Razlika izmedju sative i indice (za potrebe pravljenja ulja)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.11.2013
7
4
0
pozz svima

e ovako zanimam me da li se moze prepoznati razlika izmedju sative i indice samo na osnovu budova, postoji li neki nacin testiranja ili tako nesto???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BigKeramiks
02.11.2013
7
4
0
to za listove i biljku znam kako prepoznati, ali ne kontam razliku izmedju samih cvjetova
bitno mi je da znam da li je to sto imam indica, a imam samo cvjetove... jer mi je potrebno za pravljenje ulja, za lijecenje...
posto nemam vremena da uzgojim sam neku dobru sortu indice a ovi "prodavaci" nemaju pojma koje sorte prodaju, zato bitno mi je da li na osnovu samih budova moze se prepoznati razlika izmedju ove dvije sorte???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
a cemu ovakav post u podforumu medicina :eek:hno:
mislim da ces pre to prepoznati ako zapalis nego na osnovu izgleda, pogotovo ako su budovi gnjeceni, pritiskani, presovani...

evo, levo je sativa desno indica... i jel pomoglo ;)



a tema mora negde da leti, nije joj ovde mesto
 
02.11.2013
7
4
0
pa ne lici mi bas ni na jednu od ove dvije vrste, a budovi su u dobrom stanju nisu presovani, mrvljeni i tako to
a sto se tice feelinga kad se duva, onako malo budes high ali nista previse, malo tjera na smijeh... ali ugl onako pomalo opusta i smiruje. Tako da po nekom mom misljenju mislim da je ovo neka hibridna vrsta, neki mix samo ne znam koji je, jer cini mi se da ima efekata od obje vrste.
Pa sad je li takva vrsta pogodna za pravljenje ulja, jer znam da indica ima puno bolji ucinak od sative kad je u pitanju lijecenje. A ljudi stvarno mi je to hitno, isplatili se praviti ulje od ove vrste, i hoce li imati ucinka ako ne bude indica, jer mi klasicna medicina nije pomogla, i sad sam se oslonio na ovo, tako da please neki savjet nesto...

a ovo je to to, pa jel konta iko sta je u pitanju? bud.jpg

a sory za ovaj post na ovom podforumu, jer sam novi, tako da temu bacaj gdje hoces, samo da mi je znati sta da cinim sa ovim
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pa, mrvljeni nisu, ali mislim da jesu malo "spresani" sto naravno nema veze sa nekim narusavanjem kvaliteta (mislim na "dim", za ulje zaista ne znam), vrlo je moguce i najverovatnije da je neki hibrid u pitanju, najbolje da sacekas odgovor nekog od korisnika ulja... ja mislim da bi imalo smisla, ali nisam korisnik ulja tako da... mogu samo editovati naslov i staviti koji tag, da bude jasnije sta je u pitanju, sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Zoke je napisao(la):
jer mi klasicna medicina nije pomogla, i sad sam se oslonio na ovo, tako da please neki savjet nesto...
O cemu je rijec? Generalno nikad nebi preporucio nikom da pravi ulje sa necim sto je uzeo sa ulice ali sila prilike mijenja tako da i takve opcije uspiju postat prihvatljive al i samim tim vrlo riskantne jer neznas kako je uzgojena i sa cime je gnojena, spricana i koja ljekovita svojstva ima...Znam vrlo dobro sta znaci hvatati se za slamku bio sam u toj situaciji i na svu srecu odabrao sam vlastiti uzgoj i ako i nepomogne barem znam da sam napravio sve kako treba i nece biti mjesta sumnjama koje su veliko zlo pogotovo kad vrijeme brzo curi a u glavi uvijek leti buba sumnje jeli to pravo i hoce li pomoci..

Da bi covijek ozdravio potrebna je ogromna vjera a kako da vjerujes u nesto sto neznas sta je...
 
02.11.2013
7
4
0
Ma rijec je o leukemiji... Ne bih sada da pucam neku socijalu i tako to, ali dao sam 10 hiljada eura za neki lijek, i nije mi pomogao, i zato mi je ovo sada glavna opcija. Ma znam da nije sjajno uzimati nista sa ulice, ali nemam sada priliku da nabavim nesto sigurno jer u mom mjestu niko nema pojma sta prodaje, a ja nemam vremena da uzgojim sam nesto kvalitetno, jer mi je ulje potrebno sto prije. A kako mi se cini tesko da iko moze na osnovu samog buda procjeniti koja je vrsta. Sad ono stvarno ne znam sta da radim da li da pravim od bilo koje sorte, a i to je rizik ogroman, jer ako mi to ne pomogne onda ne znam sta vise da pokusam...

Ako neko ima konkretan prijedlog, please nek se javi na mail: *********@outlook.com