Prvi uzgoj, slučajna domaćica by Saksija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
nježna* :)

eee saksijo a sad još 2 mjeseca i možda malo više hehe. Šta ćeš, takotito :/

neeego, trebat ćeš nabavit neko odgovarajuće gnojivo za cvijetanje, obzirom na gnojivo koje si koristila do sad, moraš pazit da uzmeš nešto provjereno/nešto što neće izazvat gadnu reakciju kao moja biljka. Npr ako postoji gnojivo za cvijet iste te marke/linije proizvoda koju si do sad koristila to je to šta tebi treba da sve bude bez problema :)

amo amo neke fotke
 
12.02.2015
94
244
33
Hvala :D

@Nixa86 bas me je zanimalo moze li neko da prepozna o cemu se radi. Bila je poprilicno jaka iako je imalo dosta semenja i nekako je udarala na totalnu opustenost i komunikaciju. Od kad cveta raste poprilicno, svaki dan dizem lampu Za nekoliko cm. :D

Mislila sam da gnojim sa sledecim zalivanjem. Za 2-3 dana. Poslednje gnojenje za vegetaciju punom dozom, pre 10ak dana rezultiralo je sa zutim listovima na dnu koji su se osusili i otpali. Posle toga sam zalila samo vodoM, sto je oporavilo.
 
08.01.2015
40
29
18
Dolina Vukova
Mozda je previse za punu dozu pisi nam detalje da lakse rijesimo problem koliko je stara biljka i sliku tih zutih listova jer slika govori 1000 rijeci i zasto odmah punu dozu i kako je gnjojis po pravilu ide jednom gnjojivom a 2 puta ili cak bolje 3 puta vodom... mozda su bas ti zuti listovi uzrok prejake doze gnjojiva... pozz :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: saksija2
12.02.2015
94
244
33
To je bilo poslednje gnijenje za vegetaciju. Pre toga ih je bilo jos 2 ili 3. Nisam je mnogo gnojila, a izmedju svakog je bilo barem 2 zalivanja vodom. Nazalost, nisam se setila da slikam, a sada je prestalo. Uglavnom, bili su samo listovi koji su skroz do zemlje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SHIT SHIT

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Slažem se sa kolegom iznad. Ti žuti listovi na dnu su sasvim normalni i nemaju baš puno veze s pregnojavanjem, ja sam ih znao punu šaku jednom tjedno skidat. Saksija će vidjet sama kad joj je dosta gnojiva, biljka će joj to sama pokazat 'nazubljenim' listovima i kad vrh lista bude izgledao spaljen, e to su onda simptomi pregnojavanja.

Lijepe biljke, sretno dalje saksijo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: saksija2