je jedini list na toj i ostale 3 stabiljke koji ima neke male smedje tockice!
da li to mora da me brine ili su mozda to samo tragovi od onda kad se pocela susit...
( sorry na mutnim slikama ali posudjujem aparat i neznam izoštrit )





 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
nadam se da moje nece još u cvjetanje,bar da se razviju malo još..

evo mali upload...
vrhove su vec digle i bilo je sunca danas dosta pa su se listovi i grane još malo razvile...













zajedničko sunčanje u predvecer :)


ove sljedece 2 slike su sve jedan list i to je jedini list na toj i ostale 3 stabiljke koji ima neke male smedje tockice!
da li to mora da me brine ili su mozda to samo tragovi od onda kad se pocela susit...
( sorry na mutnim slikama ali posudjujem aparat i neznam izoštrit )


 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Extra ti napreduju biljčice :) :thumb: super... samo sunca im treba... one će se razviti još, ovo je sad kao pred cvjetanje, (vjerujem da tvoje još nisu ni spol izbacile ??? znači one će još se razvijati, a (sad zavisi o genetici biljaka, mogu biti i staive koje će ići gore, zato dobro je što si ih svezao (ponovo napominjem na onaj prošli moj post prije 3-4 dana) kad sam rekao da su male, jer po slici, mi igledaju da su male, ali 17-20cm to nije malo i dovoljno je za LST...
LST-om one će se razviti još više nego da si je pustio da raste normalno... zato ne brini, nemoj još gnojiti ima ona hrane za 3 sedmice u zemlji (pogotovo kvalitetnoj u kojoj su tvoje..) od prilike, velike su saksije (što ti je extra dobro....) pa i više zemlje, samim tim duže imaju hrane, ne trebaš gnojiti ništa, samo zalivaj sa pH 6.5 čistom vodom...
Svježom (ovo svježom mislim da napraviš dan prije, da voda prenoći - ne koristiti sad vodu koja stoji 7 dana npr:) napravi mix vode (lakmusom provjeri ili naravno ako imaš finan. mogućnosti kupi digitalni pH mjerač vode) i uvijek znaš koliki ti je pH... mislim da to što ti se pojavljuje na listovima, jel na donjim? jer može biti do više varijanti:
pH zemlje
preveliko zalijevanje, ili češće nego što njima treba... ti utim velikim saksijama, ne trebaš svaki dan zalijevati....
a i pH neće ti preko noći (bukvalno) skakati gore, pa ga spuštaj (što se dešava kad je u manjim saksijama...) i može biti
nedostatak / previše dušika... iz nove zemlje, ... samo ti nju zalivaj, nemoj previše (veće saksije duže vremena održavaju zemlju vlažnom) ako ti se počne širiti bacaj odmah slike... da vidimo tačno do čega je... jer na ovim slikama ja nešto ne vidim te fleke
 
06.07.2010
5
0
0
33
@trq7 Bro samo opusteno odlicno ti ide za prvi put,ja sam prvi put teo da sadim pre 3 god ali nisam imo neta...dete sa selendre pa sam ja klasika pobaco po 5 semenki u 3 case zalio ostavio na suncu i to je to...fora je sto mi je uspela 1 biljka ali moja "ekipa"je bila do jaja organizovana tako da nam je biljka uvenula jer je nismo zalivali duze vreme jer je sajt bio daleko!!!Dok prosle god sam imao sve informacije i ponesto iskustva pa sam najbolje sto sam mogao odradio outhdoor sa 9 biljaka na odlicnom sajtu 3 su bile u zemlji ostale u saksijama i plus imo sam jos 3 male kuci koje sam bacio jer nisam mogo da se iscimam za 12 komada. Uto vreme bilo nekih lepih kisa i biljke mi nagurale svaka (od one 3 u zemlji,ostale su bile manje) po pola metra!Ja srecan do jaja,dok jednog dana nisam dosao na sajt i zateko nekog matorog sa OVCAMA koje je dovodio tu na ispasu (ni sam nzm kako je dospeo tu i odakle taj lik uopste) tako da sam puko ko zvecka....ALI SAMO POZTIVNO MISLJENJE MALO VOLJE VISE RADA I ETO...SAMO GURAJ.

I sad sam hteo da sadim medjutim kod nas je vreme sjebalo sve useve,a sad je malo kasno da opicim outhdoor iako imam semenke jbg... do sl god nista nazalost!
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
2 ZMIJUGA... zalijevam ih svaki 2. 3, dan,pa mislim da nije previse. a i provjerim zemlju da onako gurnem lagano prst.ne zalijevam odmah kad vidim da je površina suha.
spol jos nisu izbacile,iako na jednoj vidim ko dlačice (nadam se),ili su to jos mali listovi koji izlaze.neznam.slikat cu izblize samo da skuzim kako se izostrava.
znači,dobro je zasada je haveru ? :))))

2 Hellboy...
hvala ti na podrsci! :) zao mi je da si zakasnio,ali s malo truda mozes krenut u indoor.
bolje to nego pare davat dilerima.
za te pare koliko kosta 30-50g mozes kupit skoro sve od opreme za uzgoj :)).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZmijugaLoma

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Extra, super, samo ih pusti... one same će se dalje razvijati... samo naravno što (ne samo ti, nego i svi...) ukoliko se vrijeme ne poboljša... tek nam je oko 10 mjeseca ( i to sredinom) biti harvest.... vala bukvalno za zimnice... još kakvo je inače vrijeme.... još treba nam pasti snijeg u oktobru i extraaaa... ima da vuva skoči na 3 500€ umjesto do sadašnjih 1,500 odnosno 3,500 KM/kg
Samo ti njih guraj gdje je sunce.... to što se tiče zalijevanja, extra je, svaki 2-3 dan (pošto su veće saksije...) zalijevaj svaki 2 (puno je 3 dana - mislim) ali kad zaliješ tad, zalijevaj lagano mlazom i istom količinom vode, tako ćeš ih i naviknuti na (količinski) zalijevanje... mada opet kažem, ovo sad kako je vrijeme i bilo, pa i kiša, tako da možeš (meni sve ode čim saksije - kontam unutra su biljke... :) hehehehe....
Može komotno svaka 2-3 dana, ali tad naravno veću količinu vode.... i istu im daji uvijek.... (naravno vidjećeš na njima jel im vruće ili zu žedne....) pošto su vani... ja bi njima po potrebi davao... ako je kiša bila onda ono drugi dan... lagano zalij dobro (vidi koliko im je taman) to vidiš dok lagano zalijevaš, svuda ravnomjerno i čim dole vidiš da je prošla voda... znači to je ta od prilike koliičina... jer nekad će biti 3-4 dana uzastopno sunce - kontaš, ne samo 3-4 (valjda će biti ovog ljeta hebem mu više.... biće sigurno i više dana samo sunce..., tad nećeš moći svaki 2-3 dan zaliti, nego ćeš češće... sve će ti one same reći preko listova... jesu li happy ili im nešto fali... a i ti vidjećeš im koliko im treba vode, i uvijek imaj spremnu vodu (znači svježe pripremljenu) ... voda pH 6.5, napraviš dan prije, - prenoći voda i sa tom naveče npr: zaliješ, to je extra ono, ili napraviš kad zaliješ i nek ostanu (ništa joj neće biti) ni za dvije noći... a s obzirom da su ti veće saksije, neće ti pH skakati drastično i brzo...
Sve u svemu, samo tako nastavi i extra će to biti.... :thumb: i rep+ za trud i sve (prebacivanje i svašta nešto, i tih ih maziš isto...) :)
hehehhehe
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
hvala na 5 points i rep + :) trudim se :)))...
sve jasno i prejasno...samo što kazes,trebamo suunceee !!!!
valjda ce me nagradit koja da bude cura :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Naravno, evo ja gledam svaki čas, staaaalno u ovaj dole dodatak mozille (forecast), pa ujutro, pa kasnije, svakih par sati pogledam (jer zna se promjeniti u sekundi...) gledam pritisak i vlažnost, jer moje nisu tako južno :) hhhehehe, kad smo kod dodataka,,.. sorry za mali OT, nego jeste li vidjeli novi update firefox-a (mozille)... Kako god, ali mi polako napredujemo, evo komplet "tema" za "presvući" mozillu znači izgled... ima i VUUTRAAA i to ne samo jedna nego više !!!! Ev' moje: (hahahah upravo sam uradio SS (Screen shoot), evo slike: a ostalo u pod forumu "Svijet kompjutera"



hahahah upravo sam uradio SS (Screen shoot), evo slike: a ostalo u pod forumu "Svijet kompjutera"
Još jednom sorry za mali OT, al' ovo je dokaz da ipak MORAJU da prihvate marihuanu, dok prije gdje god nešto spomeneš ili postaš sliku, ukinu te odmah, ili banuju!!! Dobili smo dosta bitke, makar smo zagrebali malo površinu... :icon_lol:
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo gledam, ima više tema sa marihuanom, ne samo ova, koju sam ja izabrao :icon_cool: :sun2: :) hehehehehehhe neka smo se makar tu "probili"...
Znam prije kad bi negdje ostavio post ili rekao nešto za marihuanu, odmah BAN !!!! ....
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
vrijeme je cekanja... :)))
da izbaci spol mislim...nadam se da je bar jedna curica...
jos uvijek lijepo izgledaju iako su neki listovi dobili malo smedjih tockica.i na 2 lista se sami vrh malo osusio i uvio..al samo vrh,nekih 5 mm.
valjda nije ozbilno.predvecer sam im dao prvu dozu plantelle,nekih 1/3 propisanog.
mozda im je falilo N ili P ili K...(sto sam pametan),pa su dobile te tockice i vrh lista se malo osusio..

jedno pitanje samo...
usporile su rast malo,pa me zanima koliko treba drzat glavnu stabiljku privezanom?
tj.nakon koliko vremena se moze odvezat?
drugi vrhovi se lijepo razvijaju pa cu uskoro moci i njih zavezat,pa da bude grmić :)))
hvala unaprijed na odgovorima :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
To što su usporile rast, to je upravo ona faza, kad počinju i ulaze u fazu cvjetnja, još će rasti one, ali ne puno..LST ostaje svezan, nikad se ne popušta... jedino ako zdrobiš glavnu stabljiku, preko noći meni dođe sebi odmah, i eno imam jednu zdrobljenu, koja je izbacila dole kamaru manjih hedića.... sad ne znam dal smiješ je zdrobiti, doduše najavili su naredne dane fine, sunce folovi, a evo klinac, kod mene isto, juče je bolje bilo vrijeme...
Znači kad je zavežeš, ona tako stoji, i tako se razvija, nemoj stezati biljke, napravi joj kao "omču" da se može širiti, a ne da se ureže u drvo dok bude raslo i debljalat će se ta grana... neko koristi žicu što je dobro, bakarnu onu, ili bilo koju, i samo "kuk" pravi malte ne, i spušta koliko mu treba, može se tako do dna spustiti, (svaki dan po malo (ako je deblja grana... ne odjednom) ili ako je visoka onda može... ali ako je niska, a deblja grana, (čest slučaj za outdoor) jer grana se brzo zadeblja pa zato... inače nema puštanja, i nakon nekog vremena, ona će sama tako stajati, možda ćeš drugu stranu savijati :)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
evo mali update,iako vidim po odgovorima da nitko osim mog dobrog jarana Zmijuge i ne prati dnevnik :)))

evo prvo slike sve 4 biljke...lijepo im ide ja mislim....



eh,ovo su sad oni sitni problemi o kojima sam govorio...nadam se da nije opasno! cijenio bih strucna misljenja...


i na kraju grupna slika,iako se nadam se da ovo nece ispast totalni hetero grupnjak,nego jedan lijepi lezba party :))



BTW,za kraj,iako moje skromno znanje govori da je još rano...
slikao sam malo mjesta gdje bi trebale spol pokazat,pa ak me mozete nagradit za trud,odgovorom,sta bi moglo biti M ili Ž....

glavni vrh i ostalo na sve 4 biljke...
1.biljka...


2.biljka...



3.biljka...



4.biljka...



i za kraj pitanjce...
nitko mi nije odg. a na forumu cini mi se nema...
DA LI SE LST ODVEZUJE NAKON NEKOG VREMENA ILI SE DRZI DO KRAJA?
( sorry sad vidio da je zmijuga odg.)







 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
trq7 je napisao(la):
,iako vidim po odgovorima da nitko osim mog dobrog jarana Zmijuge i ne prati dnevnik


za koga ti growas..? ne opterecuj se glupostima

ovo na slici ne izgleda strasno.. deluju zedno?
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
pa growam za sebe prijatelju,naravno.
glupo mi stalno Zmijugu na PM trazit za komentar,hebote sterat ce me covjek u klinac :))
a i covjek cuti razlicita misljenja,pohvalu,kritiku... ne svaki ali ja da...
a i ne pravim se da znam,pa pitam za savjet...
ne zalijevam previse,pa im mozda malo fali...ali malo...
probat cu malo vise da vidim reakciju,,,