Razmnozavanje (pravljenje semenki)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.12.2011
16
15
3
33
Dosta vremena sam proveo na ovom forumu i uglavnom sam nalazio odgovore na sva moja pitanja..
Sinula mi je ideja da napravim svoje "kvalitetno " seme i za to nisam nasao nista ( mozda nisam dovoljno duboko kopao) ;)
Imam nekoliko pitanja vezano za to, pa se nadam da ce mi neko ko ima iskustva pomoci :)
Recimo da imam mini box i u njemu hocu da uzgojim musku i zensku biljku radi dobijanja puno semenki umesto da dajem 10e po komadu.
1. Ako je zenka recimo Northern Light a muzjak ak47, zanima me da li ce smeneke biti vise na oca ili majku? ili pola pola kako je i kod naas ljudi? :)
2.Da li ce im decica biti manje kvalitetna ili slicno? posto kapiram da bi se neko setio to da radi kod nas a ne da daje pare... (stekara sam u dushi xD )
3. Gde mogu da nadjem neke semenke koje ce sigurno biti muzjaci kvalitetnih sorti?
4.Da li je uopste pametno mesati dva srain-a ili da se drzim tudjih dostignuca (da mi i muzjak i zenka budu istog strain-a) ?
Mozda se setim jos neceg sto se ove teme tice pa cu pitati uzput, hvala na odgovorima unapred :D
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
1. U prvoj generaciji imaćeš najviše različitih fenotipa, neki će biti identični sa roditeljima, neki će više pokazivati osobine jednog od njih, a neki će pak imati sopstvenu morfologiju...
2. Kvalitet će isto tako varirati od biljke do biljke, ali ako su oba roditelja dobra i deca će biti kvalitetna...
3. Nećeš naći samo muške semenke, ali možeš naterati biljku da bude hermafrodit, potraži po forumu...
4. To je sasvim normalno i opravdano, ukoliko znaš šta želiš da postigneš, pa kroz par generacija, što semena, što klonova izdvojiš fenotip koji tebi odgovara...

Lično sam ljubitelj ukrštanja i expeimenata, ali sam godinama udaljen od potrebnog znanja da to sam radim na nivou kako to rade neki od ovdašnjih članova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pecurko je napisao(la):
1. U prvoj generaciji imaćeš najviše različitih fenotipa, neki će biti identični sa roditeljima, neki će više pokazivati osobine jednog od njih, a neki će pak imati sopstvenu morfologiju ...

sve stoji sto si napisao ali ovo vazi za f2 generaciju, ako ukrsti dve razlicite vrste u prvom krugu dobija Filial 1 (f1 seme) iz kog bi trebalo da dobije uniformne hibride, to je ono sto se najcesce kupuje i ima svoje ime (npr. Kalashnikova=AK-47 x White Widow, a ako se kupuje seme tipa outdoor mix ili indoor mix, onda je po pravilu u igri f2, pa je lutrija sta ce izrasti, ali fakat ne moze biti lose ;)
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Imam jedan problemčić, a mislim da ovde mogu da ga iznesem. Imao sam u boxu 4 ženske biljke i nakon nekog vremena jedna se preobrazila u hermija. Obzirom da sam bio odsutan neko vreme polen je uradio svoje po ostalim biljkama. Sad me zanima vredi li nešto to buduće seme? Hoće li svi potomci biti takođe hermiji ili ima nekih šansi i za ženke? Čisto da znam da li da čuvam seme ili da ga bacam?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pa ako si imao brendirane zenke moguce da ce semena biti ok , al pusti nek sazre sema na biljci do kraja i zaboravi da ces pusiti ista sa tih biljaka.

ako su zenke domaja to je smece seme!!!!!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
@Utopia-taj hermi koji je oprasio sam sebe,od tih sjemenki nista jer bi iz tog mogli ispast hermiji ali ostale cure oprasene hermijem ce imat 99% femi sjemenke.....tako da nemoj bacat to sjeme, ali sjeme sa hermija mozes bacit....
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
@Not Smoke-Biljke su domaće ali odlične, prošla tura je bila super al' nisam imao ovakav slučaj sa hermijem, osim gomile muških naravno:icon_cry:
@Green-hermija sam odmah izbacio jer su muški cvetovi preovladali, onako nešto još nisam video, a bila je najjača ženka u boxu. Znači seme od ostalih ženki da čuvam, biće femi :banana_rasta: jeeah!
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
GreenRyder je napisao(la):
@Utopia-taj hermi koji je oprasio sam sebe,od tih sjemenki nista jer bi iz tog mogli ispast hermiji ali ostale cure oprasene hermijem ce imat 99% femi sjemenke.....tako da nemoj bacat to sjeme, ali sjeme sa hermija mozes bacit....

Pa ,ne bih se bas slozio --- da je zemska biljka ostavljena do kraja i naterana da pusti mu.a onda bi ostale biljoze oprasene sa njom dale uglavnom fem menke.

Ovako ,od obichnih hermija je vrlo nesigurno a i ne bih nikom savetovao da shiri hermi genetiku .
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Meskalito, ne znam šta ju je nateralo u hermija, ali je dobrih mesec dana bila ženka i to sa topom samo takvim. Sačuvaću ja to seme pa ću baš da ga testiram za iduće naraštaje :)