Rock'n'Sack Outdoor Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.04.2013
30
13
0
Pozdrav svima na forumu, a pogotovo ekipi koja neumorno piše korisne postove i pomaže nama koji se po prvi put upuštamo u ovo jer bez vas mi sve ovo uopće nebi ni palo na pamet. Dakle, ovo mi je prva sezona i totalni sam početnik sa jako ograničenim mogućnostima, ali svejedno odlučio sam pokušati ove godine, pa ako ništa da steknem neko iskustvo za naredni period. Prije ovog sam imao jedan pokušaj grow-a na početku ove sezone koji je neslavno završio zbog nedostatka iskustva, mogućnosti i moje brzopletosti. I evo sad mi se ukazala prilika da ponovo pokušam ove godine, iako znam da je dosta kasno ali na forumu sam vidio par primjera gdje su ljudi sadili isto ovko kasno i gdje im je uspjevalo, pa sam se onda i ja odlučio po drugi put ove godine upustit u sve ovo. Cilj mi je prvenstveno da steknem neko iskustvo pa sam se zbog odlučio da otvorim dnevnik. Iako sam čitajući forum naučio dosta toga, mogućnosti primjene tog znanja su mi ograničene zbog mnogih stvari ali pokušat ću sa ovim minimumom kojim raspolažem pa šta bude.

Kao što u naslovu dnevnika piše, radi se o Outdoor grow-u. Moj najveći problem je što ne mogu da nađem dovoljno dobar sajt, najsretnij bi bio kad bi imo slobodu kao neki ovde na forumu da sadim okolo svoje kuće i da se svaki dan mogu brinuti o biljkama, al šta je tu je. Sajt kojeg sam sad pronašao mi je OK, teško pristupačan jer se nalazi u totalnom kršu, osunčan je sa nekih 12 sati direktnog sunca, a od kuće mi je udaljen nekih sat vremena pješačenja što mi ne predstavlja veliki problem. Odlučio sam se da sadim u vrećama, iz razloga što je sajt u kršu pa nema dovoljno zemlje ni mjesta gdje bi mogao da iskopam rupe, a ne mogu ni alat da donesem, kao ni neke veće kante ili saksije u kojima bi mogao saditi pa mi je vreća od kave bila riješenje.

Sjeme je od raznoraznih dobrih vutri koje sam pušio pa skupljao u jednu posudu gdje mi se sve izmješalo, ne znam koja je koja nego sam ovako nasumično izabrao sjemenke koje su mi najbolje izgledale.

Zemlja koju koristim za sad je TERRAVERA o kojoj ne znam nikakve detalje.

Voda kojom zalijevam je voda od kuće (Iz bunara) za koju ne znam koji je Ph, a na pola puta od kuće do sajta ima i jedan izvor, tako da mogu koristiti i vodu s tog izvora.

Trenutno imam jednu biljku, posađena je još krajem 4og mj. za potrebe mog prvog pokušaja grow-a kojeg sam već gore spomenuo da je propao, bila je nekih 10-15 dana pokraj prozora gdje nije imala dovoljno sunca pa je se malo izdužila, budući da je prvo grow propao, a ta biljka nije ni presađena, presadio sam je u saksiju od 3 litra sa florahum zemljom u koju sam stavio i nasjeckanih listova koprive, tu saksiju sam ostavio na jednu lokaciju vani odakle sam je planirao presaditi na novi sajt, al par dana nakon tog sam ostao bez auta i upao u neke druge probleme pa sam morao zaboraviti na grow, ta biljka je ostala tu mj. i pol dana da je uopće nisam obilazio, jer nisam mogao a i očekivao sam da je davno uginula pošto je 20 dana bilo jako oblačo, padala je kiša a u 2 navrata i grad, i tako kako sam se odlučio ponovo nagrow nekidan, a trebala mi saksija odem biciklom do te lokacije i iznenadim se kad vidim da je biljka živa, u jako lošem stanju i zakržljala al je živa te sam joj odlučio dati priliku i konačno poklonit malo pažnje. Zalio sam je i ostavio tu gdje jeste te došao po nju za par dana (28.6.) te sam je presadio na ovaj novi site u vreću od kave u koju sam usuo 25l TERRAVERA zemlje plusj oš par litara Florahum zemlje koja mi je ostala od prvotnog pokušaja, dodao sam joj i nasjeckanih kopriva u zemlju, oko korijena i po površini zemlje i još nekoliko izmrvljenih brabonjaka nepoznatog podrijetla koje sam uput skupio (mislim da su od ovce ili koze) te sam je topirao pa ako uspije preživit uspije, mada joj ne dajem velike šanse jer je u dosta lošem stanju, listovi su joj se počeli sušiti po rubovima, požutili su, donje internode su otpale, izdužena je i nije se nimalo razgranala u širinu tako da pretpostavljam da će biti muška. Evo postavit ću i sliku da vidite kako to izgleda sve pa da mi kažete dal da joj dam priliku il da je čupam odma i sadim nove?

http://postimg.org/image/i6q107t77/

Svakako sam planirao posaditi još 2-3 biljke, a ovu ostavit pa vidit kako će se razvijati, trenutno sam stavio 5 sjemenki da klijaju, prvo sam ih 24 sata držao potopljene u mlijeko, a nakon tog sam ih isprao vodom i stavio u vlažnu vatu i poklopio pliticom. Nekih 36 sati nakon što sam ih stavio u vlažnu vatu na 3 sjemenke se već počela nazirati klica koja izbija. Te biljke planiram također posaditi u vreće na ovaj sajt u zemlju koju ću tek kupiti.

Za gnoivo još nemam neki konkretan plan osim da ću pokušati koristiti BIO gnoiva ako budem u mogućnosti.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Nije uopće izdužena kao što sam očekivao. Ima ovdje puno gorih. Brijem da te ph vode prca. Rekao bih ništa nepopravljivo. To kako se grana i širi i da po tome moš predpostaviti da je muška tu si u krivu.
 
12.04.2013
30
13
0
I ja se iskreno nadam da će se oporavit, asadio sam je u novu svježu zemlju pa će valjda imati u njoj dovoljno hrane za oporavak dok se ne snađem zagnoivo. A na forumu sam pročitao kako se muške biljke uglavnom slabije granaju pa zato pretpostavljam da je muška, al ko zna, moguće da to što se izdužila zavarava malo, kao i to da joj neostaju donji veliki listovi koji su otpali jer nije imala dovoljno sunca na lokaciji gdje je bila. Je li moguće da je Ph, pošto je biljka ovako izgledala nakon ovog dužeg perioda kad je nisam uopće posjećivao, a u tom periodu zaliejvala je kiša koja je skorp pa neprestalno padala 20 dana.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
čim je presađena netreba joj nikakvo gnojivo. ima ga dosta u novoj zemlji. ako nije do ph onda je problem u toj zemlji.
 
12.04.2013
30
13
0
Meni više baca da je do zemlje, jer biljka je bila 45-50 dana u saksiji od samo 3l zemlje Florahum zemlje, pa joj je vjerovatno ponestalo hranjivih tvari u zemlji.

Florahum - S
— Aktivna reakcija (pH u vodi, 1:2.5): 6.0 – 6.5
— Ukupno otopljene soli (1:2): 0,9 - 1,5 g/L
— Organska tvar: 65 – 85%
— Glina do 10%

Nadam se da će se uspjeti oporavit u ovoj novoj zemlji (planiram joj svakako dosuti još zemlje) i da će bit ženska :)
A posadit ću za svaki slučaj još par biljčica pa ako ništa skupit ću kakvog takvog iskustva za dogodine.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
ma sada će ona krenuti,nosikiriki....

zanimljivo ovo izgleda u vrećama,više onako simpa :thumb:
samo zalijevaj i pazi da ti se vreće ne izvrnu :)
 
12.04.2013
30
13
0
Vode joj nebi trebalo faliti, pošto mogu relativno često da je obilazim, a na brdu gdje sam je zasadio ima i jedan izvor tako da mi voda nebi trebala biti problem. Mislim da će joj trebati puno više vode nego da sam je u zemlju posadio jer sunce piči 12 sati po čitavoj vreći, a sajt je u kamenjaru koji se usije na ovim ljetnim vrućinama.

Pazit ću na vreću da se ne prevrne, vidit ću da stavim nekog kamenja okolo nje, al mislim da nebi trebalobiti problema s tim pošto je dosta široka, a nema baš puno zemlje u njoj (moram još dodat). Meni se svidilo skroz kako je ispalo ovo s vrećom, nisam baš imo predstavu kako će to izgledat, samo sam čuo da neki ljudi tako rade pa evo vidit ćemo kako će se pokazati, nadma se da će ovaj jak miris po kavi pozitivno utjecat na odbijanje štetočina.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
ja bi ipak probao s nekakvom najlonskom vrecom, pa onda tek navuci ovu u kojoj ti je biljka preko toga..ovo mi izgleda kao da pre pre brzo gubi vlagu, sad je mozda i ok al preko ljeta kad upekne..pa te nema par dana i sta onda..propuh joj je pogle kolke su rupe hahahha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
da,i ja koristim "smart potove"(a ovo podseća malo na to) i mogu potvrditi da,iako "čuvaju" temperaturu,ipak malo brže "gube" vlagu...sa druge strane,obezbeđuju dobar protok vazduha korenu,i nadasve su zahvalne za održavanje :)

nikako najlon,istruliće koren..jedino ako se izbuši poprilično,mada mislim da bi i onda pravilo probleme korenu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: okolotaraban
12.04.2013
30
13
0
Ma probat ću ove godine ovako pa ćemo viditi kako će se pokazat, vreća je presavijena tako da sa donje strane ima dupli sloj. A što se vlage tiče to će sigurno biti mali problem, pogotovo jer je okolo sve kamenjar pa će je i to dodatno grijati, al nastojat ću zaliejvati svako 2-3 dana pošto mislim da mi to neće biti problem, a mogu i improvizirati "kap po kap" sistem.

Može li netko možda da procjeni koliko će joj vode trebati s obzirom na uvjete, znači vreća sa oko 25l zemlje (dodat ću još malo ako bude trebalo), nekih 12 sati direktnog sunca, kamenjar okolo koji se usije na ovim ljetnim temperaturama koje su ovde kod mene ekstremne ??

Loop, kakvi su uvjeti kod tebe i koliko često zalijevaš?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
vidi,temperatura mi malo pravi problem zadnjih dana,pa je samim tim i zalivanje češće-recimo na svaka 3 dana..ali obzirom da si ti "outdoor",ne bi ti trebalo to toliko praviti probleme,zemlja "drži" vlagu sama po sebi (u dubljim slojevima),znači proredi zalivanje što više možeš,bolje podnose nedostatak nego previše vlage..
jednom u 5-7 dana bi trebalo biti dovoljno - "trebalo" ključna reč,ipak treba posmatrati,reći će ti one kad su žedne :)
 
15.06.2013
5
0
0
ja sam isto poceo outdoor sa nepoznatim sjemenkama prije nekoliko dana nadam se da nije to kasno sta vi mislite? i do kad ce otprilike trajati ako sam zapoceo tek sada?
stuporovski sve najbolje u tvom growu ti zelim, sretno :)))
 
12.04.2013
30
13
0
Evo prošlo je 5 dana od presađivanja pa sam je obišao danas, zemlja je bila dosta suha što me i ne čudi s obzirom na okolnosti, moram joj uskoro dodati još bar 10l zemlje pošto je vreća dosta široka pa je u širinu otišlo sve. Napredka u odnosu na prošli put i nema baš, nisam ga ni očekivoa jer znam dazato uspi boluje stres od presađivanja i topiranja al sam o da sjebem nešto, listovi su se skvrčili tj. pojavile su se "kandže" a i na dodir su onako dosta suhi i kruti. Evo slika:

http://postimg.org/image/uoo3t515z/

Našao sam na forumu negdje da ovo može biti posljedica pregnjojavanja dušikom, a ja sam prošli put dodao nasjeckanih kopriva i jedno 10-15 brabonjaka od ovce ili koze koje sam usput skupio, bili su sasušeni te sam ih zdrobio i posuo po površini zemlje. Je li to moglo uzrokovati pregnjojavanje ili je ovde riječ o nekom drugom problemu?

Ph nisam mjerio jer nisam u mogućnosti, prošli put su zalivene vodom od kuće koju crpim iz bunara, a danas sam ih zalio vodom sa izvora koju sam usput pokupio.


Može netko da da mišljenje, savjet, kritiku il neki link?
Hvala.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Svakako si posadi jos koju,a ako bas budes imo srece i ovo ne bude herm mozda budes imo ljepu curu.
Trebo bi poskidat to suho zuto lisce,ph te hebe svakako,cak bi reko da i fosfora ima viska,dusika ima manjka svakako.
Probuci o organskom uzgoju kako se spravljaju gnojiva ako vec nemas para.
Ja da sam na tvom mjestu napravio bi sljedece
Uzo bi tu biljku skino to lisce,sakrtio malo te vegetacije da ima manje buba oko nje,obilno bi zalio.Ako je ph iz tvoje kuce drukciji nego ph sa izvora di uzimas bodu onda si napravio lock ph..Ucestalo mjenjanje ph ce ti sve poremetit,stoga odaberi s kojom ces vodom zaljevat...
Kad je zaljijes dosta jedno 5 l vode joj daj dodi za par dana i stavi neko gnojivo za vegu a ako nemas uzmi koprivu nasjeckaj 1kg svjezi kopriva,stavi u vodu i drzi tako 2 tjedna,onda procjedi tu vodu(jako ce smrdit) u razrijedi je sa 10lvode na 1l tekucine od kopriva,to ce ti svakako pomoc sa dusikom a i zdravljem same biljke.
Ako su donje grane bas sasusene lolipopaj ih malo da se ne pati nego da krene terat te vrhove sto si je topo...
I ne zaljevaj po velikim vrucinama,najbolje predvece ili ujutro kad jos nema sunca...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ebeš vreću, posadi je drito u zemlju i neće te zezati ni pregnojavanje ni ph. Inače predpostavljam da će se malo pomalo sva osušiti ak ostane tako.
 
12.04.2013
30
13
0
Iskopao bi ja rup i napuinio ih zemljom da imam gdje, nemoj da te zavarava ova trava sa slike, 5 cm ispod te trave je odma gli kamen, skoro pa nem zemlje nikako.

XsmokemashineX, klijam sjeme neko, planiram još 2-3 stavit pa eto, ako ništa da naučim nešto za dogodine. Hvala ti puno na svim ovim korisnim savjetima.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Kad je direkt u zemlji nije toliko osjetljiva na ph niti na pregnojavanje jer joj nije ograničen prostor. Jbg. ak je kamen onda kupi sporogoreći dinamitni štapin i izminiraj si rupu pa napuni zemljom, haha šalim se :)
Nemoj je zalivati kišnicama, bunarskim vodama nego samo ovom iz slavine. Na litru vode ukapaj 6 do 8 kapi limuna i sa tim zalivaj. Počelo je zbog visokog ph, pa si je malo pregnojio.
Evo šta bi ja napravio u tvom slučaju, vjerujem da bi je mogao vratiti u život laganini:
U 30 litara vode ukapaj 250 kapi limuna (ak nemaš limun možeš nekih 150 kapi octa). Tu vodu u kanistere na leđa i fino flushati biljku sa svih 30 litara vode. Odmoći nemožeš jer gore nemože biti.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
daj ti njoj prvo korijen(skupa sa zemljom) ubaci u najlonsku vrecu za smece i nadodaj 20l. zemlje.izbusi 10-15 rupa utoj vreci.onda ubaci u taj djak(vrecu)koju imas i zaljevaj svakih 5-7 dana. bit ce ok.
ovako kako je,voda joj ispari u roku 24 h.
 
12.04.2013
30
13
0
Hvala vam svima puno na savjetima, jbg problem je u tome što sam ja ograničenih mogućnosti budući da živim s roditeljima plus babom i dedom i na brdo gdje je sajt idem kao radi "zdravlja" pa ne mogu baš puno stvari ponijeti, pogotovo jer me još dosta ljudi može viditi dok uopće dođem do tog brda. U naredna 2-3 dana nisam u mogućnosti da posjetim biljku uopće jer neću biti kući,pretpostavljam da će to kobno biti za nju ali šta je tu je.

Posadit ću 4 nove biljke i krenut ponovo ispočetka kako sam i polanirao, ova biljka je eto tek tako tu ajmo reć jer mi je žao bilo bacit kad sam vidio da je preživila u maloj saksiji do sad. Ako slučajno uspije preživiti i dalje onda ću viditi što ću s njom, gledat ću da je zbog vlage presadim u najlonsku vreću, dodam joj još zemlje i zalijem je sa što više vode, počupam travu oko nje radi buba kao što ste mi rekli i da je pognoim.

Jbg, nisam u mogućnosti da pravim ovo gnoivo od koprive, nemam ga gdje praviti,a i nemam toliko kopriva. Kupit ću neko tekuće gnoivo za vegetaciju, a ako uspijem doci do cvjetanja onda cu tu mozda pokusati s nekim bio gnoivima od kore od banana i ljuske od jajeta posto mi za to ne treba neki poseban prostor. Iako nisam neki veliki ljubitelj kemije, u ovom slucaju tekucje gnoivo mi je najlakse izvedivo pa sad imam jedno pitanje.

Je li netko od vas možda koristio "Gnoivo za zelene biljke" od Green Garden-a (6-5-5) i kako se pokazalo?

Za njega sam 100% siguran da ga ima ovde kupiti iako mi je plan da potražim Plantellu list pošto sam na forumu pročitao da se ona jako dobro pokazala.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
daj ti njoj prvo korijen(skupa sa zemljom) ubaci u najlonsku vrecu za smece i nadodaj 20l. zemlje.izbusi 10-15 rupa utoj vreci.onda ubaci u taj djak(vrecu)koju imas i zaljevaj svakih 5-7 dana. bit ce ok.
ovako kako je,voda joj ispari u roku 24 h.
nema jednostavnijeg i boljeg rijesenja za tebe u ovom trenutku i bolje se koncentriraj na gnojivo za cvjetanje a ne za vegetaciju ....sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.