Royal Dwarf (RQS) AF

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
Pozdrav svima!
Kao prvo evo i ja sam pokrenuo mali projekt uzgajanja biljke Royal Dwarf. Dosta forum postova vidim na temu Royal Dwarf + CFL, ali nitko nema balkonsko izdanje pa eto da isprobam po prvi put (nadam da sam prvi što se balkona tiče s ovim strainom), pošto je stealthi, dakle izraste od 40-60 cm s tim da je 40 cm indoor (CFL pretpostavka), i outdoor 60cm). Dakle radi se o autoflowering, feminised strainu od tvrtke Royal Queen seeds.
Genetički background je Skunk x Ruderalis. Blend 60% sativa, 10 % indica te 30 Ruderalis. Cannabinoid level je Medium. Urod u osušenom Cvitu (Budu) je oko 60 gr osušenog.
Od germinacije do harvesta je 8-9 tjedna.
Ovako proces koji je išao je:
1. Petak 5.4.2014. Ulio običnu vodu iz pipe u malu prozirnu čašu (whiskey čaša), ubacio sjemenku te stavio pokraj kompa u mrak. Pošto me nije bilo za vikend (2 dana) ona je sve odradila u vodi, dakle kad sam došao u nedjelju več je bila otvorena te je mali vrh korijena virio vani svega 1 milimetar. Pričekao sam do ponedjeljka (dakle oko 60 sati u čaši), te je premjestio na desertni tanjur, na njega sam stavio papirnate ubruse prethodno mokre te ocijeđene koristeći DESTILIRANU VODU. Pokrio s random pokrivom radi kondenzacije.Čuo sam da je pri germinaciji u čaši ako uliješ običnu vodu iz pipe a sjemenka u sebi sadrži neku od bakterija da je zbog klora u vodi ubije (ali mislim da isto nema veze koja se voda koristi). Dakle 3 dana u čaši, 3 dana u mokrom papiru.
Na mokrom papiru je ''poludjela'' te je nakon 3 dana izbacila korijen dug oko 2 cm.
U četvrtak 10.04. u popodnevnim satima sam je zasadio u Composanu, te zalio s destiliranom vodom (doki ne upije dobro), te još po vrhu malo s prskalicom poprskao po sredini.
Nočas je temperatura bila niska dakle oko 12 stupnjeva, pri 49% vlage, pa sam je premjestio unutra. Kućna temperatura je bila 22 stupnja pri 52% vlage.
Držao sam je ispod upaljenog CFL-a da dobije barem malo na grijanju.
Jutros oko 10 sati sam je odnio na balkon gdje je upravo sada.
Vani je 37 stupnjeva i oko 20 % vlage. Zemlja se počela na vrhu sušiti pa sam samo nekoliko puta poprskao da bi ostala vlažna.

Danas mi je biljki 7 dan od germinacije. Nisam stavljao slike na germinaciji jer je ljudima vjerovatno dosadno.

Lijepi pozdrav
 

Prilozi

  • WP_20140411_0011.jpg
    WP_20140411_0011.jpg
    97,4 KB · Pregleda: 29

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
sretan gorow, prebacicu u dnevnike, nego gde je biljka i jel imas kakvu drenazu u toj solji za kafu, bolje da si stavio u normalnu saksiju
 

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
tek je 24 sata prošlo. Pa treba joj još malo vremena :D


Dakle to je obični pot za sađenje s rupama to je samo za početak.Promjer je 10 cm, a ovo što vidiš je uložak (zeleeni) on podiže taj bijeli dio da voda može istjecati. Zemlja je composana universal s dodatnim perlitom u omjeru 2/3 composane, 1/3 perlita.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Neznam odakle ti ideja čekat klicu da izađe dva centa. Dobro da ti prve listove nije izbacila na klijanju. Ajd sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and mičurin

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
A jebiga brate Noob sam. Šta se tiće stupnjeva, a šta ću kad sam na takvom podneblju. Misliš da je onda više zalijevam? cca 2 puta dnevno po maljim dozama?
Provjerio sam nakon 3 sata na takvom suncu zemlja je 1 cm ispod jako vlažna, a to je ok znak.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
nemjeris dobro temperaturu...to sto pise na termometru nije realna temperatura nego fokusna,pokri termometar sa necim (kutijom od cigareta)pa ces vidjeti kolika je temperatura :)
Nikako zaljevati dva puta dnevno...mozda dva puta tjedno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
A zašto si išao sa tako malim potom,i to sa automatikom?!? Što prije ubaci sve skupa u pot od 20L i ako je jako sunce,prekriješ pot kartonom ili nečim da ga zasjeniš da se zemlja i korjen ne griju previše.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
Hvala Vam na savjetima! da i mislio sam prebaciti je u veči pot čim proviri vanka. Nego jedini mogući problem bi bio taj da je sunce od 7 ujutro do 15:30 na balkonu. 8 i po sati je malo za biljku u vegetacijskoj fazi?
 

Gagiba

Aktivan Član
Noću 12, danju 37???

Tako se kali dobra biljka!!! :D Ako to preživi, biće biljka i po!!

Nemaš sekiracije za svetlo, dovoljno je, samo što bi eventualno nešto bolje napredovala da je komplet ceo dan na suncu ali nije to važno. Samo manje sa vodom i polako. Dugačko je do jeseni. Biće još simpatičnog posla. :)

Srećno.
 

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
Ma da! to sam budala ostavio termometar na svjetlu. Zapravo je danas bilo 22 stupnja :D
Zbrckan sam, sta cu prvi grow!
8-9 tjedana joj treba za harvest, tako da je to super.
 

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
Pozdrav svima!
Mali update:
Evo danas 13.04. je beba mala izasla na svjetlo dana. Posto sam za vikend bio van grada, odnio je lijepo kod mame. Reko jos sta je, i da me obavjestava.
Stara danas javila porukom ''izasla ti beba mala'' HAHAHA.
Posto je bila kratka kisa jucer, nije bilo potrebe zalijevati od četvrtka.
Veceras se vracam, pa cu je malo osvjeziti s 2dcl vode, i poprskat je s prskalicom za vodu po listovima.
Uglavnom slika stize veceras.
Za koji dan je stavljam u saksiju od 20 l, da se ne mislim vise.
Lijepi pozdrav svima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Muriz

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Nemoj listove da prskas samo lepo zalij al ne preteruj da ti nebude blato a ni suho
I daj vise te slike :)
 

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
Malo vremena imao, otišo do dućana i kupijo neki osrednji ormar za indoor grow!
otišo do starog da mi pomogne skrojit rupe i isplanirat što i kako :D
Led došla iz Kine, kupio foliju i sve 5!
spojio sam bešumni 12 cm vent da puše vanka lijepo, stavio vodu i krpu radi vlage.
Ovo je rezultat
[/url]">http://


Ufff sorry zbog tolike slike! Ma nešto nije u redu s uploadanjem!
Ta se ledica spustila toliko jer još nisam namjestio te žice s kojih visi, tako da izgleda da je blizu venta.
E da i kupio sam mehanički timer za on/off struje!
Režim od ovog trenutka je 18/6!
Veliki oozdrav svima!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Daj vise info o LED-ici koliko watta koliko para i dali je bilo carine, itd....

I kako se grije?
 

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
Evo ovako!
Znači kupio sam 180 w Led Ufo Grow Light. 60 ledica po 3w svaka. 45 crveni spektar, 10 plavi spektar, i 5 narančasti spektar.
Kupio sam je preko Ebaya s bidom i poštarinom me izašla 130 dolara (s tim da je poštarina preko FEDEX-a došla 34 dolara).
Ehrm carine nije bilo niti je itko pogledao nju, a na deklaraciji je pisalo sample of led lights i vrijednost 28 $ :D
Super stvar, ogroman hladnjak, metalne zakačke za strop. Dimenzija 27 je promjer, debljina je 6 cm. Fini hladni zrak izlazi iz nje (sa strana ima neke kao crtice).
Doduše mogo bi se pronaći malo tiši hladnjak, ali nebi baš htio otvarati, jer mi je garancija 5 godina!
U box sam još stavio od starog kompa Zalman 12 cm ventilator koji ima podešavanje brzine ispuha, i extra je silent.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Se čuje jače taj vent na panelu nego npr vent od kompjutera kad kompjuter radi?

Zanima me i ja bi si kupio neki china panel jer vidim da ima stvarno jeftino, ja gledam 300w za cca 800kn ili oko 100 eura, free shipping i ide iz velike britanije tako da nema carine za HR....

Bas sam se nalozio na taj LED prvenstveno zbog toga sto netreba ulagati masne pare u bučnu ventilaciju i samo zbog toga....
 

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
Ma ono nije puno bučniji od standardnog komp venta!
Više bi bilo kad je grafička pod naponom velikim pa čuješ vent. Otprilike eto ko vent od grafike!
Ali je super stvar vjeruj mi.
Stvarno možeš pronači jeftino, ali gledaj i da ima dugotrajnu garanciju, i ostale stvari, tj. vidi što ti u biti treba!
Ja sam zadovoljan, a evo i biljka je isto :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.