Recepti...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
Mesijevi medenjaci :)

otprilike 100g maslaca (cannabutter)
rastopis i dodas jaje celo
dodas smedji secer 50-100g
promesas
casu i po jogurta psenichnog brasna

jos pola nekog drugog,razanog/jechmenog

kasiku dve meda
vanilin secer
orah/badem/;lesnik

cimet po zelji

muskatno orasce takodje

supenu slobodno
dodas malo soda bikarbone ili praska za pecivo

pustis malo da odstoji dok ti ne izduvanish jedan

napravis jedno dvadesetak kuglica i na pleh

rernu stavis na oko 160c recimo

Ovo je recept od gospodina Meskalita i evo ja sam upravo napravio.
Slike stizu :)

peklo se 20-25 minuta na 140 stepeni.

akw5.jpg


sc7j.jpg


mg7v.jpg


p9pn.jpg


uvece degustacija pa javljam 'rad' :D
edit

pojeo sam jedan kolac sto mu dodje jedan gramic vuje, pocinje sa radom posle 20 minuta(prazna stomak bio posle teretane) i udara glavu, telo normalno, posle udari i telo. rad je drugaciji, jaci,
cudniji, ne mogu sad da opisem posto sam odnesen :)
evo ide pesma mozda ona objasni nesto :)
 
Poslednja izmena od urednika:

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Topli sendviči by marihuana

Korak 1:

pripremite sastojke (uglavnom ono što se našlo u frižideru u tom trenutku)


Korak 2.

namažite kruh nekim namazom (u mom slučaju senf)


Korak 3.

posložite na kruh ono što se ranije pripremili


Korak 4.

po želji dodajte ljutog umaka radi arome


Korak 5.

ubacite sendviče u toster (ovo čudo tehnologije u Kauflandu ili Konzumu košta 70-ak kn,cca 10 eura i višestruko se isplati ;) )


Korak 6.

poklopite toster i pustite par minuta da se kruh sa sadržajem unutra zagrije i zapeče


Korak 7.

kad procijenite po vlastitom ukusu da je dovoljno zapečeno izvadite iz tostera i poslužite uz čašu coca cole ili nekog drugog gaziranog pića da vam želudac lakše proradi poslije jela ;)



:chef2: :bonappetit:
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
51
Lignje "danas za sutra" :):
Kilu (ili vise) lignji ocistiti (izvuci zicu i oprati) i staviti u plasticnu zdjelu;

1 kg krompira oguliti presjeci na 4 dijela i staviti u zdjelu sa lignjama;

1,2 glavice crvenog luka samo oguliti prepoloviti i zajedno u zdjelu.

Marinada (bijeli luk oliti cesnjak,persun) takodjer sastaviti sa prethodnim i na kraju dodati odokativno obicnog ulja i maslinovog.

Sve promijesati dodati soli,vegete ,ruzmarina(po zelji i bibera) i staviti u frizider na pajc 24h

Znaci rucak za "sutra" :)
Zagrijati rernu na 220 ,sve istresti u tepsiju,pokriti je alu folijom i 30 min. peci.
Poslije pola ure izvaditi,otvoriti i zaliti sa 1dcl bijelog vina. Jos samo 5 min u rernu na istu temp otkriveno.

Tope se u ustima a saft...Obozavam lignje ali nikada bolji nisam jeo...Prijatno,dobar tek,... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
28.04.2009
106
143
43
38
Jedna od mojih omiljenih koje volim spremiti i pojesti.

Sastojci:

1. 3 konzerve tune oko 240gr
2. 480gr skuvanog crvenog ili crnog pasulja/graha
3. 1 crvena i 1 zelena paprika (velike slatke)
4. 380gr kukuruza secerca
5. 1 veci luk moze ljubicasti
6. Malo bibera/papra i so
7. Chili u prahu (ipak je to mexicana i treba da ljuti malo)
8. Sok 1 limuna
9. Maslinovo ulje (ili ako nemate moze i obicno suncokretovo)

Priprema:

1.
Kukuruz iscedite i operete mlazom vode.
2. Tunu iscedite od ulja i pomesate sa kukuruzom i pasuljem/grahom
3. Luk i papriku naseckate na sitne komadice i pomesate sa brojem 2. :ajnstajn: Sve zacinite sa biberom Chilijem (ne nasim Chilijem :) Sokom od jednog limuna, so i maslinovim uljem.

tuna-mexicana-salata-1d2d879daf5ebd4cae661c48631c7e46_view_l.jpg Cenzurisao sam sajt sa koje sam preuzeo sliku koja lici na ono sto sto ja napravim, i sto cete vi ako vam se svidi. Ne znam kako ovaj forum stoji sa reklamiranjem drugih sajtova al za sv slucaj. Svako dobro!


 

imperator90

Aktivan Član
05.10.2016
187
283
63
evo jedan i od mene....pohana paprika punjena sirom i sunkom

potrebno: 4 veče paprike (babure)
20dkg sunke za picu
20dkg gouda sira
(ja dodam i domacega speka ili kobasa suhih)
oprema za paniranje (brasno jaja prezle-ja dodam i sezam jer ga obozavam)

prvo paprike ispecete u pecnici (cca 150c nekih 10-15 min da se da sa njih skinut kozica jer je gorka) zatim ih napunite sirom sunkom spekom kobasama tj s cim god pozelite, krajeve spojite cackalicama,spanirate i bacite na 5 min u duboko vruce ulje...kada je gotovo stavite na salvetu da visak ulja upije i to je to...ja paniram 2 puta jer volim da je hrskavo...nije tesko a fino jako....uz to inace jedem peceni krumpir koji je "okupan" u zacinima i neki umag od jogurta,,,,ak ce neko probat ili je probo vec nek se javi bas me zanima kaj kaze o tome jer je jelo fantasticno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

smizi

Aktivan Član
25.02.2014
46
518
123
Evo izvoli :)
300g brasna, prstohvat soli, 170g isjeckanog putera iz frizidera, 70ml ledene vode. Umijesiti tijesto, razvaljati u kalup, pokriti prozirnom folijom i ostaviti 1h u frizideru.
500g hokkaido bundeve
150g secera (ja stavim po 50g muscovado secera i kokosov secer)
350ml vrhnja za slag Brzo&fino
3 jaja
1 č.k. cimeta
3 č.k. zacina za medenjake
Sjemenke vanilije.
U receptu se bundeva kuha, ali ja je uvijek pecem u rerni.
Izrezati je na komade i posuti sa zacinima i malo secera na 200°C oko 30 minuta.
Stapnim mikserom napraviti pire, dodati secer, vrhnje, jaja, vaniliju i zacine ukoliko ih nismo dodali prije. Uliti u pripremljeni tart, peci u prethodno zagrijanoj rerni na 200°C 15-20 minuta, zatim smanjiti temperaturu na 180°C i peci jos 35-40 minuta.
 

Prilozi

  • 20201106_194236.jpg
    20201106_194236.jpg
    387,6 KB · Pregleda: 7

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
E, bem ti, odem zapalim, naspem si jednu rakijicu ono posle posla, i bacim se na citanje recepata :D sve u svemu djeluju preukusno ali skontam da sam se toliko razbio da ne mogu jaje na oko isprziti a kamo li sta drugo.
Uzmem tikvu,popolovim, ocistim semenke pa iscetvrtam, nalozim rernu na 180⁰ , poredam tikvice u tepsiju i stavim na pečenje, peklo se to nekih 50ak min do sat vremena, cini mi se, kad sam vidio da cetvrtke pucaju po pola, reko vadi bokte.ebo, prepekoh :D izvadim, dunem, al ovaj put u tikvu da o'ladim, probam, ma vrh, sladi, ukus kao kuvani kesten, ostavio sam sjeme, pa s proljeca zabadam u svoju bastu. Kad smo vec kod kestenja, moram otići ovih dana situaciju izviditi :D
Poz ekipa i hvala tikva je skoro pojedena, ostali samo patrljci, jer jeo sam i koru :D

IMG_20201106_211805.jpg

A tepsiji ima godina cini mi se duplo vise neg' meni :D
 

Prilozi

  • IMG_20201106_213518.jpg
    IMG_20201106_213518.jpg
    161,9 KB · Pregleda: 6
  • IMG_20201106_213043.jpg
    IMG_20201106_213043.jpg
    156 KB · Pregleda: 6
15.03.2018
25
77
13
21
Podgorica
E slušaj te sad ovo ovo vam je pileća salata koja kida:wave:
Skuvati bijelo pileće pa je izcupkati zatim samljeti kikiriki pomiješati ga zatim popržiti susam dodati malo pavlake i majoneza i na samom kraju dodati kukuruz šećerac staviti prstohvat soli i bibera.
Javite vaše utiske;)
 

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Kolega Loobenica trazio alternativu recept za kecap, pa sam se sjetio ove svoje alternative, jako zanimljiv spoj.
Za sve ljude koji ne vole kecap ili naravno traze neku drugu varijantu za pizzu :)
Recept:
Tri ili cetiri paradajza. Zarezati im nozem X "na guzici", tj. kontra strane gdje je peteljka bila.
Prokuhati oko litre vode, staviti paradajz 3 do 5 minuta u kljucalu vodu. Bitno je da se ne raspadne.
Izvaditi paradajz, skinuti mu kozicu, staviti u posudu.
U posudu dodatno ubaciti: 4 supene kasike maslinovog ulja, 1/2 cajne kasike bibera, 1 cajnu kasiku secera, 1 cajnu kasiku vegete, 1 cajnu kasiku origana, 2 cehna bijelog luka, prsohvat svjezeg ili suhog bosiljka. Dobro izblendati i to je to.
Ukoliko neko voli rijedje, samo se treba dodati vode malo po malo i superiska alternativa za kecap.
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.676
163
vegeta je začin koji se mora u vodi-tekučini prokuhati u suprotnom škodi zdravlju
 

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Kolicina bakra i zeljeza kao i likopena koji su prisutni u paradajzu, nivo kiselosti paradajza plus termicka obradjenost tog paradajza par minuta u vreloj vodi da se svi navedeni nutritivi pokrenu upravo nivelisu "lose" strane vegete, tako da nije problem :) Uz to, secer koji se dodaje ponistava 50% te vegete.
Ukoliko zelis, mozes staviti pola kasike himalajske soli.