Reggae

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Evo da dignem topic iz mrtvijeh...:icon_biggrin:

Vidim nema mnogo Ljudi da su na reggaeu odje,ja vec evo par godina zaglavih s muzikom koja dolazi samo s Jamajke...
Medjutim najnovija reggae senzacija(sad vec ne tako i nova) bend sa Djevicanskih Ostrva-Midnite me ponovo vrati na taj jednostavan ali uplifting ritam.Muzika vise zvuci na neku vrstu etiopskih napjeva na engleski nego na klasican roots ali ima poseban shmek.Ako niste culi nishta preporucujem album `Seek Knowledge Before Vengeance` necete se zajebat ako ga skinete.


Evo jedan kratak intervju sa Fox TV s bracom Benjamin,poslushajte,zanimljiva filozofija...

http://www.youtube.com/watch?v=Nkq82Ulz8h8

Ako imate neku informaciju dolaze li dje na Balkan ili blize javljajte.


Njihov sajt otvara krilatica:`Time Is Not Counted From Daylight But Midnite.`
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ko ti kaze da nema puno nas...
Vec eto,nije se imalo o cemu pricati...
A taj Sean paul se naziva reperom,kakav bre reggea...cuo sam njegove pesme,gledao njegove spotove...
On nema veze s rege,totalno...
 
04.09.2007
5
0
0
55
od novih baš ono roots bendova dušom & srcem prporučujem 10ft marihuana Plant. praktički bilo koji album

Hillside Airstrip (2001)
Midnight Landing (2003)
Bass Chalice (2005)
10 Ft. marihuana Plant Presents (2007)

s tim da noviji imaju malo bolju produkciju ali momci rasturaju
laganini

jahić
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
:rasta1::rasta1::rasta1:Uhvatio sam malo vremena i evo linka frulo,valjda je ispravan...a kasnije jedna kratka ROOTS DUB-a kompilacija za Lucida...

http://rapidshare.com/files/149166127/freddie_mcgregor_-_come_on_over__1984_.rar.html



a evo i kompilacije...

1.Revolutionaries-Fallout
2.The Chantells&Friends-Send another Moses
3.Dennis Bovell-Sure Shot
4.Impact all Stars-Dubwise Situation
5.Yabby You-Rally Dub,Upsetter Mix
6.Sylford Walker-Deutoronomy
7.King Tubby&Soul Syndicate-Great Stone
8.Morwell Unlimited Meets King Tubby-Ethiopians Special
9.Willi Williams-Dungeon Dub
10.Neville Brown-Babylon Dont Touch My Sensi
11.Scientist-Ride On


http://rapidshare.com/files/149183256/DUB_Roots.rar.html
 
27.09.2008
13
1
0
32
Sean Paul je idiot koji koji pokušava ubijediti ljude kako stvara dobru muziku. Dečko sa napuhanom jaknom koja ima cica macu oko kapuljače, dizajnerske naočale (navodno), i prstenje i kajle oko vrata, jeb'o te. Pokušaj repera - propao. Neobičan i pomalo smarajući glas/naglasak i preloši tekstovi = zagarantovan uspijeh na MTV-u. Šta tu ima neobično?
Realno, kada je neki relativno dobar izvođač dobio bilo kakvu nagradu na MTV-u? - Nikada? :)

Reggae ionako nismo kompetentni suditi. Niko od nas nije rođen u pravo vrijeme, na pravom mjestu, što se toga tiče. Ali ja lično cijenim i poštujem. Francuzi imaju prejebenih reggae grupa, a od, tako reći, old school izvođača tipa Bob Marley-a i Peter Tosh-a, svi su za samo takav respect.
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Istina Francuzi imaju dobar rege,naravno zbog velikog broj africkih emigranata.Sto se tiche danasnjeg regea ima nesto drugachiju poruku nego rege 70-ih.Nema vishe samo peace&love poruke kao sedamdesetih sto je i razumljivo.Stvari su otishle malo dalje ali mislim da su ovi novi dancehall ludaci dovoljno dobri pogotvo na stare ritmove.Capleton,anthony B,Lutan Fyah...Ma odlichno.ne znam kako mislis nismo kompetentni?Proshle godine sam bio na gorepomenutoga Capletona,takvo neshto moze samo doc s Jamajke...Ludnica
 
27.09.2008
13
1
0
32
Smatram da nismo kompetentni suditi o "kvalitetnom" reggae-u. Mislim, svakome od nas može sviđati ovo ili ono, ali koliko je što od toga u stvari kvalitetno, teško da možemo prosuditi.
Jesi slučajno slušao Skunk Anansie? Navukla sam se na njih, ne može čovjek da vjeruje. A čak i nije nešto... :-D
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
Groundation ljudi to jest Rockamovya(najnoviji projekt) je za mene bila revolucija u reggaeu...po sound_u najjebeniji...a da bude bolje nemaju veze sa majkom JAmajkom..
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Necroslut je napisao(la):
Smatram da nismo kompetentni suditi o "kvalitetnom" reggae-u. Mislim, svakome od nas može sviđati ovo ili ono, ali koliko je što od toga u stvari kvalitetno, teško da možemo prosuditi.

Zbog cega mislis da nismo kompetentni suditi o kvaliteti reggae-a?
 
27.09.2008
13
1
0
32
Ne znam koliko si svi skupa možemo predočiti sliku o tim nekim sedamdesetim godinama. Današnji reggae je mnogo drugačiji od prvobitnog, i sve mi se čini da "bježi" od osnovne misli, ili samo ja imam te neke preglupe teorije... Bilo kako bilo, svako ima svoj ukus i možda sam trebala reći kako ja imam "blokadu" u svom mozgu kada je u pitanju reggae kao vrsta muzike, jer ne mogu si realno predočiti sliku šta i kako i onda ujedno nisam kompetentna suditi o kvaliteti reggae-a.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Naravno da je danasnji reggae drukciji od onoga u 70tima. Ali isto tako je i npr. rock drukciji od onoga prije. Zanrovi se mijenjaju, nastaju podvrste, komercijalizira se sve, pa tako i reggae. Ipak i danas imas roots bendove koji slijede osnovnu misao iz koje je nastao reggae. Isto tako imas i podvrste reggea koje nemaju veze sa onim sta je nekada bilo - tipa dancehall
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Bob Marley rules......

Meni se dobro napusit uz

Bob marley - Red Wine

Bob Marley - I can see Clearly now

Bob Marley - Buffalo Solider

a inace me pali punk i nesto malo hard rocka tipa Ozzy Osbourne ili Alice Cooper...