LED Red hot cookie

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
pozdrav ,
Otvaram dnevnik posto se osjećam dužan i zahvalan forumu na hrpu informacija pa eto da I ja pripomognem forumu :D

znaci svaki savjet ,prijedlog je dobrodošao .. otvorenog sam uma pa necu zamjerit na savjetima ,prijedlozima i kritikama ,puuuucaj jer svi želimo znat vise :D
Bla bla idemo na opremu

Tent :1,5x1,5m

Svijetlo : ECO farm 760w
Posto nema nigdje info o ovim lampama samo da napišem da je svijetlo ispitano ,nije prevara i urod pod lampom je top ,rekao bi i previše za 1,5xx1,5 box

Ventilacija : INFINIty t6 (hvala forumu na savjetu vent je vaaau )
Ako je netko nedavno naručivao taj vent s Amazona zanima me da li je dobio isto pro controler koji je s wifijem iako nigdje ne piše da ima wifi na stranici pa nez jesam li samo dobre sreće pa su mi poslali s wifijem

1 stupni ventilator
1 mali ventilator
1 Fan clip

Potovi :14L
Sjeme : 9x red hot cookie
Gnojivo :hesi +atami cal mag ,mykoriza,hidrogen
i još ako nađem neki zanimljiv dodatak

Sjeme sam stavio u maramicu ,nakvasio ju vodom te istisko vodu iz maramice i stavio na tacnu i u pećnicu!! Hehe nećemo ništa kuhat samo mi se pokazalo jako dobro to s pećnicom neznAm zašto kako al pase im ta klima,nakon 14h klica se otvorila te stavljeno u male kalice
 

Prilozi

  • IMG_3018.jpeg
    IMG_3018.jpeg
    349,7 KB · Pregleda: 97
  • IMG_3016.jpeg
    IMG_3016.jpeg
    363,5 KB · Pregleda: 101

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Dan 1. Pod lampom
Za sada ovako ,premale su za box
Panel neznam koji je al znam da je skinut sa rasvjete i dobro radi

Klica čim je izašla stavljena u kalić,danas je to tako izašlo pa su stavljene pod panel ,pomalo društvo nisam početnik hehe ide to sve ✋
 

Prilozi

  • IMG_3019.jpeg
    IMG_3019.jpeg
    289,5 KB · Pregleda: 49
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Lol ,stajalo je u mraku da ,
Lampu sam upalio special za sliku ,ne radi još ta Lampa rano je :D
Ovo jedino ako nisi bio 5 dana kod kuće,pa su se toliko izdužile. Inače, profulao si ceo fudbal :)
Ukopaj ih do kotiledona u finalne posude i spasi ih.
Pali lampu, ventilatore, ...
Kad startaš grow,ovoga ne smije biti.
Šteta sjemenki.
Inače za Red Hot Cookies su napisali da 60% mogu biti 'red'.
Tako da ako uspiješ ove manekenke spasiti, očekuj i crvene i zelene kolačiće.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Za sada ovako ,premale su za box
Ovo prvi put čujem :) uglavnom se muka muči pošto su prevelike za box

Već si u ozbiljnom nedostatku...preturile se skroz, neće imati snage da stoje uspravno pogotovu ventilator kad upališ...lepo ti kaže kolega Samotnjak, presađuj, zakopaj do kotiledona, sredi parametre growa ili stvarno džaba semenki....


Sretno u nastavku!
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Haha a jeste me stisli ,nediljom sad radit :)
Ja to tako malo ležerno al dobro potakli ste me da to napravim cici pici Haha
Stabljiku sam lagano s dvije ruke savio i zakopao u zemlju i nadodo još zemlje (zato nisu bili puni zemlje kalici)
Dodao sam i mali vent :)
Pod ovim svijetlom i ovako ostavljam dok ne ojačaju tjedan dva ..u boxu panel mogu smanjit samo na 300w pa je to previše i bacanje para ,ovaj panel je od 140w bijeli spektar pa onda to tako radim
I plus sto bi u boxu moro neki stol ubacit tak da ovo je gud

Inače dobio sam par gratis sjembi pa ih ima 11 cookie,stavio sam sve pa ću birat u slučaju da jedna ne uspije ili nešto bude da sam siguran ,a ostalo sam mislio poklonit
 

Prilozi

  • IMG_3021.jpeg
    IMG_3021.jpeg
    484,5 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.389
27.874
1.098
Trøndelag
Zemlja ti je suha, zalij ih sa 2-3 deci i dodaj nesto za korijen ako imas.
Stabljiku sam lagano s dvije ruke savio i zakopao u zemlju
Imao si srece, to nemoj vise ponavljati jer sreca tvoja da nisu pukle. Ven ti je lijepo napisao da ih zakopas do kotiledona i ne znam zasto ti je to bilo lijeno jer opet ti je ovo posao na pola.
Stavi ih u veliki boks jer to svjetlo gdje su sad je bruja. Sretno dalje
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Mali update
Dodao sam korex (hvala na podsjetniku )univerzalno sredstvo za korijen
Umjesao u gornji dio zemlje i zalio zemlju lagano spricom posto je već imala vode dolje
To sam sve trebao ranije dodat u zemlju al dobro ce i ovako bit ,plan je za kojih tjedan dana presadit u 4l kalić pa ću onda po doljnjem dijelu korijena opet Dat korex

Istina da nije preporučljivo , jer je jako osjetljivo ,savijao sam i prije tako i nije bilo problema

Za lampu nisam bas pohvatao šta kažeš al isto je testirana i čak bi reko da bolje raste nego na panelu u boxu jer je samo bijelo svijetlo
Btw nisu klasične ulične ledice nego je bilo na nekoj benzi s koje su skidali jer im dost troši pa sAm uspio dobit to od kolege ,ubiti rađeno vec sa tim i odličan je

Sto se tiče prebacivanja u box to ću odradit kad prebacim u kalice od 4 L ,ovdje im je za sada lijepo :D
 

Prilozi

  • IMG_3022.jpeg
    IMG_3022.jpeg
    453,1 KB · Pregleda: 46
  • Sviđa mi se
Reactions: kiffer_hans

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Za 4 tjedna,ako startaš kako treba možeš fotoperiodnu biljku prebaciti na cvjetanje.
Ovako loš start + prebacivanje u 4 litre posudu,pa onda neznam šta...prebacivanje u još veću. Proći će ti mjesec dana, potrošit ćeš struju,biljke će biti u zaostatku.
Pali box ne štedi struju.
Kad podijeliš 300w na 10 biljaka,ne trošiš uopće puno struje.
Ako želiš uštedu,onda ideš na lampu od max 200 w i 2 biljke .
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
nisu klasične ulične ledice nego je bilo na nekoj benzi s koje su skidali jer im dost troši
Hoćeš da štediš struju, a uzimaš nečiji panel kog su se rešili zato što mnogo troši :)
Čekaj, brat, polako... Tu smo da pomognemo ali džaba sve ako ideš svojom rutom tvrdoglavo..
Biljke loše izgledaju već sad, ništa tu njima ne prija, nznm zašto stičeš takav utisak... prebaci u veće potove, pali panel, ne izmišljaj toplu vodu...kad podeliš potrošnju struje sa potencijalnim prinosom u 1.5 X 1.5 ... pa zapitaj se koliko bi te na ulici izašlo... :)

Vidi, tvoj je grow, tvoja pravila - radi kako god misliš da treba, ali ovo je već kritično :)

Ljubi brat!
 

dr. dir. mr. sc. Hulk

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.12.2020
629
4.523
163
Kao prvo sretno:) a kao drugo sve što ti se govori nije loša namjera, naprotiv svi budemo sretni kad su biljke zdrave i kad se dobro odradi grow, a također bi i ti onda bio sretniji i zadovoljniji ako to radiš da bi napunio tegle i da imaš za dimit.. Osim ako to radiš iz ne znam kojeg drugog razloga.. Ovako ako nastaviš još koji dan ostat će ti 1/3 toga i to je pitanje kakve bi i te ispale.. Jer ovo je već sada jebeni stres, a i to presađivanje više puta je banana i također stres .. Dva puta max iz malih u finalne ili direktno finalni..
A sad ti radi kako ti volja :wave:
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
3. Dan vege
Kreće rock n roll

Pa gle nama growerima je 140 w malo al ajde stavi ju sebi pred kuću pa ćeš vidjet jel ti to puno hahaha
Ma naravno drago mi je da ekipa baci koji komentar pogotovo ovakvi pro groweri :D

Čekao sam dodatke pa to tak pomalo, sve je pod kontrolom ,a tegle su već pune iskustvom prijašnjim al sam odlučio napraviti i ovaj Grow posto cijelu sljedeću godinu ne mislim growat a trošim dosta na godinu dana
Išao sam na more, biljke bile same ,falilo vode ,nije svijetlo bilo na max ,velike temperature a ja nisam bio tu i sve me to koštalo al opet je urod bio dosta iznad g/w
,al ne mislim vise Radit preko ljeta posto putujem dosta i nemam vremena

Zemlja zamjesana sa cal mag algama -50g po kalicu
Mykorizu sam također zamjesao sa zemljom cca g/L zemlje
Pri presađivanju dodao roota

Prebačene pod lampu na 40% cca 45 cm visine
 

Prilozi

  • IMG_3035.jpeg
    IMG_3035.jpeg
    425,2 KB · Pregleda: 64
  • IMG_3036.jpeg
    IMG_3036.jpeg
    513,6 KB · Pregleda: 66

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
9.dan vegeee
Lagane doze vode 200ml po biljci +Root
Dodao sam malo atami cuzz Silic 0,1/L
2ml/L power zyme

Svijetlo na 40 % i sve po starom ostalo ,čekam da podivlja ovo je malo dosadniji dio pa ću rijede pisat novosti :D
TNT još ne dajem ,možda nakon 3 tjedna vidjet ćemo još da ne pričam unaprijed
 

Prilozi

  • IMG_3064.jpeg
    IMG_3064.jpeg
    668,2 KB · Pregleda: 53

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
17.dan vege

Vruće
Dao svakoj 2L ovog puta da se cijela zemlja aktivira i da procuri
Run off minimalan

Dodao super vit
0,5/L cal mag atami
Silic boost atami 0,1/l

Zaboravio nastelat pH vaaaa al dobro prezivijet će

U slobodno vrijeme radim bonsai Haha vidi se korijen kak sam ga u krug na početku zamotao,sad je stabljika to već
-na ove dvije desno
 

Prilozi

  • IMG_3119.jpeg
    IMG_3119.jpeg
    651,3 KB · Pregleda: 54

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
22.dan vege
Dodao na vrh kalica mikorize 10g po kalicu
Root 4ml/1L
Power zyme 2ml/L
2ml/L TNT
Super vit
Silic boost 0,1/L
Cal mag 0,5ml/L

Sve to 2litre po biljci
PH vode 6,6

Lampu sam malo digo na nekih 50 cm da se izduzi posto su dosta niske
Doljnje listove sam odrezo jer su u zemlji bili

Super se sve razgranalo ,vidit ću još koliko ću držat na vegi al kontam oko 35 dana
 

Prilozi

  • IMG_3139.jpeg
    IMG_3139.jpeg
    673,8 KB · Pregleda: 42
  • IMG_3140.jpeg
    IMG_3140.jpeg
    758,2 KB · Pregleda: 42