Rani outdoor by kokomarin

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Planiram napraviti nekoliko kg maslaca i isto toliko maslinova ulja.
I desetak ml Ulja
To mi je bas s guston jer nisam nikad dosad pravio.
I psihoaktivna rakija od visnji.
Zamisli restoran s psihoaktivnim menijem
Na ulazu natpis "samo za ludake "
Dolazak na dorucak koji je dovoljna dnevna potreba za thc nije nista neobicno u svitu.
Nije neobicno ni sta ljudi idu skakavce, zohare i crve,
Meni je neobicnija spoznaja da su macke uz ljude jedine zivotinje koje ubijaju svoju vrstu iz zabave, a da su psi svoj tuznjikavi pogled brusili miljun godina.
Ja sam mostly duhovan tip s neprestanim zanimanjem za prirodnu hranu.
Konoplja kao hrana se uvelike pocela nalaziti na menijima najboljih restorana i eto i ja cu smislit neko dalmatinsko jelo nadasve ukusno i po zelji psihoaktivno.
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Kako konkretno mislis napravit 'psihoaktivnu rakiju od visnji' ?
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Preksinoc sam se uputio pjeske do biljaka.
Desetak km kroz polja i sume nesto borove.
Kad sam krenio sunce je zalazilo a mjesec izasao
Stigao,pokusao izvadit kantu iz bunara i nisam uspio, nego sam jedva tridesetak litara podilija curama,odlucija otici prije zore i pogodija.
Cim sam usao doma, izvana se prolio pljusak,a meni smjesak.
I danas i jucer obilno prirodno zalivanje.
Moram priznati da mi je neobicno drago sta je vrime ovakvo sada , ali vec se brinem da sta ce bit ako se ovako nastavi.
Ljeto kakvo je inace uopce nije doslo.
Za dalmaciju vridi pravilo da sta dovedes do petnajest osmog, to ti i ostaje,a odnosi se na susu
Moje biljke su od mene dobile cetiri puta vodu.
Cannabis je biljka koja voli suhu i toplu klimu i struktura joj je takva da zadrzava vodu.
Kada joj pocme neceg faliti iz listova i donjih djelova pokusava i dalje hranit novi rast ili hed.
Mislim da je prosli put bilo stotinjak skakavaca na marjani i dobro su jeli dok im ona nije poslala nesto sto ih je otjeralo.
Najeli se skakavci pa im bilo haj.
Zdrava biljka kanabisa ce se obraniti sama u prirodi.
Tako ja razmisljam.
Visak vode biljka izvlaci kroz listove.
U 4.i 5.tom misecu noci su bile izuzetno hladne i vlazne i biljke su svaku zoru imale viska vode pa su listovi obavljali svoje .
To je uzrok svjetle boje biljaka i vrscima listova koji izgledaju kao pregnjojavanje.
Radim organic.
Ma da susjede iskomadam i zakopam po vrtu pa posadim biljke isto bi bilo organic:)
Ocu rec da bi svak trebao biti odgovoran za svoje growanje, prema sebi kao konzulmentu ,a jos i vise ako pravis ljek.
Nasrecu, nitko iz obitelji ga ne treba odmah i sad ali svi me podupiru jer ce trebati.
Ova zemlja je preopljackana i ti koji su je pljackali su uglavnom dobro.
Moja generacija je stravicno iskoristena na zalazu dvadesetog stoljeca ,desetkovana.
Bivsi premijer je valjda bio opomenut za organizirani kriminal ,pa je na brzinu napunija zatvore narkomanskim organizacijma koje to nisu . Ima i potpuno nevinih medu tim ljudima,koji su postali dio organizacije zbog mobitela.uglavnom su ti ljudi odlezali kazne i tuzili drzavu.
Di su ti ljudi koji mogu provesti reformu pravosuda?
Ovaj premijer je nula bodova,narcis ko i onaj prije.
Jedan poznanik me odveja kod sebe na balkon da mi pokaze biljke .
Pet deklariranih cura u litri zemlje,nema znakova hermljenja , sada su u borovoj sumi na slobodi s dvadesetak litara komposta svaka.
Ne vidim razlog zasto ne bi isle,tlo je prepropusno,sunca do popodne,vidit cemo...
Tehnicki sam ajme s obzirom di smo na vremenskoj crti
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
394
1.738
143
79
Sumarak
Kakve veze ima premijer, narkomani i zatvor s growom :S Jesil ti ovo napusen pisao :sadbanana: I ja koliko znam borova suma ima prekiselu zemlju, pa nisam bas siguran jel to dobro za maru, nek neko iskusnij to kaze :sad2:
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
U borovoj sumi je zemlja tj.tlo prekiselo?
Zasto smokva koja voli alkalno tlo naraste u pravog diva ako ima prostora?
Rekoh vec,vidicemo, ..
Napusen sam od jutra do sutra!
I ja bi volija da nit ne znam ko je premijer jer sam apolitican i anarhistican.
Kad mi stigne kaz.prijava za ovaj grow nastojat cu javno objavit obranu.
Necu promjenit svoje stavove i zivot bez growanja za mene nije prihvatljiv.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
svasta mi se izdogadalo i nit znam kako poceti ni kako zavrsiti ovaj post.
biljke su mi u redu i o njima vise nit ne razmisljam jer zaokupljen sam planiranjem sljedeceg growa.
bogovi iz kanabisa su mi dali do znanja da su vrlo stvarni i slicni svim drugim bogovima.
prvo me presjekla spoznaja da sam ziv zbog izgleda i sta bi me uvjek neka zena odvukla i tetosila dok se ne bi vratija u kontrolu.
i mocne thc biljke su zene i odatle suparnistvo.

nisam jos ni rascistija s tom spoznajom a sudbina jedne snjezane me toliko pogodila da cilu noc nisam presta plakat,
siguran da mi se rusi stabilitet mozga i da ludim ,jedva sam malo odspavao

ujutro se pocelo odvijat nesto neobicno a popodne sam u rukama imao tisucu sjemenki iz nigerije,
sve iz malih pizeva za crnce
sve divlji,sirovi kanabis kakav sam i zelio i kakav sad zelim.
to sta je u aluminijskom okviru ruksaka stalo dvadesetak godina,nema veze ,tvrde su ko kamen
to je moj zivot,takva je moja vjera!
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Neznam, dal se to samo meni cini, al ovakvi postovi su mozda vise za putovanje na mentalnim talasima ili u naduvane postove..
Ja mislio sad ce update neki +slikice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Kisa zaliva.
Za cili ciklus po nit pedeset litara od mene.
Kanta od dvista litara za cetiri biljke je mira za naredne sajtove .
Sican se kad ni u jednom bunaru nije bilo vode,raspukla bi zemlja od suse.
Deset koje prve proklijaju cu smjestit u pitare i jos deset na sajt.
Logika growa je ovakva:
Nit deset stupnjeva od ekvatora prilagoden ce dugo cvitati.
Okidac je najmanje deset sati pa i vise mraka.
U mene je to od desetog miseca.
Znaci cvitat mogu na ovim prostorima samo od jeseni do proljeca;)
Tako da cu bit sritan budem li se pobrinija da se dvadeset ne smrzne.
Al dogodine kad s devet miseci vegetacije tek ulazi u cvitanje;)to zelim!
Sta juznije, zaklonjeno ,prozracno,
Imam da do kraja zivota sadim samo takve biljke.
To i mislim!
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
prije nekoliko dana sam posjetio biljke na sajtu.nazalost,stigao sam nekoliko minuta prekasno da bi slikao kvalitetnu sliku.
osim biljaka na sajtu imam jos nekoliko u borovima.
borova suma je gusta i visoka i zbog toga mozes lakse sakriti biljke a i sebe.
jos jedanput napominjen da je kompletan ovogodisnji grow eksperimentalan i sluzi mi za ucenje.(nadam se i da ne pisem samo za sebe)
jednom sam se zainteresirao za biljku dalm.buhač.(prirodni pesticid piretrin),iako je kod nas samonikli korov i ne uzgaja se nigdje i vrlo malo se koristi,u nekim zemljama prave kultivare s vecim postotkom piretrina.
kenijci ga najvise uzgajaju i imaju vise berbi godisnje(mislim pet),a svakih nekoliko godina dodu po divlji gen u dalmaciju.
upravo istu stvar trebaju raditi i prodavaci sjemena kanabisa ako zele odrzati kvalitet thc-a.
zapravo dvi biljke iz borova su napadnute od raznih malih stetnika ,lisce je dobilo tockice i ja sam morao reagirati.
kako u danasnje vrime nitko ne spominje tabaco mosaic virus,napravija sam caj od duvana tj,prskao sam s kombinacijom duvana,sode,ulja i deterdenta za sude.biljke su napadnute zbog preguste vegetacije tj.slabe prozracnosti a i stoga sta su nakon sadnje dirane pa im je imunitet slabiji.
po fukooki svako kidanje u prirodi slabi imunitet i cini biljku podlozniju napadu stetnika .
uzgoj canabisa u posudama u kontroliranim uvjetima indor ili outdor nema po meni nikakve slicnosti sa uzgojom u prirodi.
u prvom slucaju treba grower sve kontrolirati a u drugom treba sto vise pustiti prirodi,

prvo sam spasio mackicu od debilnog ubojice macka koji joj je pokla braću.
pa mi je magarac opet pokida lanac i pobiga,dosa je do staja sa konjima i nevina bijela kobila je razbila svoj boks da bi se podala mom magi na ocigled uzasnute vlasnice koja ju je cuvala za rasplod.ohola i ljepa kobila dala je magarcu a konjma ne.
bit ce i overwinter konjskog i magareceg dubriva a bit ce i bijela mazga.
i jos u sumi naletija na kujicu mladu i malu zavezanu u vrici.
ako ujutro srebreni letaci na daskama preplave horizont ozbiljno cu se zabriniti.

moj grow je dokaz da se moze growati uspjesno bez novcanog uloga,,bez prevoznog sredstva i ikakvog pomagala.
ni jedanput nisam udario motikom,krampom
koristio sam samo rucne skare,rucnu pilu.,kopacicu s tri siljka i rukavice.

moram vam reci da mi se vrzma po glavi da sljedecu godinu odem nekoliko miseci u meni poznatu divljinu i to svojim bliznjima lagano serviram.
ja,mago,kujica i mackica:)))

 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Idu one dobro ,idu i biljke iz boraka isto dobro.
Spricanjem sam napravija stetu,a ne korist.
Previse jak nikotin ili previse ulja, neznam , dugo nisam nista koristija ,a duvan nisam nikad dosad.
Tako sam skoro ubija biljke zajedno sa svim insektima i stetnicima.
U prirodi ubijes tisucu musica i privuces ekipu koja se hrani lesevima,tako da nisam nacistu sa spricanjem.
Od tri zadnje u borcima dvi su se izvukle a jednu satrali skakavci.
U svakom slucaju zakljucak je ovakav:bez obzira na kiselost boraka , nasa biljka raste i napreduje istom brzinom kao i na drugim pozicijama.
Zbog takvog tla potrebno je iskopat rupu ili naci pogodno misto za nasut mjesavinom zemlje koju preferirate.
Otvoreno nebo u smjeru jugoistok,je jednako vazno i da vegetacija nije pregusta pa da ometa protok zapadnih i istocnih povjetaraca,jer upravo to je razlog napada tih sitnih organizama.
Kako su obe biljke sestre od ovih na sajtu a upravo iz razloga da bolje vidim kako se razvijaju,nije me toliko pogodilo jer obe zajedno su manje od jedne grane s marjane.
Biljke na sajtu nikad nisam nasa obisene,iako su zalivene samo pet puta.
Mozda su se dokopale vode u dubini zemlje , mozda malch dobro drzi,al na moje iznenadenje ni nakon petnajest dana ne pokazuju znakove manjka vode.
U mom kraju ovo je najkisnije lito u tridesetak godina,ali naprimjer u sestom misecu kisa je 12puta krenila i ne uspila smocit asfalt,a kamoli zemlju.
Kao i svake godine u narednih dva tjedna past ce kisa koja ce ohladit more i oznacit pocetak kraja ljeta.
Kako je ovo doba godine kad sam zaposlen i to cili dan ,ostaje mi samo noc za ici kod biljaka,al obecavam slikat pocetkom devetog miseca .
Svjestan sam pogreske kod spricanja i samo je moja greska jer nisam provjerija kako pesticid radi,nit sam ga napravija pravilno.
Dvi biljke na sajtu me fasciniraju ,razliciti fenotip ,al ne staju,nit da predahnu.

Prije neku vecer u sobi na susjednom krevetu odrasla ridovka cekala pljen pokraj uzglavlja
Neugodan prizor iz filmova
Jucer mi izmedu tabana i japanke uletila osa i tako me ubola da nisam moga stati na nogu uru vrimena .
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Cannabis nema "srce" ko ni pomidora pa ima sposobnost podizanja produkcije korjena iz stabljike.
Zbog toga se smatra lako uzgojivom,ko i pomidora .
Zbog toga sam prova ovaj uzgoj, s mininalno vode,al bogata organska mjesavina.
Osim pet,sest puta po malo vode jedino sta sam radija je odmicanje biljaka od glavne biljke.
Grow je vrlo dosadan i spor pa sam stavija par biljaka u obliznju sumu da mogu uciti.
Na sajtu sam bija 10-og i 20og i biljke ne pate susu ni najmanje bez obzira sta je malo kise palo tek 21og.
Biljka koja je od 15.05 na sajtu ima malo bolji vigor od svih ostalih i prva je usla u cvitanje i to me buni.
Zasto je usla u cvitanje deset dana prije sestara?
Time je postala najizglednija majka.

Nocas sam setao kujicu anu po poljskim putovima, iz zbunja je izletila neka zivotinja i krenila na nju.kako je noc bez mjesecine ja sam jedva razabirao siluetu.
Cagalj,lisica ili mozda neki pas slicne sudbine ko ana , neznam ,ali znam da su kujici otkazale noge od straha, kuci sam je nosija a to nas je pratilo sve do prvih svjetala uz cestu .
A vrat me boli sta svaku trecu noc nosim dvanaest litara vode u ruksaku a to zato sta nisam ovim biljkama u sumi pripremija zemlju nego tek nekoliko centimetara komposta po vrhu.
Ovaj post je napisan iskljucivo zbog zaljevanja.
Dvista litara od pocetka do danas plus tridesetak litara tekuce hrane je jedino od vode sta su dobile od mene,
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Fala ,sativa,zato ga i pisem.
Nocas obasa cure, svakoj da malo manure i compost tea.
Tija san cekat zoru i slikavat, s boljim mobitelom, al baterija se ispraznila,pa opet nista od slika bar sedam dana.
Slike visoke rezolucije i mocna imena biljaka kod mene su sanak pusti.
A nocas me prizor malo podsjetija na tornjeve kuala lumpura.
Devet sati mraka je trenutno aktuelna tema medu biljkama cannabisa.
Moje dvi su okinile s osam sati i vec su dva tjedna u cvitanju.obe sam oprasija ,i marjanu malo da zadovoljnije udje u trecu zivotnu dob.
Svako zdravo bice ima teznju za razmnozavanjem pa sam joj dao zadovoljstinu.
Racuna sam da su moje biljke od mene dobile casu vode dnevno,a susu ni osjetile nisu.
Cvita mi sest sestara i vidim da to sta slicno izgledaju ne znaci da isto okidaju.
Tako da su dvi biljke s dva razlicita fenotipa na razlicitim pozicijama usle prije 15.08
Od druge vrste imam samo jednu zenku i to sta je druga biljka nakon revitalizacije pokazala da je ipak musko bez obzira na nesimetricnost listova.
Mozda je samo u teenage fazi smjernica za utvrdivanje spola ta simetrija jer nakon ranog topiranja prije spolnog obiljezja sve biljke koje su krenile asimetricno su zenske .,dosad ...iz mog iskustva.
Vrlo sam sretan sta mi bilje dobro zivi a sve skupa je slozeno na brzinu,tako da se mogu nadati i puno boljim narednim growovima.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Samo nemoj bas slikati sa kako kazes boljim mob,jer ti android ili ti pametni mob su jako nezgodni jer vrlo precizno lociraju lokaciju odakle si slikao..naravno ako ih ne podesis dobro..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Da, ako ti neko uzme mob, ali ne ako slikaš androidom i sliku postaviš na net. Kako će ti onda odredit lokaciju, ne kužim!?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.